Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most attól többen fognak...

Most attól többen fognak mérnöknek menni, hogy bizonyos szakokat megszüntetnek?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem,hogy miért lehet bármit ezzel magyarázni,aki akart eddig is mehetett olyan szakokra,amikből hiány van.


Nem inkább azzal van a baj,hogy túl kevés az ember,aki képes elvégezni?

Vannak szakok,amit töredéke végez el azoknak,akik felvételt nyertek.Vagy ha el is végzik nem fognak a szakmában dolgozni,vagy mivel túl keveset fizetnek itthon,idővel úgy is külföldre mennek.

Annak mi értelme,ha olyanba vágják a fejszéjüket az emberek,amit úgy sem végeznek el?


2018. aug. 11. 23:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
Hogy te milyen buta vagy....
2018. aug. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ha valamire van lehetőséged,csak azzal élhetsz.


Szerintem demagóg dolog ilyesmivel érvelni.

2018. aug. 11. 23:40
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem, de legalább megnyugszik a kis lelkük.
2018. aug. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell észérveket keresni ott, ahol nincsenek. Ez a genderszakos dolog egy sima erőfitogtatás Orbán részéről, hogy a virtuális kétharmaddal most már bármit megtehet. 8 éve szimbolikus politizálás zajlik az országban, ez csak egy újabb fejezete. Ha megnézed a facebookon hőbörgő Fideszeseket, akkor láthatod, hogy a 90 százalékuknak gőzük sincs arról, hogy mi az a genderszak, és ott mit tanítanak. Többségük egyetemet se látott belülről.
2018. aug. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Ahol az oktatás nem cél, hanem a politika eszköze, ne keress logikát. Annak rendszerében a politikai irányítás véletlenszerű, ad hoc és kiszámíthatatlan.
2018. aug. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%

LOL. Tényleg borzasztó, hogy nem képzünk a CEU mellett még az ELTÉ-n is évente 5 db gendertudóst. Pedig olyan szükség lenne rájuk, mint egy falat kenyérre.:DDD

Egyébként az egyetemi hallgatók lemorzsolódása nem újkeletű történet, viszont most legalább vissza is fizeti az állami ösztöndíjat az, aki nem szerez diplomát, vagy külföldre megy. Orvos, jogász, mérnök a szakmájában fog dolgozni, hülye lenne, ha nem tenné. Neked viszont továbbra sem kötelező egyetemre menned, ha túl hülye vagy hozzá.


További kellemes rágódást a legújabb gumicsonton.:D

2018. aug. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
7%

Egy pénztárcából kell fizetni az összes állami képzést. Ha olyan szakok is fenn vannak a listán amiknek nem sok értelmük van, ellenben nagyon könnyű elvégezni, akkor ott biztosan lesznek hallgatók - viszont semmi haszna nem lesz a diplomájuknak az ő számukra sem és azok számára sem akiknek a pénzéből azt a diplomát megszerezték. Kevesebb pénz marad viszont olyan képzésekre, amik fontosak lenének, mint a mérnökképzés pl.

Az egyetemi képzés egy összetett rendszer, ez csak egy apró részlete. Egyszerre folyik változtatás több pontján és még nagyon sok kell. Az egyik legfontosabb változtatás a már más által is írt hallgatói szerződés, vagyis a visszafizetési kötelezettség. Valójában nem sok embernek kell valóban vissza is fizetnie, de ha olyan "szerződéssel" kezded a tanulmányaidat amiben erre is van kötelezettséged, akkor kicsit komolyabban veszed, mint nélküle.

A másik, amit még csak most fognak indítani, hogy nyelvvizsga kell már a felvételihez is. Mivel rengeteg diploma azon csúszik el, hogy nincs meg az előírt 2 nyelvvizsga a végére, így ha az egyikkel már megvan amikor kezdi az egészet, valószínűleg kevesebben bukják el a végén. A középiskola alatt 1 nyelvvizsgát letesz, majd az egyetem alatt már csak 1 nyelvvel kell foglalkoznia a diplomájához. Többségében az angol lesz az első nyelvvizsga, ez pedig eleve szükséges is egy egyetemista számára, hogy el tudja olvasni a nemzetközi szakirodalmat és részt vehessen nemzetközi fórumokon - ami szintén főképpen angolul van ma már.

A következő lépések között kell majd lennie az állami finanszírozás emelésének, az oktatók jó részének cseréjének ha kell, meg még sok másnak is. De az elején szűrni kell azt, hogy mire van szükség és mire kevésbé, mert csak ennyi pénz van rá.

Amúgy már többen tanulnak azokon a szakokon, amiket a jelenlegi vezetés preferál, több a mérnökszakos hallgató, az orvosira járó és aki tanári szakra jelentkezett a reál szakokon. De hogy többen is végezzék el és meg is maradjanak a pályán, ahhoz ez kevés, kell hozzá a hallgatók akarata is és utána, hogy a fizetésükből meg tudjanak élni, ne menjenek más munkahelyre.

2018. aug. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

De ha egy szak nincs,akkor elveszik a lehetőséget.

Lehet hogy 10 ember mondjuk profitálna belőle.

És ez a 10 ember akkor sem lesz mérnök soha,ha van 100-al több mérnöki hely államilag finanszírozottan,akkor sem.


Nyilván,amiből hiány van,arra kell törekedni,hogy aki csak akar,abban a területben ne essen ki,viszont mástól sem szabadna elvenni a lehetőséget.

Akkor szűrjék meg,és tényleg csak kevés létszámmal,de LEGYEN LEHETŐSÉG,választás az embereknek.

2018. aug. 12. 10:17
 9/15 anonim ***** válasza:

Eddig is alacsony létszámmal operált a genderszak az Eltén, tavaly 10 főt nem tudtak összeszedni még pótjelentkezéssel sem.

Attól eltekintve, hogy szerintem is rossz döntés csak úgy egy szakot betiltani, nagyon helyes döntés lenne, ha a büfészakokon erősen megnyirbálnák az állami finanszírozott helyek számát. Szabad bölcsészet, filozófia, kommunikáció stb.

2018. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezzel a gender szakos storyval tényleg nem az a bajom, hogy megszüntettek egy szakot amire alig voltak jelentkezők, hanem a puszta tény, hogy se szó, se beszéd kivágtak egy szakot ÉS ezt a kormány párti oldal, ideológiai alapokkal támogatta meg, mi szerint "lipsi áltudomány", "nem kell, mert nem termel", "mennyenek inkább mérnöknek", "nem kell ide meleg tudomány".

Tehát az egészben nem az a zavaró, hogy egy alig keresett szakot amire nincs is jelentkező lefújnak, hanem a dolog mögül kiabáló ideológia.

És elég félelmetes bele gondolni hogy ugyan ezzel az agresszív, bugyuta, proletár ideológiával, melyik szak a következő? Mikor jutunk el odáig, hogy az egész országban, csak olyan képzés lessz elérhető, amelyik fizikai/anyagi hasznot hajt, vagyis, termel? Mikor jutunk el oda, hogy MINDEN szak, ami nem több munkást gyárt a futószallag mellé eltűnik?


Most lehet mondani hogy "Jó már így is elég bölcsész van a mekiben"

De ha egy országban, nem lehet valaki mekiben dolgozó bölcsész, ha az akar lenni, milyen szabadságról beszélünk?

És ha a kormány, már azt is megszabja milyen életpályád lehet, az alapján mi az ami termel, akkor mi a következő? Megszabják kivel házasodhatsz? Behozzák a kasztrendszert?


Nem a gender szakot hiányolom, mert ezt a konkrét szakot tényleg sok minden helyettesítheti, pszichológia, szociológia és mások, hanem a trend aggasztó, aminek fényében lesöpörték.

2018. aug. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!