Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valószínűleg fog kapni még...

Valószínűleg fog kapni még egy mandátumot a Fidesz a héten, így már 136 mandátumuk lesz a fideszes német nemzetiségi képviselővel együtt. Mit szóltok libsik?

Figyelt kérdés

Folyamatosan érkeznek be a levélszavazatok, van még 72 ezer feldolgozatlan levél szavazat, d'Hont szabály szerint, hogy ha még 67 ezer szavazat érkezik a Fideszre, akkor az MSZP-P elveszít 1 mandátumot, amit a Fidesz kap.


Az eddig feldolgozott levélszavazatok több, mint 90 százalékát a fidesz kapta


2018. ápr. 11. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

[link]


Magyarország.

2018. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Még a nyugati szavazatokkal és az itthoni átjelentkezőkkel fordulhat a 3 körzet, ahol a fidesz párszáz szavazattal vezet csak.

[link]

2018. ápr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
utolso: vigyazz: vannak olyan körzetek, ahol az ellenzeki jelöltek vezetnek csak par szaz szavazattal, igy azok is fordulhatnak mint pl a Dunaujvaros, ahol a jobbikos jelölt csak 0,5%kal vezet a fideszes elött
2018. ápr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Az értelmesebb emberek szép lassan úgyis elhagyják az országot, aztán megválaszthatjátok a tacskó Horthyt meg 30 évig is, és lehettek boldogok.
2018. ápr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nofene, hát akkor mégse libsik azok az elvándorolt/elvándorló fiatalok?

( https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__92.. )

2018. ápr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Azt nyílván nem hallom, hogy mit szólnak a libsik, mert egyikük sincs hallótávolságon belül, így arról nem tudok írni.


Nem tudom, hogy a számított adatod honnan származik?


Forrásként, jelenleg, ez áll rendelkezésre:

[link]

[link]


Már négy évvel ezelőtt készítettem d’Hont mátrixszal számoló Excel táblázatot, amivel tetszés szerinti eseteket ki tudok számolni.

Számításom szerint, ha a FIDESZ-KDNP jelenlegi 96 938 levélszavazata 253 000-re nőne (azaz, a növekedés 156 062 szavazat lenne), attól még nem változna egyetlen párt, pártszövetség képviselő helyeinek száma sem; a 92 képviselő hely ugyanúgy kerülne kiosztásra, mint ahogy most áll.


A FIDESZ képviselőinek száma és a nemzetiségi képviselő együtt semmiképp nem lesz 136 fő, még 125 se igen. Ugyanis, ebben az összlétszámban lesznek KDNP-s képviselők is.


Előbb-utóbb lesz eredmény, akkor majd kiderül, hogy az általad, vagy az általam leírt adatok helytállóak a levélszavazatok által okozott változással, változatlansággal kapcsolatban.

Az majd később derül ki, hogy mennyi lesz a FIDESZ-es képviselői csoport létszáma.


A levélszavazatok jelenleg így állnak: [link]

2018. ápr. 12. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
mondd már el picinyem, kik azok a libsik?
2018. ápr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A libsik:

[link]

(libák, becézve)

2018. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A 72-ezer feldolgozatlan levélszavazat feldolgozása után, a kérdésbeli állítás ellenére, nem lett 136 mandátuma a FIDESZ-KDNP pártszövetségnek,


Ahogyan a 6-os válaszomban [2018-04-12 03:59] 72-ezer szavazat kétszerese sem növelte volna a FIDESZ-KDNP képviselői létszámát, a kérdésben említett d'Hont szabály szerint.

Az okát is tudtam. A 6-os válaszomban linkelt állásnál az általam készült számoló táblázatban láttam, hogy a 92. helyen a FIDESZ-KDNP mandátuma van. Tehát, ha sok új szavazattal új mandátumot kaptak volna, önmagukat szorították volna ki a listáról, nem az MSZP-PÁRBESZÉD pártszövetséget. Emiatt volt, hogy nagyszámú levélszavazattal sem nyertek volna; +1 és -1; kiegyenlítik egymást.

Azt is láttam, hogy a 93. képviselői helyet a JOBBIK kapta volna, ha nem jutott volna be, kedvezményes mandátummal, nemzetiségi képviselő; így éppen lemaradtak arról, hogy listás és töredékszavazat alapján 24 helyett 25 képviselői helyet kapjanak.


Amikor azt írtam, hogy majd kiderül, hogy a kérdező – nem tudom mire alapozott – állítása valósul meg, vagy az enyém, nem volt kétségem.

A táblázatommal 10 pártig, pártszövetségig, illetve 500 mandátumig, bármilyen adatokkal tudok számolni.


A 6-os válaszomban szereplő képfájlokban látszik az, hogy az akkori állás szerint a FIDESZ-KDNP-nek 96 938 levélszavazata volt. Az is, hogy a 92 képviselői hely így oszlott meg:

FIDESZ-KDNP 43,

JOBBIK 24,

MSZP-PÁRBESZÉD 12,

LMP 7,

DK 6.


Jelenleg, Nemzeti Választási Iroda 2018-04-14 19:24:45-es adatai szerint a FIDESZ-KDNP 216 120 levélszavazatot kapott: [link]

Ez (216120-96938=) 119 182 szavazatnyi növekedés.


A FIDESZ-KDNP listás+töredékszavazatai 3 811 907-ről 3 976 688-ra nőttek, ez (3976688-3811907=) 164 781 szavazat növekedés.

Tehát, a levélszavazaton túl is lett növekedés, a „várakozó” szavazókörökből.


És, látszik, hogy nem 72-ezres, hanem több mint 164-ezres FIDESZ-KDNP szavazat növekedés után is ugyanaz a mandátumkiosztás: [link]

FIDESZ-KDNP 43,

JOBBIK 24,

MSZP-PÁRBESZÉD 12,

LMP 7,

DK 6.


A FIDESZ-KDNP-nek jelenleg is 134 mandátuma van (91 egyéni + 43 listás): [link]


Nos, kérdező, mit szólsz ehhez?

2018. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó 20:23


Publikussá tudnád tenni azt az Excel táblázatot?

Szerintem sok politikafanatikust érdekelne.

2018. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!