Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz az országgal, ha így...

Mi lesz az országgal, ha így marad?

Figyelt kérdés
Teljesen komolyan kérdezem , attól aki tisztában van vele! Aki nem csak a közmédiát nézi/olvassa, aki figyeli a világsajtót és aki konyít a politikához! Kiraknak az Unióból? Mikor? Határzár lesz újra? Szegények még szegényebbek? Érdekel minden következmény ami várható!
2018. ápr. 18. 14:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
35%

Amúgy szólok, hogy határzárak MÁR vannak az eu-n belül és várhatóan egyre több lesz belőle.

A norvégok már védik a maguk terleteit,az osztrákok is. de nem tőlünk, hanem pontosan azoktól akiket az eu vezetése erőltet, hogy bejöhessenek.

2018. ápr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
22%
Takács Zs5 nevű felhasználó mindent leírt. Csak megemlítenék néhány apróságot. Az országot nem a Fidesz lökte a szakadákba, hanem az előtte levő balliberális kormányzat, 2002-ben léptek színre, szinte azonnal leépítették az országot. 2004-ben lépett színre Gyurcsány és 2010-ig olyan mélyen süllyedt az ország a korrupció mocsarába, hogy az elképzelhetetlen, még Kádár Jánosnak is sok lett volna. Az államadósságot felqrták 54,6-ről 80 %-ra, 9224 milliárdról 20,5 ezer milliárdra, a munkanélküliséget megduplázták, a hiányt sokszor 9-10 %-ra növelték, minden főbb gazdasági adatunk romlott. Eladósították a kórházakat, az önkormányzatokat vagy 1400 milliárddal, az iskolákat, melyekből vagy 100-at bezártak, önkormányzati, állami, egyházi és szakiskolákat vegyesen. A kórházakat tucatjával zárták be, kivontak az egészségügyből 600 milliárdot, visszalökve ezzel a 80-as évek szintjére. Eladtak vagy 6-7 ezer milliárdnyi állami vagyont, felvettek az EU-tól ugyanennyi támogatást, és építettek egy hidat, melyet nem fizettek ki, 100-120 km autópályát dupla áron és a 7,5 km hosszú 4-es metrót, melyet nem tudtak befejezni 8 év alatt se, csak elsikítottak 167 milliárdot. Vagy 40 adóemelés, 6 új adónem, több tucat megszorítás, melyek sehova nem vezettek, csak a következőt készítették elő és az ország 25 évvel került vissza a múltba. A válság előtti évben a GDP már csak 0,4 % volt, a hiány 9-10 % körül volt, így ért minket a válság. Csak egyvalamiben jártak a Fidesz előtt mindig, ez az egy most is érezhető. Ez pedig a balliberális hazudozós média, mindig találtak valakit, akire a disznó dolguk következményét rátolták. A rendkívüli baloldali gazdaságpolitika következményei csodásak, az elkövetkezendő évtizedekben csak a hitel kamatokra több tízezer milliárdot fogunk fizetni, ezzel a tőkerész még nem csökkent. 2010-ig a kezdeti 10 milliárd hitelből 170 milliárdot fizettünk ki a kamatokra és a szoci kormányzás után kb. maradt 100 milliárd dollár államadósságunk. Egy közgazdász mondta nemrégiben, hogy az emberek annak is örüljenek, hogy egyáltalán még léteznek kórházak, nemhogy szidják az egészségügyet. Mielőtt valaki megemlítené, hogy "ez 8 éve volt" nos elárulom a nagy igazságot - ennek a 2002-2010-es kormányzásnak a következményeit 15-25 év alatt lehet helyreállítani, az adósságot 25-30 évig biztos fizetni fogjuk, mindegy melyik kormány lesz ez után, akár harvardi zsenikből álló kormány esetén is.
2018. ápr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
6%
Mérlegelni kell hogy mi a kisebbik rossz, ha kiraknak (amire azért kevés az esély) vagy ha jönnek a gazdasági menekültek. Szerintem kompromisszumra kell törekedni.
2018. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
67%

TakácsZs

Szép összefoglaló, de te csak a mutatókat nézed és nem vizsgálod a körülményeket. Nagyon sokan teszik ezt, de sosem nézik meg, hogy milyen viszonyok vannak most és milyenek voltak korábban.

Gondolok ilyen apróságokra, hogy a szocik idejébe nem járt ennyi EU-s támogatás, kb fele vagy harmad ennyit kapott az ország és azzal sem számoltok, hogy az ő kormányzásuk alatt volt egy gazdasági világválság.

A munkanélküliség az egekbe szökött, ezért nem is lehetett várni, hogy a bérek emelkedjenek. A munkáltatók alapvető mentalitása az volt, hogy "Nem tetszik? húzz el, találok 10 embert a helyedre". Az elvándorlásnak köszönhetően most munkaerő hiánnyal kűzd az ország. Nem ritka, hogy egy munkahelyen egy dolgozó 1,5-2 ember munkáját végzi el, így persze könnyű béreket emelgetni. Ill. már idejét múlt a régi mentalitás, miszerint "találok a helyedre 10 másikat". Meg kell becsülni azt aki van és ezt csak úgy lehet elérni, ha megfizetik.


Infláció: EU-s szintű az alacsony infláció már évek óta, ez nem a kormány érdeme. A kormány több éve próbál inflációt generálni, csak nem nagyon jön össze. Ugye a közgazdászok úgy tartják, hogy 2-3%-os infláció szükséges egy egészséges gazdasági növekedéshez. Olyan szintű az alacsony infláció EU-s szinten, hogy az Európai Központi bank negatív alapkamatot vezetett be. Magyarországon is látszik a törekvés az infláció növelésére, tekintve hogy 2010-ben még 6% volt most pedig 0,9%.

Valamint tegyük hozzá, hogy a fiatalok lakáshoz jutása soha nem volt még annyira nehéz mint most. Hiába keresel te Budapesten mondjuk nettó 300 ezret kezdésnek, ha lassan 30 millió egy nyomorult panel lakás.

Eszembe sincs az MSZP -t mosdatni vagy védeni én soha a büdös életbe nem szavaztam se rájuk se a Fideszre. Annyit akarok kihozni ebből az egészből, hogy egy kutya. Mindkettő ugyanúgy lop csak a Fidesznek kedveznek jobban a gazdasági körülmények, így ők anélkül tudják megtenni, hogy belerokkan a gazdaság. A szocik nem tudtak ennyire jól lavírozni, hogy jusson is maradjon is, legyen mit zsebre vágni, de azért ne legyen államcsőd. Ez rohadtul nem a Fidesz érdeme. Ők is csak az EU-s támogatásokat rakják zsebre, csak nekik van miből zsebre rakni.

2018. ápr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%

"Magyarországon is látszik a törekvés az infláció növelésére, tekintve hogy 2010-ben még 6% volt most pedig 0,9%. "


Bocs, itt az alapkamatra gondoltam, nem az inflációra.

2018. ápr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
6%

#14


Akkor kezdjük ezzel az alapkamattal.

szóval az, hogy visszavágták a rezsiköltségeket ahelyett, hogy az addig megszokott módon minden januárban megemelték volna - az szerinted az infláció növelésének szándéka.

Gondolom akkor szerinted ezért csökkentették az alapvető élelmiszerek, az internet, étteri szolgáltatások áfá-ját is.

Majd jól megnöveljük az inflációt az árakcsökkentésével, gondolták szerinted?

Amint Matolcsi került a Jegybank élére, megkezdődött az aapkamat erőteljes csökkentése

Hogy a fenébe tudnának ezzel inflációt növelni??????


A szocik idején....

a szocik egy sikeres gazdaságt vettek át 2002-ben. Az volt a kampányszöveg, hogy sokkal jjobban áll az ország, mint amennyi pénzt megkapnak belőle az emberek és ők majd több pénzt adnak az emberekenek. 300 milliárdos költségvetési plusszal adták át a kormányrudat a választások után, az eu csatlakozási tárgyalások azért haladtak, mert az Orbán kormány teljesíteni tudta az elvárt gazdasági mutatókat. Nőttek a bérek és csökkent az infláció. Nem kicsit, nagyon!

1997-ben gondolkodtunk lakásvásárláshoz hitelen, de akkor 36% volt a kamat + egyéb költségek. 2002-re az infláció megközelítette azt a 6%-os értéket, ami fölötti részt fizette csak az állam a támogatott forinthitelekhez. A minimálbért 19 500-ról 50 000-re emelték, vagyis 2,5-szeresére.

A gazdaság mindenhol jól ment, az üzlet virágzott és az eu-tól 2004-es csatlakozástól kaphattunk pénzt ugyanúgy, mint az elmúlt években.

Nem az Orbán kormány mondta azt a mezőgazdasági szereplőknek a többi csatlakozó országhoz hasonlóan felkínált magasabb támogatásra, hogy nem kell, hanem a ballib kormány.

Ők tárgyalták ki a szerződst, azt is, hogy mennyi eu-s pénzt kapunk és mire lehet fordítani.

Orbánék jobban csinálták, ezért van a mostani ciklusban több keret. De csak most, a 014-2020-as időszakban.

A ballibek nem voltak képesek még azt a keveset sem megszerezni a pályázati pénzeknk amit lehetett volna, az Orbán kormány tudott pályázni 2011-től még arra a pénzügyi keretre legalább részben. Gondolom nem akarod megmagyarázni, hogy ez is az Orbánék alkalmatlanságát bizonyítja.


A magyar gazdaság 2006-ra már nagyon rossz állapotban volt, holott még közel sem volt a 2008-ban induló világválság. Gyurcsányék eltitklták az államháztartási adatkat a 2006-os választások előtt, mert belebuktak volna. Utólag kiderült, hogy az eu felé is hamis adatokat közöltek.

Azért ért minket annyira rosszl a válság, mert MÁR meggyengült előtte az ország.

Ne próbáld őkt mentegetni, mert nem lehet. Egy nagyon jó gazdasági helyzetben vitték romlásba az országot, amiből Orbánék egy válság utáni nagyon rossz környezetben tudták kihozni.


Miért is volt magas a munkanélküliség, erre nem gondolsz?

Pont azért, mert alkalmatlan szoci gazdaságirányítsa volt az országnak. Ők okozták hogy megszűnjenek a munkahelyek és persze, hogy az nem béremelést, hanem bércsökkennést hozott. De azzal nem mentegetheted őket, hogy valamit annyira elrontottak, hogy amiatt a másiknak már természetes, hogy romlania kellett.

Az ő kormányzatuk előtt is és utána is lehetett munkaheyeket teremteni,bérnövekedést elérni - akkor nekik is meg kellett volna tudni oldani.

Ha meg nem tudták, akkor miért is kellene őket még egyszer a kormányba engedni????


Emlékszem az első Orbán kormány idejére, a támogatott forinthitelek után beindult lakáspiacra - akkor ugyanez volt a szöveg. Felmennek az árak, jaj, nem lehet akást venni, jaj.

Lehetett. Mi is akkor vettünk.

Mert akkor volt munkánk, volt fizetésünk, ami emelkedett isés alacsony volt a banki kamat, mert lement az infláció.

ha nem pangott volna az ingatlanpac évekig és nem álltak volna százával a devizahiteles válság miatt félig kész épületek, akkor még azt hinném, ez csak szimpla véleménykülönbség közöttünk.

De tényleg azt akarod velem elhieteni, hogy MOST nehezebb egy fiatalnak lakáshoz jutni, mint a devizaválság idején volt?

2018. ápr. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Olvasgass kicsit akkor. Az alapkamattal a jegybank igenis képes inflációt generálni. Nem tűnik fel, hogy az MNB honlapján évek óta az van megadva középtávú inflációs célnak, hogy 3%? Erre törekednek, hogy legyen egy egészséges mértékű infláció.

Ha leviszik az alapkamatot mi történik? Csökkennek a betéti kamatok és ugyanígy csökkennek a hitelkamatok -> a betéteseknek nem éri meg bankbetétben tartani a pénzüket, viszont a beruházásokat tudja serkenteni azáltal, hogy olcsón lehet hitelhez jutni, így képes némi inflációt generálni az alapkamat.



Ha nekem nem hiszed el akkor olvasd el ezt:

[link]


Egyébként is a monetáris politikának függetlennek kellene lennie a fiskálistól, persze nálunk ez sincs így mert az MNB-be is Fidesz katona van mint mindenhol máshol.


Még egyszer leírom, hogy egy szóval nem mondtam, hogy a szocik jobbak voltak és nem akarom a kormány közelébe látni őket többet. Tisztába vagyok vele, hogy ők is elrontottak kb mindent, pl. a svájci frank alapú hiteleket nekik köszönhetjük. Miért van az, hogy ha valakinek nem tetszik a Fidesz politikája akkor rögtön MSZPs-nek van megbélyegezve és az a kérdés merül fel, hogy "mé a szocik jobbak?" Nem kell egyik sem.


A lakáshoz jutásról annyit, hogy a fent említettek miatt alacsonyak a hitelkamatok, viszont maga az ingatlan ára brutális és ha albérletbe akarsz költözni akkor még rosszabb a helyzet.

2018. ápr. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mielőtt összevesznétek, néhány pontosabb adat. Alapkamat, stb, ezek részadatok, nem lehet a szocikat mentegetni - nincs mit. Tehát pontosabban:

-Tehát a GDP arányos állam adósság

2002-ben 54,6 %, 2007-ben már 65%, 2008-ban már 71 %, 2010-ben pedig 79,7 %. Az első évtől fogva folyamatosan növekszik.

Innen veszi át a Fidesz. 2011-ben 79,9 % majd elindul lefelé lineárisan. A forintban számolt államadósság már 2002-2006-ig 9224,2 milliárdról 14056,2 milliárdra nőtt!

-A GDP 2002-ben 4,5 % volt és igen, itt még volt némi ugrálás, volt kicsivel jobb is és rosszabb is. Pontosabban 3,9% 4,8%, 4,4%. Egészen 2006-ig, amikor is 3,8 %, majd 2007-ben már 0,4 %. 2008-ban 0,8 % volt. 2009-ben volt a -6,6 % majd 2010-ben 0,7 %, már 2007-ben zuhanni kezdett.

Innen megint Fidesz. 2011-ben 1,8 %, 2012-ben volt a legrosszabb -1,7%, de innentől emelkedik, 1,9 %, 3,7%, 2,9 %, 2,0 % és végül 2017-ben volt 3,6%.

-Infláció: 2002-ben 5,3%, majd tovább 4,7% 6,8% 3,6% 3,9% majd 2007-ben hirtelen 7,94%, utána 6,07%, 4,21%, 4,85%. Itt is láthatunk egy kiugrást 2007-ben.

Innen vette át a Fidesz: 2011-ben 3,9%, majd a legrosszabb, 2012-ben potom, 5,7 %. De aztán már 1,7 %, majd minő meglepi -0,2%, -0,1%, 0,4%. 2017-ben már viszont 2,4%, ez azért nem szépségdíjas, de ez van.

-Hiány: 2002-2010: Látjuk, hogy 9%-kal veszi át a Szocialista kormány, a Fidesztől, nem túl szép. Majd folytatólagosan 7,3% 6,4%, 7,8%, 9.3%, 5,1% 3,6% 4,6% majd 2010-ban 4,5 %.

Ismét Fidesz: 2011-ben -5,5 %, majd megindul lefelé -2,3 -2,6 -2,3 -2,0 -1,7 és végül -0,5% -Munkanélküliség: 2002-ben 5,8 % (KSH) 2007-ben már 7,7 %, 2008- ban már 8 %, 2010-ben pedig már 10,9 %.

Innen veszi át a Fidesz 2010-ben 10,9 %, 2011-ben és 2012-ben 10,94 %, majd innen kezd folyamatosan csökkenni. 2017-ben már csak 4,2 % Itt nem írtam ki több részadatot, mert mind a növekvés, mind a csökkenés viszonylag egyenletes a 2002-2010 és 2010-2017 között, kivéve amit itt találsz..

-Foglalkoztatottság: 2002-2010 között a következő: 56,2 %-ról indul, és ez egy kicsit jobb volt, folytatva a sort 57%, 56,8%, 56,9%, 57,4%, 57%, 56,4%, 55% és végül 2010-ben 54,9%. Némi emelkedés után kicsit rosszabb lett

Majd megint Fidesz 2010-ben átvette 54,9 %-kal, 2011-ben már 55,4 % innen emelkedik folymatosan ezért megint nem írtam ki csak a végét: 2017-ben 68,2%

-Hozzá kell tennem, hogy máshol ezektől az adatoktól néhány tized %-nyi eltérést találhatsz, de a lényegen nem változtat. Pld, a fentebb említett 79,7 %-os GDP államadósság máshol 80,48 %, de azt hiszem lényegtelen.

Visszatérve tehát az alapvető problémára látható, hogy a GDP arányos államadósság a Szocialista kormányzás alatt folyton nőtt, már az első öt év alatt több mint 10 %-ot. Viszont a GDP adatainál látható, hogy meredeken zuhanni kezdett 2006-ban 3,6 %-ra, 2007-ben már csak 0,4 %!

Az infláció is felugrott 2007-ben 7,94 %-ra, majd valamennyire tudták csökkenteni. A munkanélküliségi adatok és a foglalkoztatottság is egyértelműen csak a Fidesz kormány alatt indult meg pozitív változást hozva. Megjegyzendő, hogy a munkanélküliség nem 2008- tól ugrott meg, hanem 2002-től folyamatosan nőtt, nem a gazdasági váltság miatt. A foglalkoztatottság legjobbja a Szoc. érának 57,4%, a Fidesznek 68,2 A GDP és az infláció 2007-es egyértelműen jelzi, hogy az ország mélyrepülése már 2007-ben megkezdődött, majd erre kapta telibe az ország a 2008-as világváltságot. Mi több, figyelmeztették a kormányt egy esetleges válságra – nem tettek semmit. Nem a váltság tette be a kaput, hanem amikor elért minket, az ország gazdasága már meg volt gyengítve, az országot legyengítette a Szocialista ámokfutás, valósággal ki volt véreztetve, bár a balliberális média szeretné ezt beállítani. Medgyessy maga ismerte el az Állami Számvevőszék Albizottsága előtt, hogy a gazdaságot jó állapotban vette át. Egyik megszorítás a másikat készítette elő. Ma már senki nem hiszi komolyan azt, hogy a 2008-as váság tette be a kaput, csak az, aki el akarja hinni. A 2010-2012 közötti euróövezeti válság már inkább, de az se lett volna olyan kemény, ha az ország nincs megroppantva. A 2002-es kormányváltástól egyértelmű a romlás, a Fidesz 2013-ban viszont újra indította a gazdaságot, mégpedig IMF hitel nélkül. Igazából tényleg elkúrták,ezt itt hallhatod.


[link]


Itt az Öszödi beszéd egy-két részlete, de a teljes Gyurcsány beszéd is meghallgatható. Kötve hiszem, hogy bármilyen vonatkozásban meg lehetne magyarázni. Amikor a trükkök százairól beszél, már tudták, hogy le fognak bukni a költségvetési adatok meghamisításával. Már 2004-ben csőstől jöttek a bajok. Medgyessy Péter első húzása az volt, hogy felvett 3500 milliárdot, melyet többek között fizetésemelésekre költött, Ma már tudjuk, hogy akkoriban a fizetéseket az önkormányzatok állták kb. 50 %-ban, már ekkor is hazudoztak. Csak az első ciklusban felvett hitelek nagy részével nem tudnak elszámolni. Meg még a többivel se.

A Fidesz első húzása az volt, hogy amilyen gyorsan csak lehetett, kitette az IMF szűrét az országból. Sokan nem értik, miért is fontos ez. Az IMF – pld, a görögöknél – azonnal adóemeléseket, munkabér csökkentést, új adókat követelt, és nálunk is ez lett volna a helyzet, ha nem fizetjük ki őket. A fizetések alacsonyan tartását nem a Fidesz, hanem az előtte levő korrupt Mszp-Szdsz kormány erőltette, az IMF-fel karöltve. Természetesen el lehet még mondani, hogy a Fideszt segítette a beérkező EU-s pénz áradat. Azonban az Mszp-Szdsz kormány ugyanúgy kapta az EU-ból jövő támogatást, igaz a Fidesz többet. Befolyt kb. 10 ezer milliárd Eu-s pénz. Azonban az EU-s pénzek, az állami vagyon elherdálása ez is kb. 7-8 ezer milliárd, a megszorító csomagok, melyek szinte teljesen értelmetlenek voltak, Eu-s pályázatok ellenére is csődbe vitte a regnáló balliberális kormány az országot. Kórházakat, iskolákat zártak be, az autópályákat kétszer annyiért építették, mint a jelenlegi kormány, kormányzati negyed, HajdúBét, Strabag, külföldi ingatlan botrány, BKV eladósítása, 100 milliós végkielégítések, Nokiás dobozok, önkormányzatok eladósítása, a lakosság eladósítása, 4- es Metró, szakorvos képzés fizetőssé tétele, tandíj, vizitdíj, doboz díj, Hagyó ügy, Zuschlag ügy, Veres ügy/ek/, Botka ügy, tanácsadói szerződések garmadái, csak egy pár a sok közül. A szemtelen Kóka Jánost, Újhelyi Istvánt ne is említsük. Ezekre csak az nem emlékszik aki nem akar, vagy akkoriban még túl fiatal volt. A kérdés inkább most is az, mi lett volna, ha a szocik maradnak? Államcsőd, óriási infláció, a gazdaság megsemmisülése, káosz mindenfelé.

2018. ápr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18


Köszi!

2018. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Mind két oldal válaszát és meglátását Köszönöm!
2018. ápr. 19. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!