Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig megy el az ország?...

Meddig megy el az ország? Mutyiszag

Figyelt kérdés

Mutyiszag a dohánybolt üzemeltetés körül.


Adott egy fiatal ambícióval teli lány kishazánkban. 2 évig külföldön dolgoztam kemény munkával (szobalánykodással) kerestem meg a kenyerem, de láttam a végét a kiutat-> pénzzel teli zsebbel saját lakásba térek majd haza. Nem jó ez a kettős élet... Eljött a nagy nap szedtük a sátorfánkat irány Magyarország. Gondoltam befektetek... Nem megváltani akartam a világot csak egy fizetésnyi bevételt, de akkor tudom nincs főnököm a saját magam ura vagyok. Nos azt tudni kell rólam pénzügyben dolgoztam németországi életem elött, bezárnak egy ablaktalan helyiségbe, konkrétan a mosdóba is ki kellett kéredzkedni (biztonsági előírás). Tudom van rosszabb is, de amikor a főnökség láttán összeszorul a gyomrod, konkrétan börtön élet...Szóval ezt újra nagyon nem akartam átélni. Hagyjuk a múltat koncentrálok a jövőre. Mibe is tudnék befektetni, ahol lehet némi esély a túlélésre, egy fizetésnyi bevételre? Nagyon kitaláltam :D nyitok dohányboltot. Lelkes voltam: laptop ölbe jöhet a kutakodás. Ahhh nagyon nagyon nagyon gyanús, hogy szinte semmi infó 2013 óta. Nem adom fel találtam egy eredménytelenségi hirdetményt, ahol benyújtható pályázatra anno 2013-ban vagy nem megfelő pályázat érkezett, vagy abszolút nem nyújtottak pályázatot. Összesen 1417 város van felsorolva. Lehet rajtam nevetni a mymaps-on 2 napig jelölgettem a városokat, hogy lássam melyik jöhet szóba ugyanis a listából láttam a város, ahol lakok nem volt eredménytelen pályázat. Azért elkezdtem gyanakodni már az elején, hogy nem lesz ez a trafikozás olyan egyszerű. Semmi cikk, semmi reklám, semmi elindulási lehetőség ez azért már elég gyanús. Olyan sunyulás. Na de találtam egy kapaszkodót, a mindent megoldó segítséget a www.nemzetidohany.hu weboldalán telefonos ügyfélszolgálat elérhetőségét. Nagy sóhaj és már tárcsáztam is... kár volt. Megkérdeztem, hogy életszerű e az a tervem, hogy nyitni akarok egy dohányboltot? Már mindegy volt hol, mikor csak legyen 0,1% esélyem. A válasz: Dohányboltra pályázni pályázat kihirdetésnél lehetséges. (elmondta a hölgy 2016-ban volt utoljára) Na de mégis kérdeztem naivan 1417 városnál volt eredménytelen pályázó. Miért ne pályázhatnék újra? Fekete leves: hát igen 2013-ban 2000 főre számoltak 1 db dohányboltot, kimaradt ennyi eredménytelen pályázat. (grrr vagy kitúrtak ennyi pályázatot, mert nekem se tollas a hátam) Erre 2015-ben módosítást léptettek érvénybe és 3000 főre korlátoztak 1 db dohányboltot. Nyilván akinek megvolt az engedélye tőle már nem vontak be semmit ;P csak az esetleges konkurenciát ásták el 50000m mélyre. Ja el ne felejtsem a jogot 20 évre kapták. 2013-ban 19 éves voltam, ha akartam volna suli mellett pénz nélkül mi lehetőségem van. Sebaj 2033-ban 39 évesen már lesz vagy akkor sem.


Milyen jogon alkotott meg a kormány egy dohányáru maffiát? Milyen jogon tapossák el a kisembereket? Ezt komolyan nem látja senki mi folyik ebbe az országba? Az új valuta Magyarországon a dohány? Kész kabaré :D Emberek én látom a kontrasztot, milyen egy másik országban élni, ahol egy vállalkozás beindításhoz a két kezüket nyújtják és nem azért, hogy elvegyenek. (mint itthon)

Nagyon sok ember megtanult a vízen járni;) mégpedig úgy, hogy embereket állított maga mellé.


By: élniésélnihagyni24



2018. jún. 1. 16:14
1 2 3
 1/25 Kérdező95 ***** válasza:
29%
Ha van eszed vissza mész külföldre, ha nem akkor meg törődj bele az íratlan szabályokba itthon
2018. jún. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
19%
Jó okos voltál te is, hogy visszajöttél ide.
2018. jún. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
41%
Őő mi? Üdv itthon! Ha olvasol hazai híreket közbeszerzésekről, nem érhet meglepetésként, hogy vannak egyenlőbbek az egyenlőknél. Ezzel az emberek nagy része tisztában is van – Lölö cégeinek részvényei valószínűleg nem azért vannak az egekben, mert zseniális innovátor. A '14-es és az idei választások pedig megmutatták, hogy sok ember egyetért ezzel a működéssel. Szerintem három választásod van e tekintetben. Vagy begravitálsz a NER-be valahogy és sógorság-komaság alapon felcsipegetsz valamit, vagy gerincesként elvegetálsz itthon, vagy visszamész egy nyugati országba, ahol nagyobb eséllyel vagy embernek tekintve mintsem erőforrásnak. További kellemes méltatlankodást!
2018. jún. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nos.. igen tényleg jó hülye voltam, hogy adtam egy esélyt Mo-nak. Tudja itt Valamelyikőtök milyen a családodat évekig nélkülözni? Egyébként mi is úgy álltunk hozzá, hogy ha nem működik a kapcsolat, nyelvtudás, pénz megvan go vissza. Ez egy hányinger. Én a gerincemet nem adom...
2018. jún. 1. 17:10
 5/25 Libers Pertz ***** válasza:
0%
Későn kapcsoltál, rossz helyen voltál.
2018. jún. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%

Te mit dolgoztál "pénzügyi területen" ennyi ésszel és ilyen helyesírással, takarítottál egy bankban?:D Egyébként pedig mi nem érthető azon, hogy pályázni akkor lehet, ha van pályázati kiírás? Jó, persze nehéz, ha még egy nyavalyás érettségid sincs, ahogy elnézem.

Millió lehetőség van befektetésre, nemcsak a trafik, amiből egyébként nálunk szinte minden utcában van egy. Konkrétan a szomszéd házban is egy kisbolt mellett, ismerem a tulajokat, nincs semmilyen nexusuk, egyszerűen pályáztak és megnyerték. Te meg éppen más sz@rát pucoltad külföldön, és most fel vagy háborodva, hogy csak neked, nem írnak ki egy különbejáratú pályázatot. "Eltapossák a kisembert", komolyan, az eszem megáll.:DDD

2018. jún. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez kamu. Nem hiszem, hogy valaki ilyen hülye, hogy pont dohányboltot akar nyitni valahol, ahol nem is ismerős. Ha mégis, csinálj valami hasznosat az életben, ne mérgező búzrudacskákat akarj árulni.
2018. jún. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%

Csak fogalmam sincs, hogy azért, mert nem nyithatsz egy dohányboltot, miért az országot kell szidni. Majd nyitsz mást, amit lehet... vagy ez nem jutott eszedbe?

Ez van a dohánytermékeknél, más országban meg más van.. és? Mi a gond ezzel? Hol itt a korrupció?

2018. jún. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy kamu.

Ember nincs, akinek kedve lenne, minden áldott nap, a hétvégét és az ünnepnapokat is beleszámítva reggel 8-tól este 9-ig egy kívülről beláthatatlan kuszliban üldögélni.

Ha meg felvesz 1-2 alkalmazottat és ilyen időbeosztásért kifizet nekik egy valag pénzt, akkor máris nem akkora biznisz ez az agyonirigyelt, nyálcsorgatott trafikbiznisz.

2018. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon egyoldalúan közelíted meg a dolgot - és nem való neked még az üzlet, mert nem látod át ezt a világot.

A dohánybolt működtetése nem egy hatalmas üzlet mindenhol. Van ahol nagy a forgalom, de van ahol éppen csak akkora, hogy kitermeli a tulajdonos megélhetését ha ő van ott minden alkalommal dolgozni benne.

A koncesszió pontosan azért lett 20 éves, hogy aki belekezd, annak hosszú távra legyen meg az üzlete és ne csak 5 évre. Mégis mit gondolsz, ha egy kevésbé forgalmas helyen nyit valaki dohányboltot és az első 1-2 évben éppen csak próbálja megtermelni azt a hasznot, amiből fedezheti a korábbi boltnyitásának a költségeit és az éves koncessziós díjat (100 000/év volt korábban a kistelepülések esetén), de nem biztos benne, hogy a 6. évben is lesz belőle jövedelme, akkor ki csinálná?

Te fizetnél évi 100 000+ÁFÁ-t azért, hogy pár évig legyen saját dohányboltod, majd az 5 év lejártakor át kelljen adnod másnak?

Ez a nagyobb helyeken, budapesti csomópontokban tényleg nagy üzlet és ott a magas koncessziós díj is kitermelhető könnyedén, akalmazottak is vannak. De ahol mostanáig nem nyílt dohánybolt, ott szerinted lenne rá igény egyáltalán annyi, amiből meg lehetne élned? Az adott lakosságszám nem feltétlenül elegendő, hiszen a dohányosok száma az ami fontos és az területenként nagyon változó lehet.

Mégis mitől maffia neked az, amibe éppen te is be akartál szállni és csinálni akartad volna? Akkor jó ha bevesznek maguk közé, akkor meg maffia, ha nem????

A kisebb településeken ezt munkahelyteremtésnek, kisvállalkozás indításának is szánták amellett, hogy a valódi cél a dohányzás cskkentése.

A 20 év azért van, mert ekkora távlatban lehet reménykedni abban, hogy addigra érdemben fog csökkeni a dohányosok száma. Mert 2013 óta a gyerekek már nem látják mindenhol, hogy cigarettáznak az emberek, az óvónőtől kezdve a buszmegállókban várakozókig az éttermeken át. Nem látják a cigarettát az üzletben a polcon, abban nőnek fel, hogy ez olyan termék, ami nem való a gyerek elé. Persze mindig lesz aki dohányos lesz, de ahogyan csökken a szemetelők száma és nő a szelektív gyűjtögetőké, úgy egyre kevesebb lesz majd a dohányzó felnőtt. 20 év múlva (2013-hoz képest) már remélhetőleg sokkal kevésbé fogja megérni dohányboltot működtetni mert nem lesz elég vásárló.

Ne dohányboltot akarj csinálni hanem valami értelmesebbet, ami nem teszi tönkre mások egészségét netán és nem kifutó üzlet, mint a dohány.

Már persze ha nem te is csak trollkodásképpen találtad ki az egész sztorit.

2018. jún. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!