Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 20 év múlva milyen állapotok...

20 év múlva milyen állapotok fognak uralkodni az országban?

Figyelt kérdés
2018. júl. 11. 22:18
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Kedves Tamás Bátya, ez nem vitafórum.

Egyébként biztosan igazad van. :)

2018. júl. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Kedves Detvai Gyula!

Egyetértek, ez nem vitafórum, viszont az Ön hozzászólása nem arra irányult, hogy milyen állapotok lesznek 20 év múlva, hanem az igen erős politikai irányultságát szenvedélyesen igyekezett kivetíteni és általánosítani mind a jelenlegi társadalmi helyzetre, mind a jövőre vonatkozólag. Meg lehetett volna próbálni egy tényekkel alátámasztott prognózist adni, ahogy pl a 14. hozzászóló.

Egyébként pont az dolog lényege, hogy egyáltalán nem biztos, hogy igazam van. Amiben mi emberek erőlködünk, azok csak részigazságok. Az abszolút igazság Istennél van.Szivélyes üdvözlettel: Tamás bátya

2018. júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Kedves 30-as! (Bocsánat, hogy így szólítalak, de nem találtam semmilyen nevet)

1.) ezt írod: „Tamás bátyám, hol szedted, hogy annyian mentek szavazni? Válasz: Nemzeti Választási Iroda honlapja. A legutolsó apró pártocska adatait is láthatod.

2.) Ha észrevetted, igyekeztem semleges maradni, nem kimutatni a párt szimpátiámat. Ezért nem „orbáncozok” (mint Te), és nem „fecózok” mint sokan, hanem tényekre igyekszem támaszkodni.

3.) Írod azt is, hogy „csak az ifik mentek /jóformán/ szavazni meg a betelepítettek” Én magam rengeteg idős embert láttam a szavazókörökben. Az „ifik” meg „betelepítettek”- ahogy írod, megint csak a másik oldal médiájának a kreációi. Hidd el, nem érdemes ezekre támaszkodni sem jobbról, sem balról, mert hamar azon veszed észre magad, hogy nincs saját véleményed, hanem csak azt szajkózod, amit valamelyik oldal beléd sulykolt.

4.) „Félnek a távoli bevándorlóktol” - írod. Nem a bevándorlóktól félnek – hiszen Te is jól látod – hogy innen úgyis tovább utaznak fejlettebb országokba. - hanem attól, hogy a befogadásból következően az idegen népesség túlszaporodik. Először a kormányzat szeretné a hazai természetes szaporulatot 2,2 fölé emelni (1,0-ról indult, 8 év alatt 1,5 lett). Továbbá – hozok megint egy történelmi példát: amikor a törökök elfoglalták Magyarországot, összegyűjtötték a kisfiúkat, elvitték őket Törökországba. Török nevet kaptak, Megtanították nekik a török nyelvet, szokásokat, kultúrát, elfelejtették velük a magyart és kíméletlen harcos janicsárokat neveltek belőlük, akik a legkegyetlenebbül harcoltak a török csapatokban hazájuk ellen. Képzeljük el, hogy Dugovics Titusz esetleg egy ilyen magyar származású janicsárral együtt vetette le magát a várfalról. Gondolj bele! Itt vagyunk sok száz éve együtt 9,7 millióan, abból 1 millió cigány, vagy roma, ahogy tetszik. Milyen nehéz a beilleszkedés, a az együttélés, mennyi az előítélet, stb. Mit gondolsz, mit tehetünk majd a sok tízezres abszolút más vallású, kultúrájú népességgel, akik ráadásul szeretnék változatlanul megőrizni itt Európában is saját identitásukat, jogrendjüket, szokásaikat (többnejűség, vérbosszú, családon belüli jogszolgáltatás (gyilkosság). Sőt erőszakkal iszlámizálnák az itteni lakosságot.

Attól kell félnünk, hogy kezd bedugulni ahogy írod, a „demokratikus” nyugat, (Belgium, Németország, Ausztria, Olaszország, Svédország stb.) Bizony ezek ide igyekeznek majd vissza toloncolni a fölösleget (képzetleneket).

5.) Így írsz: Elviszik őket „demokratikus országokba ahol a segélyek nagyobb összegűek mint itt a magyarok 2/3-nak a fizetése de akiket ti hoztatok be azok nem mennek mert szép nyugdíjakat meg egyéb juttatásokat kapnak!” Ezt nehéz kommentálni. Olvas el a 24. számú hozzászólásom történelmi visszatekintését arról, hogy mitől tudnak a fejlettebb országok több segélyt fizetni, mint nálunk. Aztán, hogy mi az értelme ennek: „de akiket ti hoztatok be azok nem mennek mert szép nyugdíjakat meg egyéb juttatásokat kapnak!” Magyarországon a nyugdíjakat összegét szigorúan szabályozzák. Van egy-két kivétel (nemzet színészei, sportolói, stb) de amúgy neked kell megszolgálni, majd amikor nyugdíjas leszel, akkor az akkori fiatalok (gyerekeid, unokáid) fogják kitermelni a tiédet.

Örülök, hogy ilyen őszintén írtál, remélem nem veszed sem kioktatásnak, sem bántásnak, hogy ilyen részletesen válaszoltam. Ami a fő kérdést illeti: én sem tudom megmondani, hogy mi lesz Magyaroszágon 20 év múlva, de azt igen, hogyha együttműködünk, és nem egymásra acsarkodunk, akkor jobb lesz, és ez nem pártpolitikai kérdés. Üdvözlettel: Tamás bátya

2018. júl. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

T. Tamás bátyám!


Én sem vagyok pártelkötelezett de sajnálom hogy ilyen párt regnál e országban ahol a demokrácia már alig "él"..

Most nem a törökök jönnek hanem kiskirályunk ment Erdogánhoz hogy megtanulja /el-lesse/ hogyan tudná ő is hasonlóan alakítani az országot.

Eddig ellenfeleit "törvényesítet" módon el-lehetetlenítette de nemsokára netán mind börtönbe rakja !!

Máskülönben észrevételed 1-es pontjához szólva tudomásom szerint kb. 2 ..2,5 millió ember szavazott és abból is az ukrán és más betelepítet meg külföldieknek adott állampolgárságiak bőven voltak. Szóval az itt élők kis része tekinti sajátjának Orbánt !!

Minap is kiakasztó jelentést tett valamely csicskása a Paksi építkezéssel kapcsolatban. Míg a közvéleménykutatás szerint több mint 50 %-ék van Paks ellen addig ez a TV-ben hívatkozott hogy a szavazók 2/3 -ra !!??-es

A Harmadik pontban említetted a nyugdíjjas és segélyeken élők szavazati arányát. Mivel szavazási ellenőr voltam így én is tudom hogy itt csak az ifik meg a két csoport jelent meg. Beszélgetve velük elmondták hogy az ifi aktivisták igaz nem fenyegették de elmondták ha nem úgy szavaznak /ahogy szavaztak/ akkor levesztik nyugdíjukat vagy segélyüket !!

Negyedik pontodban félted Európát Te is !! Bizony azzal hogy e Kormány hagyja a népet éhen/netán betegségben/ halni de a kerítésekre meg a Sorosozásra sok-sok milliárdot költ !!

Akinek egy kis esze van az látja hogy Európába más utakon özönlenek a migránsok fittyet hányva Orbán kerítésére.

Ideérkezve akár az itteni cigányok saját törvényeik szerint élnek valóban. Orbán is inkább arra figyelne hogy a magyarok biztonságban érezzék vagyonukat és testi épp-ségüket mert a cigányok már.....

És én sem értem amit az ötösben írtál. Hogyan tudnak nyugaton a magyarhoz képest 5-6 x-al nagyobb fizetéseket netán mint Dániában 10 x nagyobbat az mellet hogy az adók itt a világon a legnagyobbak !! És e mellet az árak kisebbek még abszolutt értelemben is !! Statisztika és KSH szerint itt minden OK, de miért nem hasonlítják például a bevételeket vagy például azt hogy nyugaton 1 ora béren majdnem teletankolják autóikat míg itt alig 1 /egy / liter üzemanyagra jut !!

Egyértelmű hogy e kormány csak saját magára gondol a néper meg..minap is maguknak megemelték 250.000,- benzinre, 300.000,-lakásbérletre, 600.000,- irodabérletre és ne soroljam aruhapénz és más juttatások /a bő fizetés mellet/ míg a népnek a kafeteriát is megadóztassák !!???

Szóval 20-év múlva e országban csak nyugdíjasok, Orbán és Mészárosok fognak élni /netán befogadják a migránsokat hogy kiszolgálják őket/.

2018. júl. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Kedves 34-es! Nagyon pesszimista vagy, ha ezt gondolod: "Szóval 20-év múlva e országban csak nyugdíjasok, Orbán és Mészárosok fognak élni /netán befogadják a migránsokat hogy kiszolgálják őket/." Akkor kérdezem, hogy szerinted milyen párt és kormány, és személy szerint ki lenne az, aki 20 év múlva, illetve a következő 20 évben fel tudná virágoztatni ezt az országot? Őszinte tisztelettel: Tamás bátya
2018. júl. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

KI lenne? Ez valóban jó kérdés mert eggyes pártok már "bemutatkoztak" és ők is loptak de nem ennyire mint ezek.

Netán ha az emberek olvasták volna a JOBBIK programját akkor, de sajnos minden médiát is már "privatizáltak" az IFIK így hogyan hallotak volna a BÉRÚNIÓROL vagy hogy vissza-

államosítanék az el-loptt milliárdokat.....

A béruniót még napirendre sem akarják tűzni közben csodálkoznak hogy aki tehette el-migrált nyugatra !!

Remélem így megérted előző észrevételem. Igaz az nem segít hogy a nép jobban éljen és netán ha nem az Adriára netán a Balatonig eljutna min. 1-3 napra. DE...a fél part már Mészárosé. Igaz minap az Adrián is megvett egy szigetet ..nem elég hogy Eszék is a "zsebében" van !!

2018. júl. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Érdekes dolgokat írsz. Jól látod, hogy "egyes pártok már "bemutatkoztak" és ők is loptak de nem ennyire mint ezek." A lopás, korrupció tényével egyet lehet érteni. Azt gondolom, hogy minden párt hálás azoknak a vállalkozóknak, pénzembereknek, akik támogatták őket a kampányban, vagy azon kívül is. Amióta a világ világ bűn uralkodik, ezért a korrupció kiirthatatlan. Van, ahol lobby tevékenységnek, van ahol hála kinyilvánításnak, van ahol kéz-kezet mos jelenségnek titulálják, de a lényegen nem változtat.

Viszont hadd kérdezzelek már meg egy dologról: a lopás mennyiségéről? Azt írod, hogy "ők is loptak de nem ennyire mint ezek." Mi az objektív mérőszám? Hol tartják nyilván azt, hogy melyik párt mennyit lop? Mert, ha az újságokat olvassuk, akkor mindig azt látom, hogy egymást vádolják. A kormánypárti média az ellenzék korrupciós ügyeit, míg az ellenzék a kormányét teregeti ki, és ugyanígy cáfolják is egymást. Biztosan emlékszel a sukorói telekcsere ügyre, amiben Gyurcsány ellen még vádat is emeltek, és ha jól tudom nem lett belőle komolyabb baja. Mostanában a kormány oldalról "sláger" téma a 4-es metró korrupciójának a felvetése az előző kormány ellen, míg az ellenzék néhány úgymond kormányközeli cég által kapott zsíros állami megrendeléseket emel ki. És ez így megy körbe-körbe. Ha majd az általad favorizált párt kerül kormányra, akkor őt fogják támadni, és ők pedig az előző kormányok, mondjuk a FIDESZ ügyeit fogják kiteregetni.Mi a mérőszám? Én azt érzem - már koromnál fogva is, 72 évesen - hogy mindnyájan manipulált emberek vagyunk. A média által. És úgy látom, hogy - miután minden embernek van egy értékrendje és az abból adódó párt szimpátiája - ezért akarva akaratlanul a saját maga által kedvelt párt, mozgalom, irányzat sajtójából tájékozódik. Ez nem baj, csakhogy ha nem tájékozódunk a másik félnél (mert nem szimpatikus, vagy éppen gyűlöletes, vagy mert a családunkból már ilyen politikai indíttatást kaptunk), akkor a manipuláció áldozataivá válhatunk. Pl. írod, hogy "ha az emberek olvasták volna a JOBBIK programját akkor, de sajnos minden médiát is már "privatizáltak" az IFIK így hogyan hallottak volna a BÉRUNIÓRÓL". Nos pont ez a probléma. Bárki elolvashatja a JOBBIK programját akár honlapon, akár el is lehet kérni, de az emberek egyrészt a manipuláció miatt csőlátók, másrészt lusták. Ahelyett, hogy utánanéznének, szajkózzák a többi párt vádaskodásait.A Bérunióról nem is beszélve, plakátokon hívták fel a figyelmet, de az interneten is utána lehetett volna nézni. /Engedd meg, hogy a Bérunióról ne írjak, mert történelmi okokból szerintem nem lehet csak úgy bevezetni/. Továbbra is a fő kérdésem Hozzád: Mi az objektív mérőszám? Írod: "DE...a fél part már Mészárosé. Igaz minap az Adrián is megvett egy szigetet ..nem elég hogy Eszék is a "zsebében" van!!" Esetleg, hogy megvett egy szigetet, utána lehetne nézni, de annak, hogy a fél Balaton part, meg az Eszék az övé, már bocsáss meg, ez egy ellenőrizhetetlen hír. Nem hinném, hogy a cégbíróságon van olyan nyilvántartás, hogy a Balaton környékén hány tulajdona van neki.

Lenne egy kérésem - amennyiben érdemesnek tartasz - hogy megírnád a keresztnevedet, ha már ilyen szépen összejöttünk. Jó egészséget és Isten áldását kívánom Neked. Tamás bátya

2018. júl. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!