Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig megy el az ország?...

Meddig megy el az ország? Mutyiszag

Figyelt kérdés

Mutyiszag a dohánybolt üzemeltetés körül.


Adott egy fiatal ambícióval teli lány kishazánkban. 2 évig külföldön dolgoztam kemény munkával (szobalánykodással) kerestem meg a kenyerem, de láttam a végét a kiutat-> pénzzel teli zsebbel saját lakásba térek majd haza. Nem jó ez a kettős élet... Eljött a nagy nap szedtük a sátorfánkat irány Magyarország. Gondoltam befektetek... Nem megváltani akartam a világot csak egy fizetésnyi bevételt, de akkor tudom nincs főnököm a saját magam ura vagyok. Nos azt tudni kell rólam pénzügyben dolgoztam németországi életem elött, bezárnak egy ablaktalan helyiségbe, konkrétan a mosdóba is ki kellett kéredzkedni (biztonsági előírás). Tudom van rosszabb is, de amikor a főnökség láttán összeszorul a gyomrod, konkrétan börtön élet...Szóval ezt újra nagyon nem akartam átélni. Hagyjuk a múltat koncentrálok a jövőre. Mibe is tudnék befektetni, ahol lehet némi esély a túlélésre, egy fizetésnyi bevételre? Nagyon kitaláltam :D nyitok dohányboltot. Lelkes voltam: laptop ölbe jöhet a kutakodás. Ahhh nagyon nagyon nagyon gyanús, hogy szinte semmi infó 2013 óta. Nem adom fel találtam egy eredménytelenségi hirdetményt, ahol benyújtható pályázatra anno 2013-ban vagy nem megfelő pályázat érkezett, vagy abszolút nem nyújtottak pályázatot. Összesen 1417 város van felsorolva. Lehet rajtam nevetni a mymaps-on 2 napig jelölgettem a városokat, hogy lássam melyik jöhet szóba ugyanis a listából láttam a város, ahol lakok nem volt eredménytelen pályázat. Azért elkezdtem gyanakodni már az elején, hogy nem lesz ez a trafikozás olyan egyszerű. Semmi cikk, semmi reklám, semmi elindulási lehetőség ez azért már elég gyanús. Olyan sunyulás. Na de találtam egy kapaszkodót, a mindent megoldó segítséget a www.nemzetidohany.hu weboldalán telefonos ügyfélszolgálat elérhetőségét. Nagy sóhaj és már tárcsáztam is... kár volt. Megkérdeztem, hogy életszerű e az a tervem, hogy nyitni akarok egy dohányboltot? Már mindegy volt hol, mikor csak legyen 0,1% esélyem. A válasz: Dohányboltra pályázni pályázat kihirdetésnél lehetséges. (elmondta a hölgy 2016-ban volt utoljára) Na de mégis kérdeztem naivan 1417 városnál volt eredménytelen pályázó. Miért ne pályázhatnék újra? Fekete leves: hát igen 2013-ban 2000 főre számoltak 1 db dohányboltot, kimaradt ennyi eredménytelen pályázat. (grrr vagy kitúrtak ennyi pályázatot, mert nekem se tollas a hátam) Erre 2015-ben módosítást léptettek érvénybe és 3000 főre korlátoztak 1 db dohányboltot. Nyilván akinek megvolt az engedélye tőle már nem vontak be semmit ;P csak az esetleges konkurenciát ásták el 50000m mélyre. Ja el ne felejtsem a jogot 20 évre kapták. 2013-ban 19 éves voltam, ha akartam volna suli mellett pénz nélkül mi lehetőségem van. Sebaj 2033-ban 39 évesen már lesz vagy akkor sem.


Milyen jogon alkotott meg a kormány egy dohányáru maffiát? Milyen jogon tapossák el a kisembereket? Ezt komolyan nem látja senki mi folyik ebbe az országba? Az új valuta Magyarországon a dohány? Kész kabaré :D Emberek én látom a kontrasztot, milyen egy másik országban élni, ahol egy vállalkozás beindításhoz a két kezüket nyújtják és nem azért, hogy elvegyenek. (mint itthon)

Nagyon sok ember megtanult a vízen járni;) mégpedig úgy, hogy embereket állított maga mellé.


By: élniésélnihagyni24



2018. jún. 1. 16:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
13%

Hát igen, ezek a pályàzatok ilyen gonoszak, hogy csak akkor lehet pályázni, ha kiírás is van.

Nem hiszem el, hogy ha ennyire tettrekész és agilis vagy, nem tudsz ezen túllépni, és mást kitalálni. Ha van benne mutyi (van benne), ha nincs.

2018. jún. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
53%

"Nagyon egyoldalúan közelíted meg a dolgot - és nem való neked még az üzlet, mert nem látod át ezt a világot."


Olyan jó, hogy személyedben van egy ember aki mindig mindent pontosan átlát, az űrrepüléstől kezdve, az anális szexen át a politikáig, te mindenben otthon vagy. Jobb volna ha kitömnének és kiállítanának valami múzeumba, mint legendát.

2018. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%
Takács tényleg tájékozott. Ezt egy gyengébb pillanatodban el is eismerhetnéd, még ha nem is szimpatizálsz vele.
2018. jún. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
45%

#12

És most meg is mutattad ugye, hogy milyen is a te szakértő véleményed a témában.

Milyen kár is, hogy nem mindig csak a te nagyon értelmes és logikusan kifejtett véleményedet lehet látni, mi?

2018. jún. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
38%

#13

Kösz. :)

2018. jún. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Mennyi rossz indulatú ember van. Nem bombát akartam robbantani…

A névtelennek üzenem: 1. Kicsit több van, mint egy érettségim, de ettől én senkitől nem vagyok se több se kevesebb! 2. Vállalom, hogy másnak a sz*rát takarítottam. Az elején nyelvtanulás volt a célom, majd lakásvásárlás önerőből, hitel nélkül. Na amúgy meg az a legokosabb itt, aki még értelmezni se tud. Tehát van aki úgy fogalmazott későn kapcsoltam, van aki szerint más sz¬*rát takarítottam akkor. Leírtam 19 éves diák voltam. DIÁK!!!!

A másik 1. Megvolt a célom miért dohányboltot akartam nyitni, de nem azt jelenti, hogy nincs más ötletem vagy tervem. 2. Azt is megértem, hogy csak pályázat útján lehet koncessziót nyerni. 3. Egyértelmű, ha valaki megvásárol egy jogot, mert azt keményen meg kellett venni.. 20 évig az övé. Azt meg végképp nem mondtam, hogy mindenki embereken átgázolva kapott jogot…

De az, hogy eltöröltek majdnem 1500 koncessziós jogot és teljesen ellehetetlenítettek bármi féle lehetőséget tuti nem az egészségetek miatt :D, ha az egészségetek olyan fontos lenne nem így állna a helyzet egyészségügy terén...Egyétek meg nyugodtan :D Értsétek nem hiszti mert húúúúhaa 1 belőle nem az enyém. :D Nem savanyú a szőlő azért mert lemaradtam!!! Aki ebbe az egész trafikozásban nem érzi mi a gáz…az a gáz. De nem az állammal van a baj.. tudom velem.. :D De egyébként bocsánat, ha félreérthető voltam nem volt mindegy hol, mikor van, lesz dohányboltom csak a válaszra voltam kíváncsi. A sztorit leírtam azért, hogy aki nem tudta tudja. Azért, ha van aki esetleg trafikon töri a fejét ne törje.

2018. jún. 1. 19:46
 17/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az ötcsillagos kérdés megválaszolatlan marad.

Én itt élek,de én sem értem,hogy miért nem zavar ez senkit...sem a többi mutyi. Azaz, van egy sejtésem. A magyar átlagember számára a "vállalkozás" valami ismeretlen, elérhetetlen dolog, "valami úri huncutsag". A magyar ember egyszerűen nem tudja mit jelent a közbeszerzés, mi is lenne a célja és képtelen megtalálni az ország állapota és a mutyi közötti kapcsolatot. Eleve gazdaságtant talán csak egyetemen oktatnak és a többség csak át akar esni belőle kettessel. Tudom,mert a csoporttarsaim azt sem értették, hogy mi az összefüggés az infláció és a munkanélküliség között. Egyetemet végzett emberek...

2018. jún. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!


Hál istennek nem egy privát üzenetem jött, aki értette mi a probléma. Azért jó, hogy nem vagyok egyedül, de azok az emberek akik máshogy gondolkoznak már nem merik vállalni a véleményüket, hogy miért? tizen pár üzenetet olvastam arról, hogy mekkora egy senkiházi alul iskolázott szerencsétlen vagyok és még az én anyámat, hogy megpróbáltam. Az ilyen ember gondolkodik?

A kedvencem akkor is az a kommentáló volt, aki megkérdezte mi köze az országnak a trafikozáshoz + a korrupciónak. SEMMI BAZ*M*EG

A választásnál, akit kérdeztem 100 emberből 100 azt mondta, hogy lopni mindegyik párt lop, de migránsoktól csak a Fidesz véd meg. Jött egy privát üzenetem nagyon jól fogalmazott idézném ,,én is megvédtem az országot, csak én a gonosz küklopszoktól” Hát kb. ugyanaz a szitu…


Én nem csak gazdaságtant…pszichológiát is taníttatnék, hogy a sok birkát ne tudják már ennyire megvezetni.

Van aki úszik az árral van aki nem. 😉 Sajnos mi vagyunk kevesebben :,(

2018. jún. 3. 22:54
 19/25 anonim ***** válasza:
Kérdező, vicces, hogy fényezni próbálod magad, ettől még a tény tény marad: trafikból akartál megélni, lemaradtál, hisztizel. A dohányzásnak egyébként elég sok köze van az egészségügyi mutatókhoz, bár kétségtelen, hogy a szobalányképzésen ezt nem tanítják, így nem tudhatod. Ahhoz meg nincs közöd, miért nem írnak ki új pályázatot (elárulom: mert így is bőven sok trafik van), legfeljebb tudomásul veheted.
2018. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Úristen, hogy lehet valaki ilyen primitív. Diplomás vagyok :D annyira megnézném, hogy milyen retekben lakik az ilyen ember 😀, de legalább elmondhatja nem volt hauskeeping. Mivel is fényezem magam? Ki mondta, hogy nincs köze az egészségmutatóhoz? Olvasd vissza okoska! 😀
2018. jún. 4. 15:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!