Tovább erősödött az EU támogatottsága Magyarországon. Szerintetek ez kudarc a kormány Brüsszelnek üzengető politikája számára?
A 2018-as Eurobarométer az Európai Unió iránti bizalom és pozitív vélekedés erősödését mutatja Magyarországon, a 2017-eshez képest is.
Azt eddig is tudtuk, hogy a magyarok sokkal jobban bíznak az EU-ban mint a saját kormányukban, de mára már az EU megítéllése is olyan mértékben javult, hogy többé már nem vagyunk sereghajtók az EU-t övező lelkesedés tekintetében.
A magyar emberek így vélekedtek az EU-ról:
- A magyarok többsége, 60%-a tartja JÓ DOLOGNAK az EU-tagságot.
- A magyarok többsége, 58%-a ELÉGEDETT az EU-n belüli demokrácia működésével.
- A magyarok többsége, 56%-a OPTIMISTA az EU jövőjével kapcsolatban.
- A magyarok többsége, 53%-a TÁMOGATJA AZ EURÓ BEVEZETÉSÉT.
A kérdésem az, hogy szerintetek ezzel kijelenthető, hogy a magyar kormány hihetetlen összegekből finanszírozott Brüsszel- és EU-ellenes plakátkampányai, médiahadjáratai és az egész euroszkeptikus, oroszbarát politikai irányultsága gyakorlatilag megbukott, akárcsak az "Üzenjünk Brüsszelnek" jelszavú, méregdrága, de érvénytelenül végződő álnépszavazásuk?
Kijelenthető, hogy a magyar kormány, amikor az EU-t bomlasztja, egyéni vétókkal, a közösen hozott, demokratikus döntések be nem tartásával (lásd: három per és tucatnyi kötelezettségszegési eljárás Magyarország ellen), illetve amikor Putyinnak udvarol, míg az EU vezetőit ócsárolja, tulajdonképpen a saját népe, a saját államalkotó nemzete ellen kormányoz?
Illetve szerintetek kimerítheti ez a hazaárulás fogalmát (mármint az, amikor egy kormány a saját népének akaratával szembefordulva kormányoz)?
Miközben egész Európában történelmi rekordokat döntöget az EU népszerűsége (1983 óta nem volt ilyen népszerű mint most), miközben Magyarországon belül is nő az elégedettség és a szimpátia az EU-val szemben, ráadásul a magyarok bizalma is hagyományosan nagyobb az EU-ban mint a kormányban (bár a bizalmi index, az összes többitől eltérően most esett, a kormányra még mindig messze ráver), miközben a magyar emberek egyre növekvő többsége gondol pozitívan az EU-ra, támogatja az euró bevezetését és látja optimistán az EU jövőjét?
Normális ez a helyzet így szerintetek?
Nem volna időszerű a kormánynak újragondolni az EU-val kapcsolatos politikáját és retorikáját?
Illetve nem volna célszerű a rubel helyett az euró-alapú gazdasági berendezkedés felé fordulni, lemondva akár az egyre gyengülő, történelmi mélyrepülésben lévő forintról is közép-hosszú távon?
Ti mit gondoltok erről?
Elfelejtetted, hozzátenni, hogy "miközben Olaszországban, Ausztriában és Bajorországban is megbukott a merkeli migránspolitika. Németországban és Franciaországban is komoly irányváltás van készülőben illetve folyamatban.
Valószínűleg ennek köszönhető a szimpátia növekedés
Magyarország kiváló mondható geo- és gazdaságpolitikai pozíciója Brüsszel Moszkva és Ankara háromszögben fekszik.
Aki ezt nem használja ki az óriási lehetőségektől fosztja meg az országot.
De ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy rubel alapokon akarnánk berendezni a gazdaságunkat! Pl. most van készülőben a harmadik nagy német autógyár hazánkban! (Nem Lada hanem BMW! Remélem érted!) Jó nagy demagógia amit írsz!
Nem, nincs ellentmondás. Az EU egy jó dolog - lenne. Azt mindenki támogatja. Ha lenne.
De ez nem EU, a legkevésbé sem európai értekekről szól, hanem valami furcsa liberál - fasiszta, toleranciabajnokság, egy véleménydiktatúra.
A magyar polgárok meg azért elégedettek a demokráciaval ez EU - ban, mert Magyarországon demokrácia van.
"A magyar polgárok meg azért elégedettek a demokráciaval ez EU - ban, mert Magyarországon demokrácia van."
Menne ki németbe, rögtön nem lenne olyan elégedett.
A kvótakoncepció bukott meg (leginkább a magyar kormány miatt), ezért az emberek kevésbé fújnak az EU-ra.
A kormányzatnak áprilisban kellett volna "megbuknia", de eszébe sem jutott, sőt... Még erősebb lett, mivel a népakaratnak megfeleően kormányoz.
Semmit nem kell újragondolni, az élet azt mutatja, hogy szívós küzdelemre van szükség a brüsszeli túlhatalom ellen, és akkor van esély a győzelemre.
# 7-es:
@ "A kvótakoncepció bukott meg (leginkább a magyar kormány miatt), ezért az emberek kevésbé fújnak az EU-ra."
A kvóta nem egy koncepció volt, hanem egy egyszeri döntés: az Európai Unió Tanácsának kötelező erejű rendelete, amelyet négyötödös többséggel hozott meg a Tanács (23 igen, 4 nem, 1 tartózkodás), és amely a tagállamok közötti szolidaritásnak az EU alapokmányában rögzített elvén nyugodott. A minősített többséggel meghozott döntés minden tagállamra nézve kötelező a csatlakozási szerződés szerint - ezért is veszítette el jogerősen, fellebbezési lehetőség nélkül Magyarország és Szlovákia a kvótapert.
Milyen értelemben bukott volna meg? Egyszeri döntés volt, kötelező érvényű tanácsi rendelet, amely egyszeri alkalommal segítette Görögországot és Olaszországot (kizárólag Görögországban és Olaszországban regisztrált menedékkérők ideiglenes elhelyezését és menekültügyi eljárásuk lefolytatását írta elő, EU-támogatással, semmi mást).
A döntést 28-ból 25 tagállam maradéktalanul betartotta (az ellenszavazókat és tartózkodókat, de még a kilépni készülő briteket is beleértve). Szlovákia és Lengyelország a ráeső kvótánál kevesebbet fogadott (ezért kötelezettségszegési eljárás folyik ellenük).
Egyedül Magyarország nem fogadott egyetlenegy Olaszországban vagy Görögországban regisztrált menedékkérőt sem egy érvénytelen népszavazásra hivatkozva.
Ezügyben per folyik Magyarország ellen, míg a szlovákokkal közösen indított "ellen-perünket" jogerősen elveszítettük, minden további fellebbezés lehetősége nélkül.
Hol itt a magyar siker?
@ "A kormányzatnak áprilisban kellett volna "megbuknia", de eszébe sem jutott, sőt... Még erősebb lett, mivel a népakaratnak megfeleően kormányoz."
Ki beszélt a kormányzat megbukásáról? A kormány politikájának nem egyetlen eleme az EU-ellenesség, legalábbis evi síkon.
Én a kormány EU-ellenes politikájának bukásáról kérdeztem, nem a kormányzat bukásáról. Alap szövegértési készségek birtokában illenék tudni különbséget tenni ezek között.
@ "Semmit nem kell újragondolni, az élet azt mutatja, hogy szívós küzdelemre van szükség a brüsszeli túlhatalom ellen, és akkor van esély a győzelemre."
Melyik élet mutatja ezt? Az M1-es műsorvezetők csodálatos élete?
Mert a való élet azt mutatja, hogy Magyarország egyedül maradt az EU-ban.
1. Már a kvótaper idején megtört a V4-ek sosem volt "egysége", a térség két "nagyhatalma", Magyarország és Szlovákia kettecskén perelt, Lengyelország és Csehország kihátrált a kvótaperből.
2. Magyarország ellen három per folyik az EU alapelveinek megsértése miatt, miközben egy vesztes pert máris beinkasszált a kormány.
3. Magyarország egyedül vétózgatott nemrég az EU-Afrika csúcson is, egyetlen V4-tagállam sem állt mellé, senki. Gyakorlatiag vállalhatatlan a külpolitikánk mindenki számára.
4. Az Európai Néppárt frakciójának jelentős része a Fidesz kizárását követeli a konzervatív jobboldali, kereszténydemokrata frakcióból.
5. A diplomáciai jellemzések és nemzetközi sajtóvisszhangok Magyarországról lesújtóak.
Hol itt a győzelem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!