Szegeden, Pécsett és Budapesten azért népszerűtlen a Fidesz, mert egyetemi városok, és sok az értelmiségi?
# 10 Neked az megvan, hogy amit írsz, az egyszerűen NEM IGAZ?
1. Voltak körzetek, ahol a Fidesz NEM szerzett még relatív többséget sem. Ilyen volt többek között Pécs, Szeged 1. és a Budapesti körzetek többsége is (ahol 12 ellenzéki és 7 fideszes körzet volt).
2. Voltak bőven olyan körzetek, ahol a Fidesznek CSAK RELATÍV többsége volt (50% alatti viszonylagos többség), mint pl. Nyíregyháza vagy Szeged 2.
3. Voltak körzetek, ahol a fidesznek abszolút többsége volt (50% fölött).
Ha megvizsgáljuk, mely körzetekben NEM nyert a Fidesz, mely körzetekben volt RELATÍV többsége csupán, melyekben nyert, és ehhez hozzávesszük azt, hogy mely településeken haladta meg a 90%-ot a támogatottsága, akkor NAPNÁL VILÁGOSABB az összefüggés a képzetlenség, munkanélküliség és a Fidesz-pártiak aránya között.
90% fölötti eredményeket a Fidesz kifejezetten CSAK olyan településeken produkált, ahol a lakosság elsöprő többsége közmunkából vagy segélyekből élő, alacsonyan képzett, egyoldalúan tájékozódó és könnyen zsarolható választópolgár.
Budapest kerületeinek többségében, Szegeden és Pécsett a Fideszt megverték az ellenzéki és ellenzék által támogatott független jelöltek.
HÁROM EGYETEMI VÁROSBAN tehát VESZTETT a Fidesz. A negyedik városban, Miskolcon RELATÍV TÖBBSÉGGEL nyert, a kegyelem zöld taknyán csúszott be a parlamentbe (Miskolc 1. kerületben 38,9%-ot kapott a Fidesz, 38,7%-ot a Jobbik, összesen 0,2%-on múlt a győzelem, Miskolc 2. körzetben pedig a Fidesz 38, az MSZP-P 29, a Jobbik pedig 28%-ot kapott!).
Elmondható tehát, hogy a negyedik nagy egyetemi városban is ABSZOLÚT TÖBBSGBEN VOLTAK AZ ELLENZÉKI SZAVAZÓK, a Fidesz csak az egyfordulós választási rendszernek és az "oszd meg és uralkodj" elvének köszönhette sikerét.
Fontos főiskolai városunkban, Nyíregyházán még ennyit sem kapott a Fidesz, mindössze 38%-os "győzelem" jött össze, a választók 62%-a ellenzéki jelölteket támogatott (30% MSZP-P, 29% Jobbik, a többi kisebb pártokat).
A kérdezőnek tehát látnivalóan igaza van: az értelmiségiek számával, a foglalkoztatottsággal, a képzettséggel és a kulturáltsággal és a fiatalok számával FORDÍTOTT ARÁNYBAN nőtt a Fidesz támogatottsága az egész országban.
A Fidesz a legerősebb támogatottságot fogyó és elöregedő lakosságú, mélyszegénységben nyomorgó, alulképzett és közmunkából élő lakosságú zsákfalvakban érte el, a legkisebb szavazatarányt pedig fejlett, alacsony munkanélküliségi rátával bíró egyetemi városokban.
Ezt észre kell venni, és ki kell mondani: a "polgári Magyarország" eszméjének VÉGE VAN.
A Fidesz hátat fordított a polgároknak, cserében a polgári középosztály is hátat fordított a Fidesznek.
A Fidesz ma az egykori MSZP tömegbázisán áll: pár budai kerületet leszámítva már szinte leginkább a nyugdíjasok, közmunkások, romák, segélyen élők, mélyszegénységben vergődők és alulképzett, tájékozatlan, megvezethető emberek tartják a hatalomban.
Nem véletlen tehát, hogy a Fidesz legújabb ellensége, céltáblája éppen az értelmiség és a magyar tudomány: az MTA megtámadása és autonómiájának szétverése, az alapkutatás visszaszorítása, az egyetemi autonómia és a tanszabadság korlátozása, egyetemek megtámadása, szakok betiltása, a kutatás állami irányítás alá vonása, illetve a Budapest-ellenesség mind része annak a bosszúhadjáratnak, amivel a Fidesz most meg akarja büntetni az értelmes embereket Magyarországon, amiért nem rájuk szavaztak... :-(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!