Gyurcsány Ferenc úr a pártja programjában azt mondta, hogy aki magánorvosi ellátást vesz igénybe, egy bizonyos összeget visszaigényelhet. Ez kivitelezhető lenne?
Gyurcsány azt lárifárizik, amit akar, mert úgysem kerül kormányra.
Jogilag meg lehetne ezt oldani, az nyilvánvaló.
Természetesen. Kiperkel a paraszt minden kezelésért ötvenezret és kezelésenként egy forintot leír az adóból.
Ha szerinted nem kivitelezhető írd már meg miért nem. Én nem látom akadályát.
#sokakországa
haha! még nincs hatalom már átvágott titeket
egy sportminisztériumot nem tudott úgy elvezetni, hogy ne lopják szét
Bármennyire is szeretnétek ha úgy lenne, de az egészségügy ma sokkal jobb helyzetben van, mint 10 éve volt.
Jó lenne ha visszaemlékeznél (vagy utána néznél) mi is volt a 2008-as "szociális" népszavazás alapja. Azok a bizonyos egészségügyet ért intézkedések, amiket bizony a gyurcsány kormány próbált meg bevezetni, mint kórházi napidíj, vizitdíj.
Kicsit utána kellene nézned mennyi embernek is okozták a halálát az ő ideje alatt 2004-ben bevezetett teljesítmény volumen korlát miatt kialakult hatalmas várólisták, miért is adtak el egészségügyi intézményeket.
Amúgy az ötlet nem ördögtől való, még ha gyurcsány is hozta most szóba, már régóta sokan beszélnek arról, hogy ugyanakkora "díjat" esetleg elszámolhatnának a magán cégek is egyes kezelések, vizsgálatok után, mint amekkorát az állami intézmények kapnak. Pl. ha EKG-t készít egy magánorvos, akkor ő is kaphasson X Ft-t érte az OEP-től a beteg biztosítása alapján, ha az állami EKG vizsgálathoz is X Ft-t fizetnek. Most, amikor kevés az orvos, sok a beteg, az országnak is az a legjobb, ha egészségesebbek az emberek és kevesebb időt töltenek táppénzen, talán el is gondolkodnak rajta. De ettől még a magáncégnél drágább lesz a vizsgálat és azt bizony a betegnek kell kifizetnie.
Mondjuk ha az EKG vizsgálat ára 5000Ft a magáncégnél(ezt az összeget találtam rá), de az állami intézményben csak 2500Ft-t kérnek el a betegtől ha nincs TB-je (Fóti egészségügyi intézmény, ez jött fel elsőre), akkor ezt a 2500-t kapná meg a betege után a magánorvos is.
Viszont akkor is ott lenne mellette a vizitdíj 10 ezer, recept felírási díj 5000 stb stb, amiket mindig felszámolnak egy magánorvosnál. A kisebb vizsgálatoknál nem lenne jelentős a különbség, csak emiatt nem menne oda sokkal több ember, mint most. Ellenben ha pl. a CT, Mammográfia és hasonlók is térítve lennének a magánorvosok számára is, amiknek a költsége 50-200 ezer körül van már, akkor jó páran inkább megfizetnék a különbözetet ha hamarabb sorra kerülnének. Ha nem azt a 200 ezret kellene kifizetniük a vizsgálatért hanem csak 50 ezret pl.
Azonban jelenleg a folyamatok arra mutatnak, hogy próbálnak több műszerrel, rövidebb várólistákal működni - az elmúlt pár évben jelentős volt benne a haladás is. Megfontolandó, hogy érdemes-e a TB kasszát megosztani, ha amúgy lenne kapacitása az állami egészségügynek is elvégezni.
Lehet, hogy úgy döntenek igen, de lehet, hogy úgy, hogy nem. Mindenképpen fel kell majd vetni a parlamentben és nem az utcán kell szájhősködni amikor parlamenti szünet van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!