Ez nagyon durva, hogy az MTA mellett csupán pár százan álltak ki! Te tudtál róla? Te miért nem voltál ott? Az egész országnak tüntetnie kellett volna!
Netadó ,olimpia?? A netadó egy bedobott gumicsont volt amire tudták hogy harap a plebsz mert ez egyértelmű rezsinövelést jelentene (a rezsicsökkentést zászlajára tűző kormánynak ez nem is állt jól,kilógott a lóláb)és bemutathatták ,hogy azért kegyesen hajlanak a visszakozásra ők is csipp- csupp ügyekben és milyen jó fejek..
Olimpia ügyben meg ugye a végül csúfosan bukott momentum debütáló reklámkampánya volt a dolog lényege ,ők kezdtek el aláírást gyűjteni, népszavazásra. És mivel a fidesz nem volt 100% biztos a leendő szavazás kedvező eredményébe és presztízsveszteség lett volna ezt bebukni ,ezért inkább okosan visszakozott.
De ha annyira érdekel az Mta, menj tüntikézni de fogadd el hogy a lakosság 90 %-a pont telibetojja az egészet mert őt nem érinti .Mint ahogy említettem ,nem lesz tőle olcsóbb a kenyér :D
Kevered a dolgokat.
A média a kormányzat bírálhatóságát is jelenti, ezért kell hogy a kormányzattól független lehessen. De nem lesz független mindentől, mert lesznek tulajdonosai, olvasói és a médiamunkásoknak is megvan a saját véleménye, irányultsága - mindezektől pedig függeni fog.
A bíróság a harmadik hatalmi ág, ezért kell hogy a kormányzattól független legyen.
Az Akadémia azonban csupán a tudományos élet egyik testülete. A legnagyobb és leg elismertebb, de ettől még csak egy szervezete. Ahogyan az egyetemek is, kutatóintézetek is. A pénzt az állam adja és ellentétben a bíróságokkal vagy a médiával, folyamatosan változó célokat kell szolgáljon ez a pénz, ami célok meghatározásáért éppen úgy az állam, vagyis a kormány a felelős, mint a megvalósulásukért, sikerességükért.
Miért a kormányzatot vonják felelősségre az innováció, kutatási eredmények mennyisége, minsége miatt, ha a rá szánt pénzek felett egy tőle független szervezet rendelkezik? Ha az álllam felelőssége, hogy megfelelően alakísa, erősítse a tudományos életet, akkor bizony kell hogy legyen beleszólása is a dologba.
Nem az Akadémia fogg függeni az államtól, a minisztériumtól, hanem az eddig általuk elosztott pénzek egy részében fog az állam nagyobb beleszólási joggal rendelkezni.
Ez olyan, mint az eu-s pénzek.
Az eu nem szól bele abba, hogy a kutatások, fejlesztések mik legyenek - azt a pályázati rendszer alapján itthon döntik el. A pályázat elbírálói nem is függenek az eu-tól. Azonban az eu igenis meghatározhatja, hogy ami pénzt ad, az milyen célokra és milyen körülmények között lehet fordítani, ellenőrzi is azok felhasználását és ha úgy látja jónak, akkor vissza is vonhatja az adott pénzösszeget. Annyira nagy baj lenne ha a magyar államnak is lenne némi beleszólása abba, hogy az adófizetők pénze mire és hogyan megy el a kutatások területén?
#40, érdekes egy ország volna az államtól független hadsereggel meg rendőrséggel.
:XD
"Más, az Akadémia elnöke szerint korántsem mellékes kérdés, hogy ha egyszer, és még az sem kizárt, hogy csak évszázadok elteltével, mégis elkezdenek hasznot hajtani, a hasznuk felbecsülhetetlen lehet. Ráadásul nemcsak a befektetett összeg megtérülésének a vonatkozásában. Erre lehet példa Lovász szerint az elektromosság megismerése és tanulmányozása, aminek hasznossága kapcsán Michael Faraday brit fizikus 1850-ben csak annyit tudott mondani William Gladstone későbbi angol miniszterelnöknek, hogy „Uram, egy napon majd meg tudja adóztatni.”"
Pár hozzáfűzés. Ma már egy alapkutatás hasznához nem kell általában 100-150 év, hogy hasznot hajtson. Eszméletlen mértékben gyorsult fel a technikai fejlődés, az alapkutatások haszna évtizedeken avyg éveken belül jelenkezik, hasznosul. Ez persze nem azt jelenti, hogy mindegyik, hanem mondjuk 100-ből egy, de soha nem tudod meliyk az az egy és kell a többi száz is. A hoszon viszont felbecsülhetetlen, és az sem igaz, hogy ezt az emberek többsége ne értené meg, és a kenyér árát és arra gyakorolt hatását nézegetnék. Elég felvilágosultak az emberek többsége ma már, aki például számítógépet tud használni és nem analfabéta, én abból már ennyit kinézek. Kivéve a trollokból, akik valamilyen szociális vagy pszihés okból itt trollkodnak, mert jobb dolguk nincsen, vagy a kényelmesek, önző, egoista idiótákból, nyilván azokból is van pár, lehet ugyanazon okból alapvetően.
"Palkovics László pénteken a kormánysajtón keresztül üzente meg: szerinte „legitim igény, hogy hasznos, a társadalom érdekét szolgáló célokra fordítsuk az adófizetők pénzét”. Ezért szerinte nem elfogadható, hogy az autonómiájukra hivatkozó kutatók maguk dönthessenek tudományos munkájuk irányáról."
A fentiek fényében az alapkutatás hasznos, a társadalom érdekét szolgáló célokra van fordítva. Ha viszont a kutatók nem dönthetnek önszabályozó módon tudományos munkájuk irányáról, akkor meg fog szűnni a kutatás, pontosabban kimennek a kutatók külföldre, ahogy az orvosok és mások. Mellesleg kidobva azt a pénzt, amivel oktatjuk őket.
Abba már nem is megyek bele, hogy az önszabályozás az egyik leghatékonyabb és legjobb módszer sok tekintetben és a tudományon belül vannak ugyan problémák, illetve fejlődni kell a korral és változnia kell sok mindennek, de a tudomány önszabályozó mechanizmusai a legjobb és legnagyobb jól működő önszabályozó rendszerek közé tartoznka évszázadok óta.
#47, önszabályozás közpénzből?
Hol lehet jelentkezni? :XD
Kérte az akadémia, hogy állj ki mellette?
Vagy átkíséred, ha akarja, ha nem mint az úttörők az öreg nénit?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!