Miért mondják azt, hogy a Gyurcsány úr által bevezett vizidíj nem volt hasznos? A mi rendelőkben abból vettek számítógépeket a gyorsabb adminisztráció miatt.
#10
Igen, ez volt az egyik mese akkoriban, hogy ezért lesz jó a vizitdíj, mert majd azok, akiknek nem szükséges, azok nem járkálnak az orvoshoz annyit.
Csak éppen 20 darab vizitdíj megfizetése után a többi már ingyenes volt, azaz nagyon hamar túl voltak már azon a számon az egyébként tényleg szükséges orvosi vizsgálataikkal, ami miatt fizetniük kellett. Utána meg ugyanott volt minden, mint előtte.
A vizitdíjban nem a 300Ft vagy az volt a rossz, hogy a feleslegesen orvoshoz járókat visszatartotta volna, hanem hogy nincs felső határa és tényleg mindenkinek fizetnie kellett volna, annak is, akinek bizony az a 300Ft is számít. Pontosan lehetett tudni, hogy csak a bevezetésekor 300Ft, aztán majd szépen mindig lesz indok az emelésére.
Pont azoktól hallottam abban az időben (és utána is gyakran) a vizitdíj mellett érveket, akik amúgy kézzel-lábbal tiltakoztak az ellen, hogy a fizetésükből akkora járulékokat, adókat vonjanak le. Tehát egyik oldalról szerintük rossz dolog, ha (mai állapot szerint) egy 250 ezres bruttó fizetésből levonnak 7%-t egészségügyre járulékként, sok az a 17500 Ft, de másik oldalról meg jó dolog ha fizetnie kell a vizitdíjat.
Csak szólok.
Receptet kiírni a mai napig lehet egy DOS-os gépen,amit a kukából szednek ki Afrikában,mert már nálunk sincs.És gyorsak erre a célra,mint a villám.
Jó hogy eltűnt ez a patkány a vizitdíjával és a csomó adójával együtt.
Tök mindegy, ki mit mond. A lényeg, hogy az utolsó egészségügyi reformkísérlet valóban a balliberális kormánykoalíció alatt volt, amit az akkor ellenzéki Fidesz végtelenül demagóg és populista módon támadott ki, kizárólag a saját politikai hasznát szolgálva az ország érdeke helyett. Sikerült meghiúsítaniuk agresszív kampánnyal, népszavazással, médiahisztériával.
De a baj nem is ez. Az igazi probléma, hogy az egyetlen reformkísérlet elkaszálása óta a világon SEMMIT nem tettek az egészségügy működőképessé, fenntarthatóvá tételéért, reformba bele se fogtak.
Harmadik kétharmados ciklusukat kezdik és az eredményeik ezen a téren a ZÉRÓT közelítik.
Ilyen, amikor egy politikai erő csak rombolni tudja azt, amit más építene, de ő maga semmit sem épít, amikor rajta volna a sor.
Ez nagyon szomorú... :-(
Egyébként nem "Gyurcsány úr" érdeme volt akkor sem a reformkísérlet, hanem az SZDSZ szorgalmazta. Bele is bukott...
Magyarországon azóta is csak populizmussal átitatva, demagóg módon mernek beszélni az egészségügyről a politikusok, mert félnek, hogy az ellenfeleik kihasználják ellenük a dolgot...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!