Egyetértetek, hogy szükség lenne a szabadságok terén reformra?
Szerintem, nagyon rossz a jelenlegi rendszer, ugyanis a fiataloknak alig van szabadsága.
Nekem az a legszimpatikusabb, ami Bajorországban van, vagyis, van az előírt minimum 20, kortól teljesen függetlenül.
Viszont, a munkáltató dönti el, hogy ad-e még.
Ahol én dolgozom multi, a németországi kollégáknak 30 napjuk van, már huszonévesen is.Viszont ez az évek múltán sem növekszik.
Ez tudjátok miért lenne jó?
Jobban motiválná az embereket, hogy szakszervezeteket alapítsanak és több demonstrációt szervezzenek.Ha több szabi, több bér kell, akkor szépen tüntetsz, demonstrálsz, mint egy kisangyal vagy, mint egy francia.
A jelenlegi rendszer igazságtalan és diszkriminatív a fiatal munkavállalók részéről nézve.
Nekem nincs bajom a mostani rendszerrel.
Mondjuk az sincs a terveim között, hogy tüntetni járjak.
Volt-e már vállalkozásod valaha? Tudod-e, hogy milyen kiadásai vannak egy vállalkozásnak? Tudod-e, hogy milyen kockázatokat kell viselnie egy vállalatnak?
Nem lehet csak úgy bért emelni.
A vásárolt nyersanyagok árát ki kell termelni.
Az amortizációt ki kell termelni.
Az adókat ki kell termelni.
A hitelek törlesztőrészleteit ki kell termelni.
És csak ezután jön az a pénz, amit bérként szét lehet osztani.
Ha több pénzt szeretnél, akkor növeld a termelésed. Vagy a cég legyen azon, hogy a termelékenysége növekedjen. Pl. jobb, hatékonyabb gépek, a költségek csökkentése, vagy ipari automatizálás.
És akkor majd lesz pénz, amiből lehet bért emelni.
A legtöbb cég örül, hogyha nullszaldóra ki tudja hozni a vállalkozását. Szó sincs arról, hogy a kapzsi cégvezető ül a pénzhegyen, és nem akar adni.
Szerintem te nem először teszel fel ezt a kérdést itt.
Másodszor miért akarsz reformot, mikor ez a munkáltató és munkavállaló közötti megállapodás?
"Nekem az a legszimpatikusabb, ami Bajorországban van, vagyis, van az előírt minimum 20, kortól teljesen függetlenül.
Viszont, a munkáltató dönti el, hogy ad-e még. "
Ez hasonlóan ma Magyarországon is így van. Törvényileg meg van határozva a kötelező szabadnap, de tudtommal nincs olyan törvényi rendelkezés, hogy nem adhat egy munkavállaló többet.
"Ha több szabi, több bér kell, akkor szépen tüntetsz, demonstrálsz, mint egy kisangyal vagy, mint egy francia. "
Gondoltam szólok, hogy ez most is megteheted.
#3-as válaszomat kiegészítve:
"Ez tudjátok miért lenne jó?
Jobban motiválná az embereket, hogy szakszervezeteket alapítsanak és több demonstrációt szervezzenek.Ha több szabi, több bér kell, akkor szépen tüntetsz, demonstrálsz, mint egy kisangyal vagy, mint egy francia. "
Én ezt nem értem, a magyar emberek azért nem sztrájkolnak és követelnek több szabadidőd és magasabb fizetést, mert nincs több szabadságuk? Ez az elmélet szerintem egyszerűen nevetséges. Ez alapján a mai Magyarországon nem is kellene, hogy létezzenek szakszervezetek.
EZ EGYSZERŰEN NEVETSÉGES ELKÉPZELÉS!
"Volt-e már vállalkozásod valaha? Tudod-e, hogy milyen kiadásai vannak egy vállalkozásnak? Tudod-e, hogy milyen kockázatokat kell viselnie egy vállalatnak?"
Ezt most úgy mondod mintha magad is elhinnéd ezt az andersen mesét . Itt egy vállalkozó akkor sem fog neked egy vasat sem emelni ha 1500000000%-os haszna van. A másik. A kisboltok szinte az összes, ahol pofára ismerik a betérőt, rögtön előkerül a kínai zsebszámológép. Ennek ellenére se szabi se táppénz se 8 óra. Nem kell itt legendákat költeni a magyar vállalkozásokról és cégekről.
A szabadság mértéke, ahogy a béred nincsen kőbe vésve. Minden magyar munkahelyen (igen, a közszférában is) vannak törvényi _minimumok_, ami _alá_ nem lehet menni.
De. Olyan bértárgyalást még életemben nem láttam, ahol a dolgozó nem fizetésemelést, hanem pl. +5 nap szabadságot kért. Pedig én úgy gondolom, hogy a munkáltató nem feltétlenül fog elzárkózni egy ilyen igénytől., mivel a béremelés is költség, és a fizetett szabadság is, és ha utóbbival elégedettebb a dolgozó, akkor nekem, mint munkáltatónak teljesen mindegy (szinte), hogy ezt közvetlenül pénzzel érem el, vagy juttatással. Ráadásul - nekem legalább is - a szabadidőm sokszor többet ér, mintha túlórát fizetve dolgoznom kell. Sokkal többet.
A szakmától is függ, hogy mennyi szabadságod van, például a pedagógusok az iskolai szünidők nagy részében szabadságon vannak. Más szakmáknál is vannak plusz szabadnapok, például a tisztviselőknél.
Szerintem egyáltalán nem igazságtalan a rendszer, ahogy idősebb lesz az ember, egyre több pihenésre lesz szüksége fizikailag is.
Engem inkább az zavar, hogy sokan a szabadságukat a táppénz kiváltására használják. Szégyenletes, hogy rendes adófizető polgárok nem merik igénybe venni mind a kettőt. Az is nagyon szomorú, hogy a táppénz olyan kevés a fizetéshez képest, hiszen éppen akkor csökken a bevételed, amikor plusz kiadásaid is vannak (gyógyszer, hálapénz, kezelés stb.). Én ha beteg vagyok, simán kiíratom magam az orvossal, de látom a munkahelyemen, hogy nem nagyon díjazzák, pedig ha mindenki otthon maradna, amikor lázas és fertőző beteg, sokkal jobb hely lenne ez az ország.
Azt hallottam, hogy az USA-ban csak két hét szabi jár egyébként, ahhoz képest mi még jól állunk.
Én támogatnám, hogy mindenkinek több fizetett szabadsága legyen, de szerintem ha ezzel a kérdéssel eljutnál a Parlamentig, az lenne a megoldás, hogy mindenkinek lecsökkentenék a szabadságát egységesen az alapszintre, mert az úgy már sokkal igazságosabb.
Nem tudom, hogy hogy van ez, de az utóbbi években minden alkalommal, ha valamit megváltoztattak az igazságosság jegyében, nekem rosszabb lett a helyzetem, úgyhogy én inkább maradnék a jelenlegi rendszernél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!