Miből gondolják is nagyon sokan, hogy a kivándorlás kormányfüggő és megállítható?
A kelet-európai országok közül Magyarországot érte el legkésőbb a nagy "kivándorlási kedv".
Romániában, Bulgáriában évekkel ezelőtt elkezdődött, azokban az országokban gyakorlatilag mindenki útra kel, akinek mozog a keze-lába.Mindegyik helyen jönnek-mennek a kormányok,pártok is.
Magyarországon ez nem olyan rég kezdődött és semmi köze nincs a kormányhoz.
Vagy, melyik párt tudna olyat csinálni, hogy minimum duplázza a béreket,de a termékek ára nem emelkedik jelentősen?
Egyik sem tud ilyet és az is csak ideiglenes megoldás lenne,mivel még akkor is messze lenne a 2500 eurós átlagbér, ami Nyugat-Európában van.
Ezek az apró emelgetések, amiket a Fidesz tesz a közszférában vagy az ellenzéki pártok tennének más köntösben,ha kormányon lennének, olyan mintha erdőtüzet akarnánk oltani vízipisztollyal.
Egyszerűen magasabb bérek kellenek, de nem 20-30 ezer forinttal,hanem ennél jóval többel.
Lassan a multinacionális cégeknek is le kell szokniuk arról,hogy olcsó munkaerőként tekintenek a kelet-európaiakra.
Kedves első,
a kérdésnek épp ez a lényege, nem az aktuális kormány miatt mennek, hanem mert rossz az életszínvonal.
Lehetne itt akárki kormányon, a kivándorlás folytatódna.
Nehéz kérdés.
Ugye kapitalizmus van, az állam nem mondhatja a tőkésnek hogy mennyit fizessen a dolgozóinak, vagy ha mondja is az azt csinál amit akar, teszem azt tovább ál Ukrajna, India felé. A kivándorlás szerintem lassul, ahogy egyre jobbak a bérek itthon, de sajnos nem megy egyik napról a másikra lesz nyugati fizetések.
"a kérdésnek épp ez a lényege, nem az aktuális kormány miatt mennek, hanem mert rossz az életszínvonal."
Mert akik 8 éve hatalmon vannak azoknak semmii közük ahhoz, hogy rossz az életszínvonal... Nem kéne nyugati szinten lennie a béreknek, hogy sokkal kevesebben menjenek ki, és 8 év alatt élhetővé lehetett volna tenni az országot (a fiatalok számára is), ha tényleg törődtek volna a dolgukkal, és nem csak a lopással, meg a migránskampánnyal.
Azért tegyünk különbséget a két fajta kivándorlás közt, ugyanis nem ugyanaz hogy valaki szakmával vagy diplomával nyugatra költözik és ott épít karriert, vagy pár hónapra kimegy mosogatni, hogy legyen miből félretennie.
A második típusú független a kormánytól, ennek az oka a nyugati kereslet az olcsó, kétkezi munkaerőre ami miatt 3-4x jobban meg tudják fizetni őket, hisz mint ahogy arrafele szokás mondani, egy berlini polgár nem fog reggel 6-kor felkelni hogy 8 eurós órabérért mosogasson estig.
Az első típusú, sokkal súlyosabb kivándorlás viszont nagyban a mindenkori kormány hibája. Számtalan lehetőségünk volt rá 89' óta hogy felzárkózzunk, most is fenn áll a lehetőség hisz ott az EU, de a kormány a gazdaság, infrastruktúra, oktatás és egészségügy (a modern társadom 4 alappillére) fejlesztését mostanában teljesen ignorálja, így sose fognak a bérek felzárkózni. A Bérunió jó kezdeményezés volt, a támogatói reális terveket szőttek a munkabérek fokozatos, az ország fejlődésével arányos növelésére ,a kormány ezt kerek perec elutasította.
Én jelenleg heti 48órát dolgozok diákmunkásként egy gyorsétteremben, nemzetközi jog major vagyok és kiszámoltam, hogy frissdiplomásként itthon egyáltalán nem keresnék jobban mint most a mekiben, és feleannyit se mint egy német vagy osztrák mekiben. Az adatokat tekintve az lenne különös ha nem vándorolnának ki a fiatalok.
"a kérdésnek épp ez a lényege, nem az aktuális kormány miatt mennek, hanem mert rossz az életszínvonal. "
És szerinted kin műlik itt az életszínvonal? Nászer al-Mohammed kuvaiti elnökön?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!