Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szoltok hozza, hogy 99%...

Mit szoltok hozza, hogy 99% feldolgozottsagnal, mar 50% felett van a fidesz az orszagos listan?

Figyelt kérdés
Az ellenzekiek nem mondhatjak többet, hogy összesen többen szavaztak a töbi partra ,mint a fideszt. Mar azt se mondhatjak, hogyha csak a partlistara szavaznank, akkor nem lenne meg a fidesznek a többsege.
2018. ápr. 14. 12:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Valószínűleg visítani fognak, de majd lenyugszanak.
2018. ápr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%

Én azt látom, hogy 49,99%.

[link]

Az összesítettet kell nézni, nem a másikat.


Meg az "anomáliáknak" köszönhetően sok ellenzéki szavazat elveszett, sokan nem is szavazhattak, mivel eleve később kapták meg a levelet, amiben szavazhattak volna (jellemzőan külföldi, ellenzéki szavazók). Máshova nem ment ki a mozgóurna (szintén ellenzéki szavazókhoz). A többletszavazatok miatti levonások (amiket minden párttól levonnak) szintén a győztes %-ának kedveznek, mivel ha minden listáról levonnak mondjuk 25 szavazatot egy szavazókörben, azzal a Fidesz-KDNP 25 sazavazatot veszít (már ha nem neki volt eleve 25 többletsazavazat), az ellenzéki pártok meg egyenként veszítenek 25 sazvazatot. Így, ha mondjuk 100 sazvazat volt a Fideszre, és 5-ellenzéki pártra 25-25-25-25-25 szavazat érkezett, akkor levonás előtt a Fidesznek 44%-a van, levonás után 100%-a. Érdekes, ugye? :)

2018. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
"Meg az "anomáliáknak" köszönhetően sok ellenzéki szavazat elveszett, sokan nem is szavazhattak, mivel eleve később kapták meg a levelet, amiben szavazhattak volna (jellemzőan külföldi, ellenzéki szavazók). Máshova nem ment ki a mozgóurna (szintén ellenzéki szavazókhoz). Honnan veszed, hogy külföldön ellenzeki szavazok laknak? en külföldön lakom, de csak fideszes szavazot ismerek, akik különbözö hullamokban erkeztek,akik nem kaptak meg idejeben a levelet,azok az utolso pillanatban regisztraltak.
2018. ápr. 14. 13:01
 4/20 A kérdező kommentje:
Amugy itt vannak az adatok: [link]
2018. ápr. 14. 13:03
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Felvetődik a kérdés, hogy ha nálunk a Fidesz miatt van kolbászból a kerítés, miért is nem laksz itt? ...
2018. ápr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
31%
Majd hozzáadják azokat, akik nem szavaztak. Ha azokkal sincs meg, akkor hozzáadják a pirézeket, vagy a guineai pápuákat. Mindegy ezeknek, csak megkérdőjelezhessék. Szánalmasak.
2018. ápr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ne te akard mar megmondani, hogy hol lakjak.Köszi Amugy sok levelszavazo, akik nem kaptak meg rosszul töltötte ki az igenylölapot, pl egy csaj reklamlat az egyik Facebookon, hogy ö nem kapott levelszavazott, aztan kiderült, hogy be se jelentette a külföldi cimet a magyar hatosagoknak,, tehat nem is volt jogosult ra
2018. ápr. 14. 13:13
 8/20 anonim ***** válasza:
92%
Mondtam én egy szóval is, lakj itt? Nem... Csak megkérdeztem, hogy a rezsicsökkentés és a magyarországjobbanteljesít hazájában miért nem jobb (neked) lakni, mint bárhol máshol, ahol ezek nincsenek meg.
2018. ápr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

#3:

Felesleges magyarázkodnod.


„Honnan veszed, hogy külföldön ellenzeki szavazok laknak?”

Bocsánat, nyilván tévedtem, és külföldön nem is laknak ellenzéki szavazók...

Az a több százezer fiatal, aki a Fidesz-KDNP miatt vándorolt ki, nyilván szintén rájuk szavaz.

[link]


„en külföldön lakom, de csak fideszes szavazot ismerek, akik különbözö hullamokban erkeztek”

Nem mindegy, hogy hol. Ha szomszédos országban, ott nagy a Fidesz többsége. Szintén növeli a Fidesz %-át, ha ezeken a helyeken (ahol szerinted csak Fidesz-szavazók élnek) még az érvénytelen szavazatokat is érvéynenek nyilvánítják:

[link]


„akik nem kaptak meg idejeben a levelet,azok az utolso pillanatban regisztraltak.”

Nem:

[link]

„Január elején ennek érdekében be is regisztráltak ügyfélkapun keresztül a rendszerbe, a szavazólapok azonban csak a napokban érkeztek meg hozzájuk.”

[link]

Ha valamit így szerveznek meg, az a dolog teljesen komolytalanná válik, bármi is legyen.


#4:

Mintha magam is ugyanezt linkeltem volna a 2-esben...

2018. ápr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

Az még mindig "csak" 48%.

A határon túliak szavazatait akiket megvettek állami pénzen az én adómból én nem tartom legitimnek.

2018. ápr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!