Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Helyes-e ha Orbán a gender...

Helyes-e ha Orbán a gender szakot nem a mi adóforintjainkból finanszírozza?

Figyelt kérdés

Mostanában röppent fel egy hír az ELTE gender szakjával kapcsolatban, melyet tévesen úgy értelmezték - szerintem szándékosan - liberális médiumok, hogy Orbán betíltja a gender szakot. Erről több kérdésem is lenne ;


A kormány pár éve elindította közpén a gender szakot, úgy hogy erősen megkérdőjelezhető a gyakorlati haszna eme szaknak. Lehetséges hogy ebben szerepet játszott nyugat európai nyomás, nem tudom. Most pár év után meg akarják szűntetni az állami finanszírozását. Ez számomra őrvendetes, mivel ha jelentős szamunkás hiánnyal köszködik az ország, miközben ilyen büfé szakos diplomásokkal pedig dunát lehet rekeszteni.



KÉRDÉSEiM : 1 - Jó-e ha nem a mi adóforintjainkból finanszírozzák tovább a gender szakot?


2 - Állítanak-e elő valamilyen közvetlen gazdasági hasznot a genderszakon végzők?


3 - Ha olyan fontos ez a szak a liberális ELIT-nek, miért nem finanszírozzák ők maguk, ahogy soros teszi ezt a CEU-val?



2018. aug. 12. 14:08
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
9%

1. Jó lenne. (Csak lenne, erre később kitérek.)

2. Természetesen nem, az agymosásról szól az egész.

3. Mert jobb nekik, ha mi magyarok fizetjük nekik az adónkból.

Nem fogják megszüntetni sem a genderszakot, sem annak az állami finanszírozását, csak belengetik a birka népnek, aztán meg majd elsikkad a téma. A Fidesz george soros tulajdona, és nem fognak keresztbe tenni a főnöknek.

2018. aug. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Andizsuzsi ***** válasza:
89%

„legyen-e külön mesterképzés egy olyan speciális területre, ami mindössze néhány hallgatót érdekel”


Akkor nem kellene a többi pár hallgatós szakot is bezárni? Minek pl ókori nyelvek és kultúrák [asszíriológia] szak? (Nem, nem kellene)


„Nem kellene-e annak "érvekkel, hiteles forrásokkal" alátámasztani a véleményét, aki ezt szükségesnek ítéli meg.”

A Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság alátámasztottnak látta, amikor engedélyezte a szak indítását. Ahogy az EMMI is. Mi változott 2 év alatt?


Miért nem ismeritek el, hogy ideológiai döntés született?

2018. aug. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
40%

A CEU évente 40-45 milliós támogatást kap az EMMI-től.


Egyébként nem tiltottak be semmit. Van egy társadalmi nemek tanulmánya mesterképzés az ELTÉ-n, évi néhány hallgatóval, akkora érdeklődés övezi, hogy idén pótfelvételi eljárást írtak ki, mert nem sikerült feltölteni a minimumkeretet se. A kormány megküldte véleményezésre a javaslatot, hogy felmenő rendszerben meg kéne szüntetni, az ELTE meg rábólintott. Semmi akadálya a témában történő kutatásnak akár PhD keretében, akár egyéb módon, mindössze nem lesz ilyen elnevezésű oklevél. Érdemes egyébként megtekinteni a felvi.hu-n a DPR-t.

[link]

2018. aug. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
48%

"A Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság alátámasztottnak látta, amikor engedélyezte a szak indítását. "


Az akkreditációs bizottságnak nem az a feladata, hogy az indítandó szak hasznosságát ítélje meg.:-)

2018. aug. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 tgt ***** válasza:
93%
Kérdező, magát a szakot tervezi betiltani a kormány. Tehát magyar diploma nem adható ebből sehol.
2018. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 tgt ***** válasza:
93%
11-es, az ELTE nem bólintott rá, csak tudomásul vette a döntést.
2018. aug. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 tgt ***** válasza:
88%
Bocs, 13-nak szántam.
2018. aug. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
83%

Az egyetem felelőssége eldönteni, hogy milyen szakokat indít, és a hallgatók felelőssége eldönteni, hogy milyen szakra mennek. Az államnak nincsen helye ebben a döntési láncban. Az állam finanszíroz, de csak távolról. Az egyetemi autonómia biztosítja, hogy az állami finanszírozás semmilyen korlátozást ne szabhasson az egyetemnek.

Legalábbis így volt a kommunizmustól a Fideszig és így van minden civilizált országban. Az az elképzelés, hogy felülről betiltsanak egy szakot teljesen elképzelhetetlen egy jogállamban.


"Jó-e ha nem a mi adóforintjainkból finanszírozzák tovább a gender szakot?"


Lényegtelen kérdés.


"Állítanak-e elő valamilyen közvetlen gazdasági hasznot a genderszakon végzők?"


Lényegtelen kérdés.


"Ha olyan fontos ez a szak a liberális ELIT-nek, miért nem finanszírozzák ők maguk, ahogy soros teszi ezt a CEU-val?"


Lényegtelen kérdés.


Ha az állam úgy dönt, hogy államilag elveszik minden barna bőrű ember vagyonát, akkor nem az a kérdés, hogy ez milyen közgazdasági haszonnal és hátránnyal jár. Teljesen lényegtelen. Ez állami túlkapás, az állam olyan dolgot csinál, ami nem az ő hatáskörük. Akkor se csinálhatnak ilyet, ha hatalmas előnyei származnak belőle az emberek többségének. Egyszerűen lényegtelen a mérlegelés, az állam nem csinálhat olyat, amit explicit tilos csinálnia. Ha én kirabollak, akkor nem az a kérdés, hogy ez milyen gazdasági hatásokkal jár, hanem egyszerűen tilos és kész.

2018. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

# 18/18 Az egyetem felelőssége eldönteni, hogy milyen szakokat indít, és a hallgatók felelőssége eldönteni, hogy milyen szakra mennek. Az államnak nincsen helye ebben a döntési láncban. Az állam finanszíroz, de csak távolról"


Jó akkor visszakérdezek : az egyetem miért nem pl UFOlogia,parapszichológia,asztrológia szakot indított, hiszen arra pl volumenekkel nagyobb a kereslet és nem kellene utóbeíratkozáson összeszedni azt a néhány embert ??

Ráadásul van bennük tudomány(fizika,csillagászat) is...


Megmondom : Nem kicsit van hatása a gender szak indítására nyugati titokpáholyokból indult törekvéseknek, melyek behálózzák a politikát. Mivel ezeknek érdekérvényesítő ereje hatalmas, evidens hogy áldozatul esik ennek az akadémia,egyetemek más tudományos műhelyek.


Az államnak nem feladata kivédeni, hogy áltudományokat - amikre nincs is piaci szükség - képezzenek a mi adóforintjainkból?


Visszakérdezek : Ha ufológiát,asztrológiát oktatnának külön szakokon a te pénzedből, azt is helyesnek tartanád? :XD.


A genderizmus jelenleg nem igazán nevezném tudománynak [link] sokkal inkább ideológiai szemléletformáló [link] melynek létrejöttében nem játszottak szerepet valós tudományos igények sem.


- - -



Szerintem a genderizmusról tudományos aspektusban csak a társadalmi változás "visszafejlődés" egy lehetséges irányának tükrében lehetne beszélni [link] ez lenne méltó kutatási terület, de nem tenne ki ez sem egy szakot.


Javaslom térjünk vissza a kérdéseimre, ha elterelitek az irányt nem jöttök ki abból sem jól :/

2018. aug. 12. 18:31
 20/33 anonim ***** válasza:
97%

"Jó akkor visszakérdezek : az egyetem miért nem pl UFOlogia,parapszichológia,asztrológia szakot indított, hiszen arra pl volumenekkel nagyobb a kereslet és nem kellene utóbeíratkozáson összeszedni azt a néhány embert ??"


Mert elvesztené a komolyságát, sok tehetséges ember inkább nem azt az egyetemet választaná. Az egyetemnek saját érdeke jó szakokat indítani, különben tönkremegy.


"Megmondom : Nem kicsit van hatása a gender szak indítására nyugati titokpáholyokból indult törekvéseknek, melyek behálózzák a politikát. Mivel ezeknek érdekérvényesítő ereje hatalmas, evidens hogy áldozatul esik ennek az akadémia,egyetemek más tudományos műhelyek."


Ahhhhhhaaaaa.... és te panaszkodsz áltudományokra? Ön-paródia.


"Az államnak nem feladata kivédeni, hogy áltudományokat - amikre nincs is piaci szükség - képezzenek a mi adóforintjainkból?"


Nem. Az egyetem feladata. Az állam beavatkozhat, ha úgy gondolja hogy az egyetem rosszul végzi a dolgát. De ilyen direkt módon nem.


"Visszakérdezek : Ha ufológiát,asztrológiát oktatnának külön szakokon a te pénzedből, azt is helyesnek tartanád?"


Te egyáltalán nem fogtál fel semmit? NEM LÉNYEGES, HOGY HELYESNEK TARTOM-E! Oké? Leírtam csupa nagy betűvel, az segít? Hiába gazdálkodnék én jobban a pénzeddel, mint te, attól még nem rabolhatlak ki. Egy asztrológust se rabolhatok ki, mert ő az asztrológia terjesztésére költi a pénzét, tehát rossz. Ez a jogállamiság lényege.


"A genderizmus jelenleg nem igazán nevezném tudománynak"


Aminek, mint már többször leírtam, nincsen semmilyen jelentősége. Ez akkor is az egyetemi autonómia súlyos sárba tiprása. És ez a baj, önmagában. Nem az, hogy a gender szak megszűnik, hanem hogy az állam visszaél a hatalmával.

2018. aug. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!