Fideszesek! Mi a véleményetek arról, hogy a devizahitelezést az Orbán kormány vezette be Magyarországon 2001-ben?
20-as, te vagy simán totál hülye vagy, vagy provokátor.
Eddig ezt ecseteltük, de neked nem sikerült megértened?
Akkor kérdezd a devizahitel károsultakat, hogy ők miért 2004-2005-ben vették fel ezt a hitelt, ami 2001-től létezett?
"20-as, te vagy simán totál hülye vagy, vagy provokátor."
Te vagy a totál hülye vagy a provokátor, mikor a légbőlkapott véleményedet állítod be tényként és nem tudod alátámasztani, aztán megsértődsz ha valaki visszakérdez.
Szóval válaszolnál? Mert tudhatsz valamit ami nem jutott a közvélemény tudomására. Nem értem miért nem akarod megosztani velünk kire, kikre és milyen eszközzel gyakorolt nyomást a Gyurcsány kormány? Tudsz róla hogy megfenyegette pl. x bankot a patás Gyurcsány vagy ilyesmi? Csak Magyarországon vagy a többi országban is a Gyurcsány zsarolta a bankokat?
"Akkor kérdezd a devizahitel károsultakat, hogy ők miért 2004-2005-ben vették fel ezt a hitelt, ami 2001-től létezett?"
elárulok egy titkot: 2004-ben, 2005-ben, sőt 2001-ben sem volt kötelező felvenni...aki nem tud előre gondolkodni arra nem is lehet mit mondani. Nekem is volt, és jelenleg is van hitelem, de eszembe se jutott soha semmiféle devizahitelt felvenni.
Komikus ahogy a fideszesek szeretnék mindenáron az MSZP kormányokra ráhúzgálni azt amit gyakorlatilag nem lehet. A devizahitel sztori 2001-től napjainkig tart és egészen egszerűen mindig a Fidesz volt kormányon amikor ebben az egész sztoriban történtek a dolgok.
A 2001-es bevezetés volt az egyik része a dolognak amikor jobban kellett, lehetett volna csinálni, a Fidesz kormányzott, nem az MSZP. (Sőt miután a Fidesz bukott és az MSZP következett a fideszes Járai Zsigmond meg maradt, 2007-ig ő határozta meg Magyarország monetáris politikáját.)
Amikor aztán 2009 környékén kibukott a devizacsontváz megint mi történt? Véletlenül megint a Fidesz került kormányra. És igazából akárhonnan nézhetjük, a valódi undorító bűnöket ezután követhette el egy kormány, nem ezelőtt. És a Fidesz mit tett? Árfolyamgyengítő politikát folytatott szándékosan hogy megtömje az MNB alapítványokat, mindenki emlékszik, hadd hulljon a férgese, kit érdekel. Végtörlesztés 180Ft-on gazdagoknak, aztán forintosítás 257Ft-on a szegényeknek, undorító és cinikus, de az igazi szemétség még mindig csak ezután következett. Az átváltáson meg a bírságoláson keresett 100milliárdokat szintén szó nélkül zsebre vágta az MNB-Matolcsy bűnszövetkezet, azt se tudta hogy tüntesse elfelé, hogy ugyebár valahogyan "elveszítse még a közpénz jellegét is"!!! Ezt például meg tudja valamelyik fideszes valahogyan magyarázni magának? Szerintetek is az MNB-nek jár ez a pénz, nem a devizásokat illeti? Van arc még ezután is MSZP-zni? Szörnyű amit tett a Fidesz, ezt nem lehet senkire kenni.
Nem önmagában a devizahitel bevezetése a probléma, hanem az, hogy a fogyasztóknak senki se magyarázta el, hogy ez a konstrukció semmivel sem jobb mint a forint hitel.
E tájékoztatási kötelezettség a bank feladata lett volna a jogszabályok szerint, mégpedig a szerződéskötést megelőzően.
Utólag már a bankszövetség és a forintosítási törvény miniszteri indoklása is hivatkozik erre a közgazdasági törvényszerűségre -a forinthitelesek nem járhatnak rosszabbul, mint a devizahitelesek-.
Miért is? Mert az árfolyam emelkedik abban az országban ahol magasabb a kamat, tehát semmi értelme nem volt a devizahitelezésnek, különösen azért nem, mert az akkori monetáris politika éppen csökkenteni akarta a pénzkibocsátást, vagyis a hitelfelvételi kedvet vissza akarta fogni, ezért kamatot emelt.
Tehát a bankoknak az a törekvése, hogy a fogyasztókra rábeszélték a devizahiteleket éppen a monetáris célok ellen volt.
A PSZÁF jócskán megkésve 2008 év júliusában készített egy tájékoztatót amiben bemutatta, hogy 10 év futamidőt feltételezve a tényleges teher közel azonos a devizanemtől függetlenül, mert a látszólagos kamatelőnyt felemészti az árfolyam emelkedése. Egy ilyen korrekt tájékoztató esetén nem adósodtunk volna el devizában.
Azonban a bankok akkoriban a tájékoztatókban olyan időszakra szűkítették az árfolyam változás bemutatását, amelyben a devizahitelesek jártak jobban, és a forint további erősödését valószínűsítették.
Én a kormányok felelősségét abban látom, hogy a felügyeleti szerveknek hagyták, hogy
- nem adtak hatáskőrt a felügyeleti szerveknek
- nem szankcionálták a tisztességtelen pénzügyi magatartást
Így a bankok mint sok éven keresztül, még ma is tisztességtelenül bánnak az ügyfeleikkel. Az MNB például már jóval a 2008-as pénzügyi válság előtt megmondta, hogy a bankok csak formálisan tesznek eleget a tájékoztatási kötelezettségüknek, ennek ellenére nem történt semmi.
Az MNB a forintspekulációk miatt volt kénytelen kamatot emelni. Amihez a táptalajt első lépésben Medgyessyék elcseszett gazdaságpolitikája adta, az első évükben 10%-ra szökött fel az államháztartási hiány.
Ami a figyelmeztetéseket illeti: az MNB minden évben két jelentést készít a pénzügyi stabilitásról. 2003 decemberétől szerepelt ezekben a devizahitel, mint kockázati tényező, 2004-től mint KIEMELT KOCKÁZATI TÉNYEZŐ. Az más kérdés, hogy a kormány tett rá magasról. A jelentések itt találhatók:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!