Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez lenne a szuper felvilágosul...

Ez lenne a szuper felvilágosult, demokratikus "Pest"?

Figyelt kérdés

[link]


Én mindig azt mondom, hogy a "vörös Pest".


Az egész ország narancssárga lett, ahol magasabb jövedelmű, képzettebb emberek élnek, az agglomerációban is tarolt a Fidesz, és Budán is elhozott 3 kerületet az 5-ből.


Erre a Pestre viszont nagyon büszkék, hogy mennyire felvilágosult, demokratikus, közben egyáltalán nem, ha nem lennének a lakótelepek Kádár-nosztalgiázó, kiöregedő nyugdíjasaik, és a 444 primitív, proliknak címzett fanyalgását bevevő gyermekeik, akkor bizony Kunhalmi Ágika, Varju László, és a hasonlóak.


Mert pl. a sargentini-jelentéssel egyetértő felvilágosult liberális demokraták kb. 6-7%-át teszik ki a választóknak, de nekik is 1000 pártjuk van. (Együtt 0,6, Momentum 2,7, LMP-ből kb. 2-3 százalékpont, DK-ból kb. 2 százalékpont, MSZP-P kb. 2-3%pont, meg de mostmár a Jobbik is rájuk hajt.


Régen sem voltak többen, csak azért voltak annyira elégedetlenek a magyar demokráciával a ballib "gondolkodók", meg a soros civilszervezetei (freedomhouse, humanrightswatch), mert ott volt koalícióban az 5%-os szdsz, és ők diktáltak egy egész országnak, ők irányították a 40%-os mszp-t, ami nem a liberális demokráciával, hanem a kádári nosztalgiával győzött.


2018. ápr. 30. 14:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%
Azért kyrwa jó, hogy '48-ban és '56-ban is Pesten (nem, mégcsak nem is Budán) tört ki a forradalom és vidéken mindenki lapult és kussolt, mert nem volt akarata és öntudata. Vidék mindig belesüpped a rendszerbe ami épp van... Reméljük a XXI.-ban majd a Nagy Francia Forradalom eszmeáramlatai majd idővel elérnek oda is. Az se véletlen, hogy a 2006-os zavargások se Nyékládházán törtek ki...
2018. ápr. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
26%
"Én azt mondtam, hogy Budapest minden körzetét megnyerte volna az ellenzék, ha koordináltan indul, LOLozhatsz, de ezt nem csak én mondom, kérdezz meg bármilyen politológust, és ne égesd magad szénné:D " Ez megint kb olyan megallapitast, hogy azt mondttaok, ha magas reszvetel lesz a valszatsokon, akkor tutira bkukika fdiesz, aztan nagyobb tamogatottsgaot ert el mint valaha
2018. ápr. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
26%

"...és '56-ban is Pesten (nem, mégcsak nem is Budán) tört ki a forradalom és vidéken mindenki lapult és kussolt, mert nem volt akarata és öntudata."


-Jól van fiam történelemből 1-s

-Jobban jártál volna ha kussoltál volna, mert így nem csak magadat égetted.


Idézet:


Az október 23-i napon az első események Debrecenben történtek: Reggel !!debreceni!! diákok több ezres tömege gyűlt össze az egyetem előtt. A diákok innen jelszavakat skandálva és forradalmi dalokat énekelve, nyolcas sorokban a belvárosi pártszékházhoz vonultak, hogy az egyetemi ifjúság húsz pontos követelését kinyomtassák.


előzmény:


MEFESZ

A !!szegedi!! hallgatók új érdekképviseleti szervezete végül 1956. október 16-án jött létre...


Október 22-én, a forradalom kitörése előtti napon csatlakoztak a MEFESZ-hez a budapesti, miskolci, pécsi és soproni diákgyűlések. A budapesti nagygyűlés vendége volt a szegedi Kiss Tamás joghallgató is.


A budapesti tömegtüntetés:


Október 23-án reggeltől a diákok által meghirdetett tüntetés engedélyezése körül óriási zűrzavar alakult ki a fővárosban. Reggel a rádió és a legnagyobb számú napilap, a Szabad Nép tényként adta hírül a demonstrációt. A felhíváshoz az Írószövetség, a Petőfi Kör, a párt ifjúsági szervezete, a DISZ, és számos más szervezet csatlakozott. Az MDP vezetése hosszas vita után betiltotta a tüntetést, majd du. két óra körül mégis engedélyezték, mindkét döntést beolvasva a Kossuth Rádióban. Sőt, ezt követően a párt vezetői a párt budapesti tagjait is felszólította a részvételre, hogy az eseményeket legalább mederben tarthassák. Ugyanakkor a város valamennyi stratégiai pontján mozgósították az ÁVH erőit.


Három órakor a Bem-szobor talapzatán állva Veres Péter, a Magyar Írók Szövetsége elnöke felolvasta a szervezet kiáltványát a tömegnek...

2018. ápr. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
17%

""...és '56-ban is Pesten..."



-Na, ennyi az esze egy pestinek.

2018. ápr. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Lónak a f4szát. A Petőfi Kör Pesten működött fegyveres konfliktusra Pesten került sor először: Tehát akkor vállt forradalommá
2018. ápr. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
57%

Ha a magyarok nagyrésze jégkockákkal tölti fel az alsóneműjét, és erőből falnak szalad, az azt jelenti hogy jéggel a gatyóban falnak szaladni jó és mindenki hülye aki nem csinálja?


Ugyan ez a helyzet a fidesz esetében.

Rossz az egészségügy? Rossz az oktatás? Nincs jövőkép?


Nembaj! Legalább nem jön be ja Soros meg ja Brüsszel, és nem lopkodhatnak ja tüzifábú ja ballipsi kommunyistákok meg ja füvedzős egyetemistákok.... nemzet....vissza erdélyt, stop soros!!!!

2018. ápr. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
69%

Az 56os forradalmat Pest csinálta meg, vidéken csak tüntizés volt.

41% te meg dugulj el, én is megírtam ide a gyakorikérdésekre is, hogy lesz átszavazás, és abban igaaz van a 65%osnak, hogyha az LMP nem indul külön Pesten akkor most nincs Fidesz kétharmad. Köszönjed meg szépen a LoMPoSéknak a kétharmadot.

2018. ápr. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!