Magyarországból többet nyer az EU mint amennyit ad, akkor miért mondják egyesek hogy a Fidesz miatt ki leszünk rakva az EU-ból?
Mert hülyék. Az Eu sohasem rakna ki minket mert akkor miből él? Ha nem lesz kitől lopni ki tartja majd fenn a német életszínvonalat vagy az osztrákot? Elmegy az osztrák dolgozni? Jó, de hová? Mi az amit Ausztria előállít, ahová el lehet ott menni dolgozni? Semmi. Akkor meg éhen döglik.
Egyébként bár raknának ki mert a sok Eu seggnyaló, úgy is csak akkor értené meg mennyit lopnak ezek a vérszívók, amikor hirtelen felvirágozna a magyar gazdaság.
Na ez a cikk, aminek hatására "Felesleges számháború tört ki Piketty miatt".
Nagyon sokan cáfolták közül ezt a cikket.
Hát szerinted miért szokás az országunkat gyarmatnak csúfolni? Na pont ezért. Az EU sem vesz fel olyat a tagjai közé amiből ne profitálhatna, máskülömben már Ukrajna is tagja lenne.
A kirúgás pedig csak szóbeszéd, igazából nincs semmi okuk rá. Még Görögországot sem rúgták ki, pedig azt bizony volna is miért
"Piketty helytelen értelmezése
A Piketty bejegyzés ábrája részben támaszkodik Filip Novokmet doktori téziseinek eredményeire, akinek doktori témavezetője egyébként szintén Piketty volt. Oblath Gábor, Motyovszki Gergő és Darvas Zsolt részletesen taglalják a Piketty-blogbejegyzés alapvető hiányosságait és bemutatják, miért helytelen az az állítás, miszerint Magyarországon a külföldi cégek profitjain keresztüli tőkekiáramlás meghaladná az EU-s pénzek beáramlását. Röviden: Piketty által számolt tőkekiáramlás a fizetési mérleg adatokra támaszkodik, amelyek magukba foglalják az újra befektetett tőkét, az összes kamatjövedelem kiáramlást, beleértve az államadósság után fizetett kamatokat is, valamint a nem EU tagországok vállalatai által kivitt profitot, amit nem célszerű összehasonlítani az EU-tól kapott pénzekkel. Ha ezeket a tényezőket figyelembe vesszük, akkor látható, hogy az EU-s pénzek beáramlását összehasonlítani a profit transzferekkel helytelen.
A fent említett szerzők a Piketty blogja által sugalltakra reagáltak és természetesen nem állítják, hogy csak a fizetési mérlegen keresztüli tőkeáramlások tükrében kell vizsgálni az EU tagság előnyeit, sőt felhívják a figyelmet egyéb fontos szempontokra is: a külföldi vállalatok beruházásai hozzájárultak a növekedéshez, munkát teremtettek nem csak maguknál a külföldi cégeknél, hanem a beszállítóknál is, és új technológiákat és menedzsment gyakorlatot honosítottak meg. Tegyük még hozzá, hogy a külföldi vállalatok segítették, közvetve vagy közvetlenül, a magyar beszállító cégek külföldi piacra jutását is. Darvas Zsolt azt is hangsúlyozza, hogy bár elképzelhető, hogy a nyugati cégek által fizetett bért alacsonynak érzik a munkavállalók, azonban a statisztikai adatok alapján azok általában magasabbak a rezidens cégek alkalmazottainak nyújtott jövedelmekhez képest. Darvas azt is megjegyzi, hogy a közös oktatási és kutatási együttműködési lehetőségek a közép- és kelet-európai térség Európai Uniós csatlakozásának egyik fontos vívmánya."
Szapáry György, a Magyar Nemzeti Bank elnöki főtanácsadója és Plósz Dániel, a Magyar Nemzeti Bank közgazdasági elemzője.
Abból kell kiindulni, ami a valóság.
Az EU egy gazdasági szervezet. Azért jött létre (zanzásítva), hogy a tagállamai összefogásával az ottani üzletemberek, termelők, iparosok és kereskedők jobb üzleteket köthessenek, nagyobb piacon mozoghassanak akadálytalanul és könnyebb legyen megbírkózniuk a bürokráciával, legyen mindig megfelelő munkaerő stb. stb. De az egész alapja, hogy jól akarnak járni vele.
Na most ha feltesszük azt, hogy a nyugati, régi tagországbeli üzletemberek, politikusok nem hülyék és nem gazdasági analfabéták (mert nem azok) akkor biztosak lehetünk benne, hogy semmi olyat nem tesznek, olyan döntéseket nem hoznak, ami hosszú távon ne az ők érdekét, hasznát szolgálná. Mert különben nem lennének jó üzletemberek a nagy befolyásukkal és olyan politikust, amelyik nem hoz hasznot az országának, azt egy idő után elzavarják. Tehát minimum azt hiszi, hogy hasznot hajt a döntésével az országának - vagy ha nem, akkor saját magának.
10 új tagállam felvétele ebbe a közösségbe tehát csak úgy történhetett meg, ha az bizony a régieknek hasznot hozott.
Mert nem hülyék és nem a saját maguk ellenségei.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!