Érdeklődés hiányában elmaradt a rendszerváltó forradalom. Hogy lesz így itt kormányváltás?
Mégsem lett rendszerváltó/kormányváltó forradalom.
Néhány tízezren tüntettek.
Nem zavarták el Orbánt, nem sikerült új választást kiiratni sem.
Az lett, amit anno Gyurcsány mondott, megunták és hazamentek.
Ez hatalmas bukás. Jövő hétvégén még kevesebben lesznek.
Azért a Majdanon profibban csinálták a tüntetők.
Hogy lesz ebből valaha kormányváltás?
valaki irta a Facen hogy "4 haverral kivittunk egy rahedli sort meg kajat , aztan amikor valaki nagyon orditott akkor mi is elorditottuk magunkat "ugy legyen".
hogy mi azt nem tudtuk merta sorrel meg egymassal v oltunk elfoglalva. nagyjabol a korulottunk levok is;-))))
hat ez valoban komoly igazi MAGYAR TUNTETES.
#10
- "Mégis mennyire lehet kultúrált, intelligens az az ellenzék vagy ellenzéki szavazó, aki nem hajlandó elfogadni, tudomásul venni, hogy a választás megtörtént és a választók nem mellettük döntöttek????"
NAGYON! Azt, hogy ki mennyire intelligens és kulturált, a VISELKEDÉSE jellemzi, nem pedig az ÁLLÁSPONTJA.
Még egy helyénvaló álláspontot is ki lehet fejezni állat módjára, ahogy ti szoktátok, és akár egy vitatható álláspontot is meg lehet fogalmazni kulturáltan, civilizáltan, jogkövető, törvénytisztelő módon, civilizált EMBEREK módjára, ahogy azt az ellenzék teszi általában.
Mindemellett a választások megtörténtét és azt, hogy az emberek nem az ellenzéki pártok mellett döntöttek, SENKI NEM VITATTA, ezt csak te hazudod, tipikus fideszes stílusban.
Itt CSAK AZ ARÁNYOKAT vitatták teljesen jogosan, és teljesen jogszerű, törvénytisztelő módon a demonstrálók, ehhez pedig JOGUK VAN, minthogy itt tulajdonképpen egy ALKOTMÁNYOS ALAPJOG gyakorlásáról beszéltek úgy, mintha az bűn volna (a beteg fejetekben, torz erkölcsötökben nyilván az is - de még az általatok megcsúfolt magyar alaptörvényben sem az!).
Az arányokat vitatni amúgy morálisan is legitim, jogos és helyénvaló dolog.
Ha te részedesés fejében SEGÍTENÉL nekem felásni a kertemet, vagy hajtóként segítenél elejteni nekem egy vadat, nyilvánvaló volna, hogy a termés vagy zsákmány NAGYOBB RÉSZE az enyém, csak a kisebb része lehet a tiéd.
DE NEM MINDEGY, MEKKORA RÉSZE és MELYIK RÉSZE. Gondolom, nem volnál túl boldog, ha egy tonna burgonyából egy nejlonzacskónyival dobnálak meg, vagy esetleg csak a burgonya héját juttatnám neked. Mint ahogy azt sem tartanád ARÁNYOS részesedésnek, ha az elejtett vadnak a szarvait, a patáit és a végbelét juttatnám neked, bőkezűen.
Na mármost, a társadalom is egy SZÖVETSÉG, amelyben ARÁNYOSAN veszünk részt és amelyből ARÁNYOSAN akarunk részesedni. Ebben a rendszerben bennünket KÉPVISELŐK képviselnek, és joggal várja el mindenki, hogy ARÁNYOS KÉPVISELETE legyen a döntéshozásban, de legalábbis alkotmányt ne lehessen módosítani pusztán egy - bármekkora - kisebbség felhatalmazásával!
A választások után NEM VOLT KÉRDÉS, hogy a Fideszé a relatív többség (48%), és nekik kell kormányozniuk. Természetesen szokás szerint hazudtok, amikor ennek ellenkezőjét állítjátok.
Itt csak azt vitatták a tüntetők, teljes joggal, hogy miért jár 67% a választók 48%-ának felhatalmazásáért cserébe. És méginkább azt vitatták, hogy ez MIÉRT HATALMAZ FEL ALKOTMÁNYMÓDOSÍTÁSRA egy kisebbséget képviselő politikai közösséget?!
- "Az egész tünti arról szólt, hogy nem hajlandók elfogadni az eredményt."
Nem a választások eredményét nem fogadták el, hanem a mandátumelosztás eredményét és annak módszertanát. EZ TELJESEN LEGITIM ÁLLÁSPONT, TEKINTVE HOGY:
1. a világ legtöbb demokratikus jogállamában arányos vagy félarányos választási rendszer van érvényben
2. ahol aránytalan választási rendszerek vannak, ott azok a politikai hagyományokból nőttek ki és általános konszenzus övezi őket
3. az aránytalan választási rendszerekben NEM LEHET KÉTHARMADDAL ALKOTMÁNYT MÓDOSÍTANI, épp azért mert aránytalanok (lásd: brit, amerikai, francia példa)
4. Számos demokráciában népszavazáshoz kötött az alkotmány módosíthatósága, de ahol nem, ott SEM FORDULHAT ELŐ, hogy alkotmányt lehessen módosítani A VÁLASZTÓK KEVESEBB MINT FELÉNEK felhatalmazásával. ILYEN EGYSZERŰEN NINCSEN civilizált demokratikus jogállamban!
A fentiek tükrében már miért is ne lehetne vitatni a jelenlegi választási rendszert? Miért is ne lehetne demokratikus keretek között állást foglalni az ARÁNYOS választási rendszerek mellett, vagy a félarányosak mellett akár, és miért is ne lehetne tüntetésen követelni, hogy alkotmányt csak a választók legalább egyszerű többségének a felhatalmazásával lehessen módosítani?
- "Az óvodások is értelmesebbek ennél. Most akkor örüljünk, hogy az általatok beígért hatalmas kormánybuktató forradalom helyett csak békésen tiltakoztatok a demokrácia ellen?"
Nem volt ÁLTALUNK beígért kormánybuktató forradalom, ugyanis a Ripost című szennylapot nem mi működtetjük, hanem a ti hazugságiparotok része! CSAK ÁLTALATOK beígért kormánybuktató forradalomról vizionáltak itt a TI szennylapjaitok és lakájmédiátok, de napnál világosabban kiderült, hogy mint mindig, ezúttal is HAZUDTATOK.
Az pedig igen-igen vicces, amikor első reflexből, ösztönösen a hazugságot hazugsággal tetézitek, tipikus fideszes módon, azt állítva, hogy az ellenzéki média ígért forradalmat, miközben ilyet CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a TI hazugsággyáraitok ígértek.
Ez dokumentálható TÉNY. Nem tudsz egyetlenegy mérvadó ellenzéki orgánumot mondani, amelyik forradalmat ígért vagy jósolt volna (igaz, nem is szokásotok alátámasztani a hazugságaitokat - mivel is tehetnétek, hiszen ti is tudjátok, hogy hazudtok, amikor hazudtok)...
- "Az a kultúráltság és intelligencia, hogy egy szabad választói akaratot akartok befolyásolni utólag tüntizéssel???"
A választói akaratot utólag NEM LEHET befolyásolni, és nem is akarja senki. A választói akarat világos volt: a magyar választópolgárok 48%-a a Fideszre szavazott. Ez relatív többséget jelent és értelemszerűen vonja maga után a kormányalakítás lehetőségét.
De a választói akaratot ne keverjük össze a mandátumkalkulálói akarattal, se pedig a jogalkotói akarattal!
A Fidesz-többségű parlament 2011-ben, mint JOGALKOTÓ, a választók megkérdezése NÉLKÜL alkotott egy undorító, torz VÁLASZTÁSI TÖRVÉNYT, amelyben a mandátumelosztás ARÁNYTALAN. Így lehet, hogy a választók 48%-ának felhatalmazásával fiktív kétharmadot szerzett a kormány, amellyel alkotmányozhat (ami már önmagában is botrány).
Ezt vitatni nagyonis jogszerű, törvényes keretek között pedig civilizált és normális dolog is, ráadásul morálisan is helytálló és helyes.
# 13 Ott a pont.
Kedves Fideszesek!
Ebbe is bele tudtok kötni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!