A genderszak megszüntetésének ötlete csak azért vált ki ekkora hisztit, mert ez a """"tudomány"""" a liberálisok, liberális lobbi dédelgetett kedvence?
Ha például létezne Kriptozoológia mesterképzés és azt szüntetné meg a kormány,mert komoly anyagi vonzata van, viszont nem egy hosszútávú befektetés, akkor az a kutyát nem érdekelné.
2016-ban jött létre állami egyetemen genderképzés akkor is csak a liberális lobbi nyomására,várható volt, hogy amint lesz rá esély megszüntetik ezt az áltudományos humbugra épülő szakot.
Nem, kedves # 20-as, rosszul látod a helyzetet. A politika normális országokban nem tehet meg bármit a tudománnyal, ezt teljesen rosszul tudod / tudjátok.
A magyar kormány ezzel a rendelkezésével még a SAJÁT törvényeiben foglalt alapelveit is megsértette, és ezen nincs mit magyarázni.
Itt alapvetően három probléma van, amiből kettő elvi, méghozzá minden demokratikus jogállamban létező alapelv:
1. Az egyetemek AUTONÓMIÁJA - ez az, amit még a magyar oktatási törvény is kimond, igaz, másfelől a gyakorlatban semmibe vesz és lábbal tipor.
Azaz az egyetemi tudományos közösség szabadon dönthetné el, hogy mit tart tudománynak, mit nem, milyen szakokat indíthat, stb. Az állam ezt csak az anyagiak szintjén befolyásolhatja, azaz bizonyos szakokat támogat, másokat pedig nem (de önfenntartó módon az akkrediltált egyetemeknek joga elindítani ilyet is, tandíj ellenében).
2. A TANSZABADSÁG és az ebből fakadó jogok alapelve. Erről részletesebben olvashatsz itt is: [link]
3. A harmadik probléma államigazgatási, intézményi probléma: az állam a saját intézményrendszerét köpi le, veszi semmibe.
Egy szak elindulásának feltétele, hogy:
1. az egyetemi autonómiából fakadóan egy egyetem el akarja indítani azt a szakot
2. legyen rá elég jelentkező, akik élve a tanszabadság elvéből fakadó jogukkal oda akarnak járni és képesek / hajlandóak a tandíjt megfizetni
3. A szakot AZ ÁLLAM illetékes szervei fogadják el és AKKREDITÁLJÁK.
Na mármost az a büdös nagy helyzet, hogy ezt a szakot a magyar állam illetékes szervei AKKREDITÁLTÁK. Ezek pedig a Magyar Akkreditációs Bizottság és a Felsőoktatási Tervezési Testület, amelyben SZAKpolitikusok és szakemberek ülnek.
A kormány tehát törvényekben garantált alapelveket sért és a saját maga által vezetett állam intézményrendszerét veszi semmibe ezzel a rendelkezéssel, amely példátlan Európában és a civilizált világban.
Sajnos itt sokan súlyos fogalomzavarral küzdenek a KORMÁNY fogalmát illetően, és azt illetően, hogy a nép mire ad felhatalmazást egy kormánynak.
Egy demokráciában MINDEN HATALOM A NÉPÉ, a nép pedig FELHATALMAZ képviselőket ügyei intézésére bizonyos KERETEK KÖZÖTT.
Tehát az autó a népé, a sofőrt csak annak vezetésére hatalmazta fel, nem arra, hogy szétszedje, tönkrevágja, átalakítsa, vagy sajátjaként bánjon vele a megbízott gépjárművezető - hiszen a gépjármű továbbra is a TULAJDONOSÁÉ, nem a fizetett sofőr tulajdona.
A tulajdonos, ha átakarja alakítani az autóját, akkor majd SZERELŐHÖZ fordul, nem a sofőrre bízza.
A magyar államberendezkedés szerint a magyar nép a kormány CSAK a kormányzással bízta meg. A tudományterüetek minősítésével, szakok elindításával vagy betiltásával (azaz akkreditációjukkal) a nép teljesen más szakembereket bízott meg: a Magyar Tudományos Akadémiát, az Országos Akkreditációs Bizottságot, a Felsőoktatási Tervezési Testületet, az AUTONÓM egyetemek szenátusait, stb.
A kormány itt túllépte a hatáskörét.
Az sajnos bevett dolog, hogy Magyarországon nem normális dolgok gyakorta megesnek - de azt légyszi ne próbáljátok már bemesélni, hogy valami, ami egy demokratikus jogállamban NEM NORMÁLIS, az mégiscsak normális.
Ez hülyeség. Tisztában van vele mindenki, hogy a magyar kormány bármilyen idiotizmusra képes, bármilyen alapelv, szerződés, alkotmányos előírás, írott vagy íratlan szabályt semmibe véve.
Mindenki tudja, hogy annak ellenére, hogy ez a döntés egy demokratikus jogállamban NEM NORMÁLIS, a magyar kormány még meglépheti és meg is fogja lépni.
Ettől még AZ A NORMÁLIS, ha egy nem normális dologról legalább kimondjuk és megállapítjuk, hogy NEM NORMÁLIS. Ez a rendelkezés márpedig nem az, és pont.
Bizonyságul, hogy ez a helyzet mennyire nem normális, érdemes az Európai Egyetemek Magna Chartájának preambulumából az egyetemekre vonatkozó fő tételeket idézni itt:
1. Az egyetem autonóm intézmény a társadalom szívében.
2. Az egyetemi kutatásnak és tanításnak morálisan és intellektuálisan függetlennek kell lennie minden politikai hatalomtól és gazdasági kényszertől.
3. A tanításnak és a kutatásnak az egyetemeken elválaszthatatlannak kell lennie.
4. A kutatás és a tanítás szabadsága az egyetemi élet alapkövetelménye, a kormányoknak és az egyetemeknek ezeket az alapkövetelményeket tőlük telhetően kötelező biztosítaniuk.
Ennyit erről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!