Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesz végre európai...

Mikor lesz végre európai szintű egészségügy?

Figyelt kérdés
A fidesznek alkotmányozó többsége van, bármit megtehet. Fejlödik a gazdaság alacsony az infláció. Minden feltétel adott. Csak egy évszámra és az elképzelésekre vagyok kiváncsi, nem arra,hogy ki mit és miért rontott el 15 éve.
2018. aug. 5. 13:51
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Most is az van, csak kevesebbe kerül.
2018. aug. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%
Aki nyugati szintű egészségügyet akar kihajtanám egy angol kórházba. Műttesse ott magát! Hahaha...
2018. aug. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
5%

"Én is voltam németországban nőgyógyászati osztályon, hát, mint egy jobb hotel itthon. "


Akkor mért nem maradtál ott? Az ilyenek elfelejthetnék már a magyar nyelvet is oszt takarodhatnának gyökérországba.

2018. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

"Apró különbség, hogy nálunk nem a harmaduk nyugdíjas korú a háziorvosoknak, hanem 3/4-ük."


Ezért van ekkora szaktudás, nem kis mitugrász kölkök vannak, mint külföldön.

2018. aug. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Olyan jókat derülök azokon a kommentelőkön akik szükség esetén még azt is pozitívan értékelik ha valaki lefossa a bokáját.
2018. aug. 5. 15:30
 26/34 anonim ***** válasza:
0%

#15

Mielőtt vágysz valamire nézd meg, hogy érdemes-e ara vágyni vagy jobban jársz ha nem sikerül elérned.

Nyugodtan menj fel egy magánkórház árlistájára és add össze, mennyibe kerülne neked ha csak 1 gyerekedet és magadat kell finanszíroznod egyszerű éves felülvizsgálattal, nálad 1 lázas megbetegedéssel, hozzá tartozó laborvizsgálattal vér és vizeletre. Az éves tüdőszűrés esetleg valami apróbb bőrgyógyászati kezelés vagy szemészeti vizsgálat. Semmi komoly. A gyerekednek úgy cirka 12 orvosi vizsgálat ilyen-olyan megbetegedéssel, laborokkal. Sebész szakrendelés+röntgen mert esik, szemészet, fülészet, kötelező oltások beadása. És akkor még egyikőtöknek sem kellett sem ultrahang, sem mandulaműtét, sem komolyabb beavatkozás.

Mindezek ára, költsége mellé tedd oda, hogy mennyi a most levont TB járulékod. Majd számítsd hozzá a már nem dolgozó nyugdíjas szüleidet, a rokkantnyugdíjas vagy sérült rokonaid ellátását. És akkor még mindig nem volt baleset ami komolyabb műtétet igényelt volna, nem volt infarktusod, nem kellett heteket feküdnöd kórházban.

Na meg nézd meg a magyar biztosítási rendszert. A piacon olyan biztosítókat találni, akik az aap kezelésekre kötnek veled biztosítást, hogy fizetik ha magánintézményben látnak el miattuk téged, de a határ kb. egy mandulaműtét vagy epekő eltávolítása. Azon felül ők is az állami egészségügybe irányítanak téged, mert a biztosítási összeg azokat nem fedezi. Nem tudom mennyit kell fizetnie ma egy itt élő külföldinek, hogy minden ellátását fedezze amit a magyar egészségügy kiszámláz számára. Ha van róla infód, szívesen látnám.

Azt viszont jól látom, hogy az egészségügyben szerencsére nincs plafon, mindig van újabb gyógyszer, újabb féle kezelés - ezért soha nem tud mindenki megkapni mindent.

Igen, nekem várnom kell egy ortopédiai vizsgálatra akár hónapokat is, mert kevés az orvos. Ellenben nem kell attól tartanom, hogy ha valamelyikünkről a családban kiderülne, hogy súlyos beteg, akkor az anyagi forrásaink határoznák meg, hogy ellátják-e vagy sem. Nekem megéri, hogy nyugdíjas rokonaimnak az elmúlt 10 évben több műtétét, kórházi kezelését cserébe elvégezte az állami egészségügy, mindösszesen azért cserébe mert régebben ők, most meg én fizetem a TB járulékot.

2018. aug. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
8%
Fingáskor szorítsd össze a seglukad akkor nem fosod le a bokád. Bár nem biztos...
2018. aug. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Remek, egyre jobban érzem magam.


Idézet egy EU Stat jelentésből :

"A vizsgált időszakban az egy személyre jutó egészségügyi kiadások az EU-ban átlagosan 2000 eurót tettek ki."

Ugyanebben a jelentésben Magyarország (592 euró)


Még ha duplájára is emelnénk a kiadásokat akkor is csak fele lenne az EU átlagnak.

2018. aug. 5. 15:53
 29/34 anonim ***** válasza:
Ami persze egy igazán torz mutató tekintve az árszínvonalak közti lényeges eltéréseket.
2018. aug. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
24: Kívánom neked, hogy kezeljen egy 75 éves háziorvos az 50 évvel ezelőtt megtanult szaktudásával...
2018. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!