Az jelenlegi "orbáni" demokráciánk állapota a rendszerváltás előtti állapottal egyezik? Esetleg rosszabb?
Erről a képről jutott eszembe:
Tényleg a rendszerváltás előttre süllyedtünk vissza? Leginkább az érdekelne aki akkor is élt hogyan látja és éli meg ezt a visszalépést.
Semmiképpen sem egyezhet meg, más a közeg. Ráadásul a rendszerváltás előtti állapotok is radikálisan különbözők voltak.
Egyes pontokon hasonlít, más pontokon nem. Egyes pontokon sokkal rosszabb, más pontokon nem.
Összbenyomásként viszont azt mondhatod, sok esetben mondhatod, hogy a Rákosi korszakban élsz, sok esetben azt, hogy a kádári elején, máskor meg azt, a kádári végén, de azt is, hogy mindegyiknél jobb. További összbenyomás, hogy a dolgok természete szerint a jobbak csökkennek, a rosszak száma nő, rosszaságuk mértéke is. De nem mindenkinek, csa a nagy többségnek.
#20
Ez megint csak szöveg, állítás bizonyíték szikrája nélkül. Te ismételgeted, hogy így van és meg ismételgetem, hogy nem így van. Ennyi.
"Ez megint csak szöveg, állítás bizonyíték szikrája nélkül. Te ismételgeted, hogy így van és meg ismételgetem, hogy nem így van. Ennyi."
Velem a tapasztalat mondatja, de javaslom tapasztald meg te is! Menj be egy fideszes önkormányzathoz és pályázz egy munkára, de tedd nyilvánvalóvá(hisz szabad országban élünk), vagy csak ne rejtsd minden erőddel véka alá, hogy nem igazán tetszik orbán munkássága. Még az unokád is csavargó lesz míg ezek itt lesznek.
De ha nem akarunk ilyen mélységekbe menni, akkor nézd meg a 41%-od ami orbánista hithű rajongóként stagnál még itt is, pedig írsz olyan 0-30%-os elmebetegségeket. Nos ennyiről van szó nem többről.
#24
Már ne is haragudj, de ha te egy pályázatot azzal kezdesz, hogy elkezdesz politizálni és híngoztatni a magad politikai nézeteit - mindegy, hogy melyi oldal mellett, de akkor mire számítasz?
Ha egy cégnél szeretnél munkát kapni, majd azzal kezded, hogy te amúgy ezt a céget rühelled, mindenben rossznak tartod - de ha már fizetnek, akkor azt hajlandó vagy azért elfogadni, mert dolgoznod neked is kell valahol - akkor szerinted téged fognak oda felvenni vagy valaki mást, aki nem gondolja azt, hogy a munkának köze kell legyen a politikai véleményéhez?
Biztos, hogy van elfogult ember a döntési jogkörökben is, ahogyan biztosan vannak és voltak is, lesznek is visszaélések. Ezeket tetten kell érni és el kell ítélni, az illetőt felelősségre kell vonni.
De ettől még nem általánosíthatsz, hogy csak ilyenek vannak és mindenki csakis ilyen csalással jut a munkájához, mert az nem igaz.
Éppen úgy ahogyan az előző kormányok idején sem volt igaz és azoknál az önkormányzatoknál sem igaz akik akkor voltak kormánypártiak, pedig hatalmas visszaélések derültek ki.
Én a '80-as évek elejéhez hasonlítanám. Szóval kb. Brezsnyev halála körüli időkhöz. De mindenképpen még a Gorbacsov színre lépése előtti időkhöz.
A konkrét linkkel viszont több ponton vitatkoznék:
"Csak állami rádiók szólnak..." - Ez jogos, többen leírták már előttem.
"Csak állami tankönyvből..." - Erre nincs rálátásom. A tankerületekről viszont sok szemét dolgot hallottam, pl. tankönyvelosztásról is.
"Kerítés van a határon." - Ez viszont inkorrekt Orbánnal szemben. Kádár idején azért volt kerítés a határon, hogy a magyar ne szökjön nyugatra. Most azért, hogy illegális, törvényt nem tisztelő emberek ne jussanak be (olyan könnyen) országunkba. Ez homlokegyenest ellenkező cél!
"Ha az állampárthoz tartozol, nem vonatkozik rád a törvény." - Ez azért butaság, mert akkor is vonatkozott, meg most is. 7-800 ezer tagja volt a pártnak. Ha ennyi emberre nem vonatkozik a törvény egy országban, akkor ott totális anarchia van. A törvény a legfelül levő egy-kétezer emberre alig vonatkozott. Ez így volt akkor is, így van most is. Fontos az "alig" szó. Tehát pl. a lúgos doki (szeretőjét lúggal leöntötte dr. Bene Krisztián, a Budai Irgalmasrendi Kórház akkori igazgatója), akinek nagybátyja Mikola István, majdnem ki lett mosva, de végül mégiscsak elítélték. Szóval az tény, hogy akinek magas kapcsolatai vannak, ott megpróbálják megállítani az igazságszolgáltatás gépezetét, de általában végig lehet vinni az ügyeket. Ez így volt régen is.
"Moszkva diktál, de mindenki nyugatra emigrál." - Nem diktál Moszkva. Nyugatra sokan mennek, de elenyésző részük a politikai légkör miatt, döntő többségük egyszerűen a gazdagabb élet reményében. És bármikor visszajöhetnek. Ez nagy különbség az 1980-as évekhez képest.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!