Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez lenne a szuper felvilágosul...

Ez lenne a szuper felvilágosult, demokratikus "Pest"?

Figyelt kérdés

[link]


Én mindig azt mondom, hogy a "vörös Pest".


Az egész ország narancssárga lett, ahol magasabb jövedelmű, képzettebb emberek élnek, az agglomerációban is tarolt a Fidesz, és Budán is elhozott 3 kerületet az 5-ből.


Erre a Pestre viszont nagyon büszkék, hogy mennyire felvilágosult, demokratikus, közben egyáltalán nem, ha nem lennének a lakótelepek Kádár-nosztalgiázó, kiöregedő nyugdíjasaik, és a 444 primitív, proliknak címzett fanyalgását bevevő gyermekeik, akkor bizony Kunhalmi Ágika, Varju László, és a hasonlóak.


Mert pl. a sargentini-jelentéssel egyetértő felvilágosult liberális demokraták kb. 6-7%-át teszik ki a választóknak, de nekik is 1000 pártjuk van. (Együtt 0,6, Momentum 2,7, LMP-ből kb. 2-3 százalékpont, DK-ból kb. 2 százalékpont, MSZP-P kb. 2-3%pont, meg de mostmár a Jobbik is rájuk hajt.


Régen sem voltak többen, csak azért voltak annyira elégedetlenek a magyar demokráciával a ballib "gondolkodók", meg a soros civilszervezetei (freedomhouse, humanrightswatch), mert ott volt koalícióban az 5%-os szdsz, és ők diktáltak egy egész országnak, ők irányították a 40%-os mszp-t, ami nem a liberális demokráciával, hanem a kádári nosztalgiával győzött.


2018. ápr. 30. 14:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

"Én mindig azt mondom, hogy a "vörös Pest"."


https://www.youtube.com/watch?v=omG7wj4u6K4&t=77s


Ez meg a narancs vidék?

2018. ápr. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
A Kádár-nosztalgiázó, kiöregedő nyugdíjasok a Fideszre szavaznak elég nagy arányban, de ne zavartasd magad.
2018. ápr. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Aztakutyamindenit... akkora ostobaságokat írtál, hogy nem is lehet reagálni rá. Javaslom, hogy növessz agyat, mert elég gáz, hogy ennyire hülye vagy, és még dicsekszel is vele...
2018. ápr. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Ott tarolt a Fidesz, ahol az ellenzék szart kampányolni, mert lusta volt, vagy nem volt miből.

Szegeden néhány szavazókör kivételével mindenütt az mszps-s jelöltekre szavaztak, és mindenütt a balos pártok több voksot kaptak , mint a Fidesz, na vajon azért mert annyikomcsinyuggerKádárnosztalgiázó van? Hát nem, hanem azért, mert Botka támogatta a két jelöltet és mindkettőnek volt is rendes kampánya az, hogy a Csongrád 2-t a fideszes B. Nagy Nyerte végül, is amiatt van, mert a falvakban viszont Joób Márton MSZP-P-s jelölt nem kampányolt érdemben, a szegediek többsége meg hiába szavazta meg, ha egyszer még van harmincezer szavazásra jogosult a körzetében, azokkal meg nem foglalkozik...

Ott ahol volt rendes ellenzéki kampány, ott ha nem is nyertek, de sokkal erősebben szerepeltek, ha már pesti agglomeráció Pest 2-es körzetében Szél Bernadett csak kétszáz szavazattal maradt le a fideszes mögött, miért is? mert ismert arc, a választó nem valami utolsó pillanatban előrángatott szerencsétlenre kellene, hogy voksoljon, és még úgy-ahogy kampányolt is.

Budapesten pedig ha lett volna ellenzéki koordináció mind a 18 OEVK-t behúzta volna az ellenzék.


Egyébként látom arra nem vagy büszke, hogy a fidesz az igazi tarolást, éppen az aprófalvas létminimumon nyomorgunk, és várjuk a szociális tüzelőt, de Orbán úr megvéd minket a migránsoktól mentalitású vidékeken hozta össze...

2018. ápr. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%

#4

"Egyébként látom arra nem vagy büszke, hogy a fidesz az igazi tarolást, éppen az aprófalvas létminimumon nyomorgunk, és várjuk a szociális tüzelőt, de Orbán úr megvéd minket a migránsoktól mentalitású vidékeken hozta össze..."


Gondolom idesorolod azokat budai részeket is, ahol a társadalmi elit él (akadémikusok, orvosprofesszorok, üzletemberek, stb.) akikről nehéz elképzelni, hogy a tüzifát várnák. Ugyanis ott is tarolt a Fidesz.

Ahogy tarolt Magyarország egészén, a kis és nagyvárosokban is.

Neked valami nagyon fordítva van bekötve!

2018. ápr. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
5-ös! Külön írtam, hogy nem nem tarolt, és mind a 18 budapesti körzetet elbukták volna, csak nem volt ellenzéki koordináció, elég szelektíven olvasol, megesik ha valaki fideszes. :-)
2018. ápr. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%

"Külön írtam, hogy nem nem tarolt, és mind a 18 budapesti körzetet elbukták volna, csak nem volt ellenzéki koordináció, elég szelektíven olvasol, megesik ha valaki fideszes. :-)"


LOL. Akkor talán nézz utána jobban a választási eredményeknek, a listásnak és az egyéni körzeteknek is. Azt meg ugye nem akarod állítani, hogy az egész, fővároson kívüli Magyarország aprófalvakból áll?:D

2018. ápr. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

"LOL. Akkor talán nézz utána jobban a választási eredményeknek, a listásnak és az egyéni körzeteknek is."


Tessék a budapesti körzetek, ahol bukott az ellenzék


Budapest 2. Simicskó István nyer 42%-al Gy. Németh Erzsébet 40.5%-al második, az LMP 6%-ot vitt el tőle, a Mometum majdnem hármat.


Budapest 3. Gulyás Gergely 42.71% Bauer Tamás 39% az LMP-s, Momentumos itt is 6 és 3%-ot vitt el.


Budapest 4. Varga Mihály 42% Niedermüller Péter 37%, LMP-s Ungár 10%.


Budapest 6.

Kocsis Máté 40%, Ara-Kovács Attila 32%, (ebben a körzetben indult Dúró Dóra, aki 10%-ot kapott) Az LMP-s elvitt 5.5%-ot.


Budapest 13. Szatmáry Kristóf 42%, Vajda Zoltán 40%, LMP-s 7%-ot vitt.


Budapest 14. Dunai Mónika 41% Lukoczi Károly 37% az LMP pont 5%-ot vitt a Momentum 3-at.


Ezek mind meglettek volna, ha az LMP-s visszalép, Budapest 6. kérdéses Dúró Dóra miatt.


Én azt mondtam, hogy Budapest minden körzetét megnyerte volna az ellenzék, ha koordináltan indul, LOLozhatsz, de ezt nem csak én mondom, kérdezz meg bármilyen politológust, és ne égesd magad szénné:D


"Azt meg ugye nem akarod állítani, hogy az egész, fővároson kívüli Magyarország aprófalvakból áll?:D"


A kérdező kédárnyuggerezett egy jót, ennek kapcsán hívtam fel a figyelmét, hogy ez miért tévedés, ezért írtam Szegedről, illetve azt is, hogy jé az "értelmiségi aprófalvas" részeken tarolt igazán a Fidesz. De nem kell megérteni, rég megtanultam már, hogy a Fideszesek szerint a végtelenek a párhuzamosban találkoznak...

2018. ápr. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként nagyon szépen kérek, ne dobjátok be, a "zelempésúgyseszavazottvolnaszocira" érvet, mert másutt simán ment az átszavazás, szóval lehet álmodozni arról, hogy erős bástya Buda a Fidesznek, csak nem...
2018. ápr. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

A szokásos jobber odasz#rós büdös pestizés.

Nincs új a Nap alatt.

2018. ápr. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!