Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tulajdonképpen megköszönhetjük...

Tulajdonképpen megköszönhetjük a Fidesznek a munkaerőhiányt? Ez tudatos volt a részükről?

Figyelt kérdés

Most már nincs az, mint 10 évvel ezelőtt, hogy fülét-farkát behúzva tűrte az ember a főnöke kitöréseit, mert az ajtó mögött ott állt 5 másik aki dolgozna.


Én most helyezkedtem el az új munkahelyemen, másfélszer annyit keresek mint eddig. Annyi ajánlat között válogathattam tapasztalt szakemberként, hogy egy bizonyos összeg alatt rávághattam az ajtót a HR-es csajokra. Az egykulcsos adó is tulajdonképpen rohadt jól jött. Minek szavaznék az a "fizessenek a gazdagok"-ra amikor én így nyugati színvonalon megélek?!


2018. aug. 28. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Ne kicsiben gondolkozz, láss túl magadon.
2018. aug. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Nem volt tudatos. Nekik épp a rabszolgatartó rendszer az érdekük, csak annyira hülyék hogy szájbahugyozták magukat.
2018. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem a fidesznek köszönheted, hanem a kivándorolt embereknek, akik miatt munkaerő hiány van. És az uniós támogatásoknak, mert attól van fejlődés, na meg a multi cégektől.
2018. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen ezen az oldalon mindenki szuper jól keres és kiváló szakember két oldalnyi referenciával.
2018. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos a munkaerőhiány az egy jól hangzó propaganda, de cseppet sem igaz. Én itt vagyok hiányszakmával echte munkanélküli, beadtam a jelentkezésem vagy 15 helyre, és sehol semmi, válaszra se méltatnak. Most is adogatom be az önéletrajzom helyekre, és már azt is beleírtam az önéletrajzomba, hogy a szakmai minimálbérért is hajlandó vagyok dolgozni, és semmi egyéb támogatás vagy cafateria sem kell, de még így sincs semmi. Mindez Budapesten.
2018. aug. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%

„Sajnos a munkaerőhiány az egy jól hangzó propaganda, de cseppet sem igaz.”

Pedig igaza van a kérdezőnek, avalóban simán válogathat a képzett munkaerő manapság. Kíváncsi lennék, mi a „hiányszakmád”, amiben nem találsz állást.

2018. aug. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
#5 Szerinted ki hiszi ezt el? Vagy csak te gondolod hogy hiányszakma a tiéd.
2018. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

5.


Ha egy szakmával nem lehet elhelyezkedni, akkor mitől hiányszakma?

2018. aug. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdő szoftverfejlesztő vagyok, az IT az hiányszakma nem? Vagy annak van beharangozva. Nos, egyenlőre sehová sem kellek, minimálbérért sem.
2018. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Ma, 10, sőt 20 évvel ezelőtt se éreztem, hogy be kéne húznom fülem farkam. Nem is tettem. Nem számított, hányan álltak az ajtó mögött. Én egyetlen napig se.

Mit nevezzünk tudatosnak? A cél a hatalom mindenek felett való növelése, a vagyon tetszőleges növelése. Ennek a munkaerőhelyzethez annyi a köze, hogy ettől a gazdaság és a társadalom jó része romokban, aki tehette elment külföldre, a gazdaság meg nem tudja ezt annyira hatékonyan tenni. De idővel fogja, ha így marad a dolog.

Te csak az aljából válogathatsz. Aki azt képzeli, a HR "csajokból" áll, ott ezen nem is lepődök meg. De azt látom, a fideszes propagandát kiválóan megtanultad. Hát ha még értenéd is....

2018. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!