Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesz végre európai...

Mikor lesz végre európai szintű egészségügy?

Figyelt kérdés
A fidesznek alkotmányozó többsége van, bármit megtehet. Fejlödik a gazdaság alacsony az infláció. Minden feltétel adott. Csak egy évszámra és az elképzelésekre vagyok kiváncsi, nem arra,hogy ki mit és miért rontott el 15 éve.
2018. aug. 5. 13:51
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Az európai szint ott kezdődne, hogy rend, tisztaság, ahol kell sterilitás legyen. Ehető a kezeléshez illő étel. A hálapénzzel is kezdeni kéne valamit. Az orvosok is azt mondják hogy megalázó havi egy millió forintokat adózatlanul zsebretenni.
2018. aug. 5. 14:05
 12/34 anonim ***** válasza:
53%

Sosem. Míg a kormánynak a fő célja hogy minél több bőrt lehúzzon az emberekről, nem is álmodhatunk ilyet.


Én is voltam németországban nőgyógyászati osztályon, hát, mint egy jobb hotel itthon. Menüből lehetett választani, ingyen ásványvíz és tea a folyosón, saját fürdő, wc minden szobában, egy ágyas, klímás szobák stb...

2018. aug. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Jó és kevésbé jó orvos mindenhol van. Az egyik rokonom nemrég volt kórházban. A főorvos leteremtette a nővéreket, hogy ki rendelt el ilyen kezelést a betegnek. Hát a főorvos úr ! Utána meg letagadta.
2018. aug. 5. 14:12
 14/34 anonim ***** válasza:
42%

Ha arra vagy kíváncsi, hogy mikor lesznek olyanok a kórtermek és kórházi folyosók, mint a nyugíti kórházaban, akkor a válasz: amint lecserélődtek a régi épületek. Sok helyen már most olyanok, van ami most épül, van amit még csak terveznek, mint a dél-budai nagy kórházat és van amire még sokat kell várni. A Szent Imre kórház 15 éve elkészült új részeiben már 1-2-4 ágyas, saját fűrdőszobás kórtermek vanak, nagyon szinvonalasak, de a megmaradt régi épületben a szoci rendszerből megmaradt, akkor még nagyon szinvonalasnak számító, de ma már nagyon lepusztult szobák, folyosók vannak. Az az épület sokára lesz még kiváltva egy újabbal. A János kórház kritikán aluli, lepusztult tömegszállás, de csodálatos orvosok és nővérek dolgoznak benne, fantasztikus gyógyító munkát végezve.

Ha arra vagy kíváncsi, hogy mikor kapsz majd kézhez a gyereked vakbélműtéte után olyan számlát, amit évekig kell fizetned, mint az amcsiknál, akkor is ha van betegbiztosításod és normális munkahelyed, fizetésed, akko rmélem soha. A szoclibek megpróbálták ílyenre alakítani az egészségügyet, szerencsére nem sikerült nekik.

Ha azt kérdezed, hogy a gyógyító tevékenység, az orvosok szakképzettsége mikor lesz európai szinvonalú - akkor szólok, hogy már régóta az. Szerinted a németekhez, svédekhez, egyéb helekre miért várják tőlünk tárt karokkal az orvosokat, nővéreket? Tudod-e, hogy az ottani egészségügyben kisebbségben vannak az ott tanult, diplomát szerzett orvosok a máshonnan érkezettekhez képest?

Most én is kérdezek.

Hajlandó vagy magasabb TB járulékot fizetniazért cserébe, hogy az egészségügyi dolgozóknak magasabb lehessen a fizetése és ne menjenek máshová dolgozni? Hogy még több műszer vásárlására és kezelésre fussa a járulékokból? Mert anélkül nem megy.

2018. aug. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom fizetek elég adót. Itt nem csak az szja-ra gondolok, amire a kormány mindig hivatkozik, hogy lassan egy számjegyű lesz.

Fizetem a világ legmagasabb áfá-ját a megvásárolt termékek többsége után. Fizetem a jövedéki adót meg a többit.


Rendben, legyen fizetős egészségügy, amerikai szintű áfa és jövedéki adó stb. Számoljuk ki megérné-e.

De a jelen feltételek mellett utaltassam át a fizetésem a biztosítónak, hogy jusson stadionra meg kórházi ágyra is ?

2018. aug. 5. 14:22
 16/34 anonim ***** válasza:

Az eü járulékból fizetik az eü költségeit, nem az áfából.


De hogy lássuk, hogy máshol sem egyszerű a helyzet


"a német háziorvosok harmada nyugdíjas korú, és öt éven belül visszavonul. A szakorvosoknál is három év múlva ugyanez lesz a helyzet. Kettő-öt éven belül érzékelhető lesz az orvoshiány"


[link]

2018. aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
89%
Idehaza se egyforma a helyzet mindenhol. Voltam Kalocsán pár éve teljesen felújított részben. Minden szobának külön fürdő volt. De ott is volt még lepukkant rész. Most Dunaújvároshoz tartozunk. A korház egy része teljesen új. A másik részét újítják . Kulturált wc fürdő helység. Tényleg. Diétára étel érzékenységre figyelnek a szerint főznek. Ebéd jó volt mindíg . Reggeli vacsora viszont nagyon kevés. Ct-re várólista 8-10 -nap. (Új ct gép) Nem vészes. Én nem adtam műtétre az orvosnak mint sokan. Ugyanúgy rendesek voltak velem. Szóval itt egész jó a helyzet. Mostanában sláger téma itt a wc papír. Hát az itt se volt. A táppénzemet is elszúrták egy napom elúszott. De összességében inkább pozitív itt a helyzet.
2018. aug. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
65%

3: Nem fogunk, már most így van.

Aki színvonalas ellátást akar kapni (és nem valami nagyon speciális területről van szó), az már most is magánrendelésre/kórházba megy.

2018. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
80%

14: Azt ugye te sem gondolod, hogy a magyar kormánynak csak az emberek eü. járulék befizetéseiből kellene fejleszteniük az egészségügyet?


De kérdezek mást. Ahogyan tudtak arra törvényt hozni, hogy a kegyelt építőipari cégek a TAO-jukat sprotegyesületkenek fizethetik be az államkassza helyett, akkor miért nem hoznak olyan törvényt, hogy kórházaknak, egészségügyi intézményeknek is befizethetik?

Nem ez volt fontosabb, mint a sport?

Mi akadályozta őket ebben?

Tudod mi? Az, hogy nem érdekli őket. Ők megkapják a VIP ellátást a Honvédkórházban, a milliárdosok a magán eü-ben, a többi meg dögöljön meg.

2018. aug. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
80%
13: Apró különbség, hogy nálunk nem a harmaduk nyugdíjas korú a háziorvosoknak, hanem 3/4-ük.
2018. aug. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!