Orbán Viktor hogy értette, hogy Magyarországon nem jóléti, hanem munkaalapú társalomra van szükség? Inkább Kína mint Németország?
Nos, ha már annyira a német modell a szent tehén, nem árt elolvasni pl. ezt a véleményt egy német közgazdásztól:
Kapun belüli munkanélküliség,hát az viszi aztán előre a világot.
A hitelből fenntartott "jólét",a munkaalapú társadalom.
Ez kell nekünk,nem vagyunk még így sem 50 évvel lemaradva.
"Nagy volt a munkanélküliség és mindenkinek munkát kellett atlálni, ez nagy részben sikerült a közmunkaprogram bevezetésével Orbánnak. Erre mondta, hogy munkaalapú és nem munkanélküli társadalomra van szükség"
Mikor mondott ilyet?
"Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
A dolog úgy fest, hogyha innen tekintünk a körülöttünk zajló eseményekre, akkor kiindulópontként azt szoktuk választani, hogy az államszerveződéseknek eddig ismertük három formáját: a nemzetállamot, a liberális államot és aztán a jóléti államot. És a kérdés az, hogy most mi következik? A magyar válasz az, hogy egy munkaalapú állam korszaka következhet el, mi egy munkaalapú társadalmat akarunk szervezni, " (Tusványos 2014)
Ebből sehogy sem tudom kiolvasni azt amit állítasz.
Én szerintem rájöttem a lényegére:
"Ne szólj szám, nem fáj fejem.
Mindig volt szegény, mindig volt gazdag.
Imádkozzál és dolgozzál. Ez a világ rendje. "
Nem kell foglalkoznod mással, ne sztrájkolj, mert azzal végül te jársz rosszul, majd a kormány nagylelkűen ad valamit, amitől neked jobb lesz. Ne érdekeljen, hogy a németeknek több szabadságuk van, mert ők a hanyatló nyugat, te csak dolgozz.
A lényeg egy portfólio elemzésből:
"Összességében elmondható, hogy Magyarországon a dolgozók megközelítőleg háromnegyedének (a gyermek nélküliekek és az egygyermekesek) munkájára nemzetközi viszonylatban is igen sok közteher rakódik. A kettő, illetve több gyermekes munkavállalókkal ugyanakkor európai összehasonlításban is kiemelkedően jól bánik az állam az adókedvezmények tekintetében."
#4
Ja, meg senki se vezette be/emelte eközben úgy a:
-baleseti adó
-telefonadó
-általános útdíj
-áruszállítási útdíj (ami nyilvánvalóan a végfogyasztói árba beépül, tehát az átlag vásárló fizeti)
-üzemanyagadó emelés
-áfa emelés
-cafeteria adó bevezetése
-TB adó emelés
-tranzakciós adó
és a többit, hogy a birkák örömködtek, azon hogy több pénz érkezik a melóban, mert addig nem jut el az agyuk, hogy mitől kerül minden amit vásárolnak/használnak többe :)
Én is így csináltam volna, mert jól láthatóan a magyar nem tud se számolni, se tájékozódni, be lehet etetni ilyen szja csökkentésekkel, és eközben rejtett adóemelésekkel :)
Ja és mint írták, a munkáltatói költségeket se árt figyelembe venni, mert képzeld, a munkáltató (ha nem az állam), akkor nem csak bruttót fizeti rád, hanem sokkal többet annál, mert már a dolgozó bruttója is a munkáltató által fizetett pénz nettója ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!