Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig megy el az ország?...

Meddig megy el az ország? Mutyiszag

Figyelt kérdés

Mutyiszag a dohánybolt üzemeltetés körül.


Adott egy fiatal ambícióval teli lány kishazánkban. 2 évig külföldön dolgoztam kemény munkával (szobalánykodással) kerestem meg a kenyerem, de láttam a végét a kiutat-> pénzzel teli zsebbel saját lakásba térek majd haza. Nem jó ez a kettős élet... Eljött a nagy nap szedtük a sátorfánkat irány Magyarország. Gondoltam befektetek... Nem megváltani akartam a világot csak egy fizetésnyi bevételt, de akkor tudom nincs főnököm a saját magam ura vagyok. Nos azt tudni kell rólam pénzügyben dolgoztam németországi életem elött, bezárnak egy ablaktalan helyiségbe, konkrétan a mosdóba is ki kellett kéredzkedni (biztonsági előírás). Tudom van rosszabb is, de amikor a főnökség láttán összeszorul a gyomrod, konkrétan börtön élet...Szóval ezt újra nagyon nem akartam átélni. Hagyjuk a múltat koncentrálok a jövőre. Mibe is tudnék befektetni, ahol lehet némi esély a túlélésre, egy fizetésnyi bevételre? Nagyon kitaláltam :D nyitok dohányboltot. Lelkes voltam: laptop ölbe jöhet a kutakodás. Ahhh nagyon nagyon nagyon gyanús, hogy szinte semmi infó 2013 óta. Nem adom fel találtam egy eredménytelenségi hirdetményt, ahol benyújtható pályázatra anno 2013-ban vagy nem megfelő pályázat érkezett, vagy abszolút nem nyújtottak pályázatot. Összesen 1417 város van felsorolva. Lehet rajtam nevetni a mymaps-on 2 napig jelölgettem a városokat, hogy lássam melyik jöhet szóba ugyanis a listából láttam a város, ahol lakok nem volt eredménytelen pályázat. Azért elkezdtem gyanakodni már az elején, hogy nem lesz ez a trafikozás olyan egyszerű. Semmi cikk, semmi reklám, semmi elindulási lehetőség ez azért már elég gyanús. Olyan sunyulás. Na de találtam egy kapaszkodót, a mindent megoldó segítséget a www.nemzetidohany.hu weboldalán telefonos ügyfélszolgálat elérhetőségét. Nagy sóhaj és már tárcsáztam is... kár volt. Megkérdeztem, hogy életszerű e az a tervem, hogy nyitni akarok egy dohányboltot? Már mindegy volt hol, mikor csak legyen 0,1% esélyem. A válasz: Dohányboltra pályázni pályázat kihirdetésnél lehetséges. (elmondta a hölgy 2016-ban volt utoljára) Na de mégis kérdeztem naivan 1417 városnál volt eredménytelen pályázó. Miért ne pályázhatnék újra? Fekete leves: hát igen 2013-ban 2000 főre számoltak 1 db dohányboltot, kimaradt ennyi eredménytelen pályázat. (grrr vagy kitúrtak ennyi pályázatot, mert nekem se tollas a hátam) Erre 2015-ben módosítást léptettek érvénybe és 3000 főre korlátoztak 1 db dohányboltot. Nyilván akinek megvolt az engedélye tőle már nem vontak be semmit ;P csak az esetleges konkurenciát ásták el 50000m mélyre. Ja el ne felejtsem a jogot 20 évre kapták. 2013-ban 19 éves voltam, ha akartam volna suli mellett pénz nélkül mi lehetőségem van. Sebaj 2033-ban 39 évesen már lesz vagy akkor sem.


Milyen jogon alkotott meg a kormány egy dohányáru maffiát? Milyen jogon tapossák el a kisembereket? Ezt komolyan nem látja senki mi folyik ebbe az országba? Az új valuta Magyarországon a dohány? Kész kabaré :D Emberek én látom a kontrasztot, milyen egy másik országban élni, ahol egy vállalkozás beindításhoz a két kezüket nyújtják és nem azért, hogy elvegyenek. (mint itthon)

Nagyon sok ember megtanult a vízen járni;) mégpedig úgy, hogy embereket állított maga mellé.


By: élniésélnihagyni24



2018. jún. 1. 16:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Egy, nem az ország, hanem a fidesz.

Kettő, pontosan addig amíg hagyod elmenni. Mert hát ugye tovább nem tud.

2018. jún. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
"hauskeeping" LOL. Honnan van a diplomád, az Ecseriről?:D
2018. jún. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Mi köze a diplomámnak hozzá? Tanár, önkományzati vezető, könyvelő is volt kollégám. ☺ 3x annyi volt a fizetésünk, mint itt egy felsőbb kategóriás beosztásnál.
2018. jún. 12. 12:33
 24/25 anonim ***** válasza:
Ja, ha még csak rá se jössz, kérdező, hol a bibi, akkor tényleg baj van.
2018. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nagyon szeretnél okos lenni, de helyesen írtam. 😊 Szerintem egy német kicsit jobban tud németül mint te.
2018. jún. 12. 21:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!