Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarságnak trianon vagy a...

Nagyepf_MacGyver kérdése:

A magyarságnak trianon vagy a kommunizmus volt rosszabb?

Figyelt kérdés

2018. máj. 3. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
2018. máj. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
A kommunizmus jó volt annak aki benne élt, de rossz nekünk akiknek fizetniük kell az adósságot utánuk.
2018. máj. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

#2

Annak sem volt feltétlenül jó, aki benne élt.

Igazából embertől függött.

2018. máj. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ.. Nekem a kommunizmus (mivel jóval Trianon után születtem Magyarországon). Nagyapámnak lehet, hogy inkább Trianon, annak meg, aki másik országba került, mindkettőt „élvezhette”.
2018. máj. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Nehéz összehasonlítani.. Az egyik, ha levágják kezét-lábát, a másik, ha tudatát kis apró sunyi lépésekkel nyomorítják és mindeközben kivéreztetik a levágott tagjai miatt. El vagyunk mi intézve már a végidőkig.
2018. máj. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
#5 Na, azért ennyire ne keseredj el.
2018. máj. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelműen trianon. Mindenféle etnikai kérdést félretéve, gondoljunk bele, gazdaságilag micsoda csapás volt. Elveszíteni a rengeteg hegyet, bányákat, nagyvárosokat. Budapesten kívűl egy épkézláb város nem maradt a határon belül. Többé-kevésbé ezer évig együtt fejlődő terület hirtelen szét lett szakítva. Csak turisztikai szempontból mekkora potenciál lenne ma a felvidékben vagy Erdélyben mint síparadicsomok. Az, hogy x évig egyféle gazdasági irányzatot követett az ország, azaz a szocializmust, szerintem ehhez nem mérhető dolog.
2018. máj. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Kommunizmusnak vége, habár a mentalitásra bőven rányomta a bélyegét.


Trianon meg úgy néz ki örök érvényű.

2018. máj. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen Trianon, hiszen az ország is veszített a területéből és embereket is veszítettünk, ráadásul lelkileg is megviselte az embereket az hogy ezt megtehették Magyarországgal.
2018. máj. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
1# vagyok b.zki, csak annyit akarta, hogy Both szal m1 mind a kettő egyformán rossz volt, nem azt, hogy "both is good"
2018. máj. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!