Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem jó ha egy...

Csak szerintem jó ha egy kormánynak teljhatalma van?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 22. 21:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted a teljhatalom nem diktatúra?

Ha csak kérnek szépen, de ha nem teszed szankcionálják, az demokrácia?

.

Összekevered a fogalmakat:

diktatúra: amikor a nép azt csinálja, amit a kormány akar,

demokrácia: a kormány csinálja, amit a nép akar.

.

Nem a népnek kell boldogítania a ormányt, hanem a kormánynak kell/kéne dolgoznia a nép boldogulásáért!

2018. ápr. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem is jó, semmi értelme nem lenne hogy egy ilyen ellenzék mint ami mostvan hátráltatná a dolgokat
2018. ápr. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én egyetértek a kérdezővel.


Üdv., R. Mátyás

2018. ápr. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
57%

A kérdező valóban nem utálja a demokráciát, viszont nem is érti. Sőt, nemcsak azt nem érti. Ha viszont az ember nem érti, mi történik körülötte, akkor elbizonytalanodik, félni fog. Ezért megörül, ha valaki azt mondja, ha teljhatalmat kapok, megvédelek. Elhiszi és megnyugszik. Nincs más lehetősége. Számára a megértés, átlátás, majd annak megfelelően az önálló cselekvés nem megy. Ezért soha nem fogja engedni, hogy ne irányítsák, bármilyen rossz is az.


Az emberi agy úgy van felépítve, hogy leginkább a bizonytalanságtól fél. Mert akkor nem tudja, meddig él. Bármilyen rossz biztonság többet ér neki. Ez a teljhatalom titka.

2018. ápr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
28%

Ahogy már mások is írták, nem vagy tisztában a fogalmakkal.


A teljhatalom azt jelenti, hogy teljes körű és feltétlen hatalma van mindenen. Tulajdonképpen, hogy azt csinál amit akar.


A jelen helyzetben ezt Magyarországon nézve nincs így még megközelítőleg sem.

1. Nem a kormány hozza a döntéseket, törvényeket, hanem a parlament. Hiába van a kormánypártoknál a mandátumok 2/3-a, ettől még ott van az ellenzék is és az összes képviselő szavaz, nem csak a kormány. A 199-fős parlamentben még a 2/3-os törvényeket is legalább 133 képviselőnek meg kell szavaznia, vagyis ha a kormánnyal csak 1 nem ért egyet, máris nem szavazzák meg és kész.


2. nem hozhatnak akármilyen törvényeket, szabályokat még ezen 2/3 birtokában sem, mert az alkotmánybíróság azonnal megsemmisíti ha az ütközik az Alaptörvénnyel, más nemzetközi egyezménnyel vagy szabállyal.


3. A köztársasági elnök aláírása nélkül egy törvényt sem lehet kihirdetni.


4. Az eu-nak átadtuk a szuverenitásunk egy részét a csatlakozási szerződésben, ezért azokban a témákban nem is hozhat a kormányzat vagy a parlament az eu döntésével, meglevő jogszabályaival ellentétes dolgokat. Ahhoz előbb ki kellene lépni az eu-ból, amihez pedig népszavazásra lenne szükség.


5. népszavazással minden kormánydöntés felülírható.


Kevered az erős többséggel való stabil kormányzás és döntéshozás lehetőségét a teljhatalommal.

A jelenlegi nagy felhatalmazás éppen olyan stabil és erős kormányfelhatalmazás, mint amilyen 1994-1998 között az mszp-szdsz kormány 2/3-a volt.

Akkor nem azért nem csináltak új alkotmányt vagy más 2/3-os törvénymódosítást, mert nem próbálták meg - hanem mert a koalíciós partnerek még egymással sem tudtak megegyezni abban, hogy mi legyen a módosítás.

Az alkotmánytervezet már a parlamenti bizottság előtt is volt, csak a végső szavazás maradt el, mert az szdsz kihátrált mögüle.


A lényeg: demokráciában nincs teljhatalmú kormányzás - mert ha 4 évente lehet szabadon választani, az máris korlátozza a kormányzatot, hiszen lecserélhető, az új kormány által más szabályokra megváltoztatható.

Minden demokratikus kormány úgy kormányoz, ahogyan a kormánypártok látják jónak és ez általában éppen az ellenzéktől eltérő mód. Hiszen azért nem kormánypártok ők is, mert mást, másképpen csinálnának. Soha nem azt kell kormányon tenni, ami az ellenzéknek is tetszik - mert nem ezért őket szavazták meg az emberek. Ha azt akarták volna, hogy az ellenzék akarata érvényesüljön, akkor az ellenzéki pártokat szavazták volna kormányra.

Vagyis attól, hogy nem ért egyet a döntésekkel az ellenzék de a kormány mégis meg tudja szavaztatni mert a saját képviselői támogatják elegen - még nem lesz teljhatalma. Csak elegendő mandátuma.

2018. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
9%
5.-hoz: A népszavazásnál természetesen vannak korlátok pl. Paks II szerződéséről nem lehet népszavazást tartani, hasonlók. Az ilyen döntéseket - amik a költségvetést érintik - az emberek egy új kormány megválasztásával írhatják felül. De azzal megtehetik.
2018. ápr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!