Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Unióban miért nem kap...

Az Unióban miért nem kap nagyobb hangsúlyt a bérek közelítése tagországok között?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 28. 18:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%
És mégis hogy kéne elképzelni a dolgot, amikor például a magyar kormány tüzzel-vassal harcol mindenféle mélyebb integráció ellen? Amikor még az euró bevezetését is addig halogatják, amíg csak lehet? Én nem vagyok nagy gazdasági szakember, de szerintem a bérek egymás közeledésének felgyorsításához nem ártana, ha lenne egy egységes gazdaságpolitika az unióban, amihez viszont fel kéne adni egy kis szuverenitást.
2018. ápr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Na most látom, hogy az előttem szóló is hasonló dolgot hozott fel.
2018. ápr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%

A probléma ott kezdődik,hogy a magyar vállalkozó sem akar sok helyen többet adni,mint a minimálbér.


Akkor miről beszélünk?


Viszik itt,hogy mekkora munkaerőhiány van,meg milyen nagy gazdasági fellendülés egyszerre,de a lényeg,hogy a dolgozót nem akarja megfizetni senki.


Akkor mi ebből az igazság?

2018. ápr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A bérek mértéke leginkább az egy főre eső befeketetett tőkétől függ. A magyarországi tőkeképződést meg a magas adók és a sok piaci szabályozás akadályozzák. Nem az eu-n múlik, hogy nálunk mennyi a fizetés, hanem rajtunk.
2018. ápr. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Estádio de Felchút ***** válasza:
Kapna, de az EU nem nagyon tud azzal mit kezdeni, hogy a hülye magyar aprópénzért is megcsinálja.
2018. ápr. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy bérunió legyen, teljes gazdasági, pénzügyi, monetáris unióra volna szükség, egy egyforma erős közös pénznemmel, közös gazdaságpolitikával, ami nagyobb egységesülést kíván.

Az olyan illiberális kleptokráciák, mint Magyarország ezt nem akarják, mert akkor az EU-mák nagyobb döntéshozói és főleg ellenőrző szerepe kellene legyen. Ez nem érdekük sem a magyaroknak, sem más posztkommunista népeknek, mert akkor az EU visszaszoríthatná a korrupciót, a nepotizmust, az intézményesített lopást, amire a társadalmaink épülnek.

Ezért hangsúlyozzuk a szuverenitás fontosságát és a „nemzetállamok Európáját“. Külön pénznemmel, szuverén gazdaság- és monetáris politikával, nemzetállami gazdasági szabályozással NINCS BÉRUNIÓ, NINCS KÖZÖS EURÓPAI MINIMÁLBÉR, ÉS NEM IS LEHET.


Így mindenik szuverén állam a saját GDP-je, valutájának értéke és szuverén gazdaságpolitikája szerint alakítja ki a bérezési rendszerét.


Jó hír viszont a külföldön élő magyaroknak, hogy az EU-ban egyre népszerűbb a kétsebességes EU gondolata: azaz hosszú távon létrejöhet egy erős belső mag, egyforma erejű közös euróval, közös gazdaságpolitikával és monetáris politikával, közös európai minimálbérrel és közeledő átlagbérekkel.

A külső karéjban maradnak a posztkommunista illiberális kleptokráciák, élve az emberi hülyeséghez való szuverén jogukkal, nemzetállami gazdaságpolitikával, lejjel, levával, forinttal, zlotyval, és nemzeti korrupcióval.

2018. ápr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!