Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz-szavazók, meséljetek!...

Fidesz-szavazók, meséljetek! Elégedettek vagytok az egészségüggyel? Elégedettek vagytok az oktatással? Nem zavarnak a korrupciós ügyek? Nem zavarnak a lopások? Nem zavar, hogy folyton hazugságokat tettek nyilvánossá?

Figyelt kérdés

Más:

Tegnap delegáltként benne voltam az egyik szavazatszámláló bizottságban Budapesten. Volt egy idős nő, egy választópolgár. Az egyik bizottsági tag leszavazta a kérelmét, hogy a férjéhez kimenjen a mozgóurna (vitathatóan töltötték ki). Csak nagyon nehezen született döntés, hogy menni fogunk hozzájuk. Már ment el, kinn az előtérben azt kérdezte tőlem: "Ki az a szőke? Biztos Jobbikos!" Végül nem feleltem semmit, minek? Az a nő nem volt Jobbikos, én voltam a Jobbik delegáltja. Én, akinek a segítségéért hálás volt, akinek többször megköszönte, hogy segítettem. De nem mondtam neki.


2018. ápr. 9. 20:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Te tényleg azt hitted hogy bármit elolvasok azon az oldalon, ne viccelj.


Irigykedsz arra hogy repülővel utazik valaki a saját a pénzén, amikor 20 ezerért már lehet repülőjegyet venni EU-ba sok helyre. Nagy kaland.


"aki állami megrendelésekből gazdagodott meg"


Azzal sincs baj, arra vannak a vállakozások, hogy profitot termeljenek.


Arról mutass bizonyítékot hogy nem szabályszerű pályázaton nyerte el a megrendeléseket és hogy Orbánnak van hozzá köze.

2018. szept. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Te tényleg azt hitted hogy bármit elolvasok azon az oldalon, ne viccelj."

Ez az, dugd csak homokba a fejed! Persze ez a kibúvó akkor is nagyon jó, ha elolvasod, és egyszerűen nem tudsz rajta fogást találni, ezzel a kis füllentéssel legalább elkerülöd azt, hogy reagálnod kelljen rá, márpedig elég kínos magyarázkodásba kéne bocsátkozni.


"Irigykedsz arra hogy repülővel utazik valaki a saját a pénzén, amikor 20 ezerért már lehet repülőjegyet venni EU-ba sok helyre. Nagy kaland."

Ne vetítsed ki rám a saját gondolataidat, érzéseidet. Az, hogy a "kisiparosnak" volt egy luxusrepülőgépe, most ebből a tekintetből mellékes, mint ahogy az is, hogy utazik rajta akárhová, tegye, ha megteheti. Bár nem mondom, légszennyezési szempontból talán szúrja a szemem kicsit. Ha mindenki azt a levegőt szippantaná, amit csak ő szennyez, akkor gondolom más lenne neki is a hozzáállása a környezetvédelemhez, és lehet, hogy nem akarna repülőt, de mondom, anyagi szempontból nem ezt firtatom.

Hozzáteszem, hogy ez a nagy irigykedősdi asszem pont a fideszesek részéről volt jellemző Kóka helikopter ügyével kapcsolatosan.


Nagyon nem akarod megérteni, elmagyarázom: Orbán Viktor ingyen reptetésével van a gond. Tiltott ajándék. Megvesztegetés gyanúja ez a gond. Ha Orbán a saját pénzén, amiből nyilván rengeteg van neki, bérel egy magánrepülőt, és azzal utazik meccsre, azzal se lenne semmi gondom. Gond két esetben lenne: ha közpénzen teszi, vagy ha ajándékként-megvesztegetésként-leköteleződve (vagy épp "szívességviszonzás elfogadásaként" teszi ezt. Tudod, az átláthatóság fontos.


"Azzal sincs baj, arra vannak a vállakozások, hogy profitot termeljenek."

Ezzel a mondattal egyetértek, de idézz tőlem, ahol azt állítottam, hogy ez gond! A gond viszont az, hogyha valakinek jogtalan előnye van a versenypiacon, pl. Orbán Viktor barátja.


"Arról mutass bizonyítékot hogy nem szabályszerű pályázaton nyerte el a megrendeléseket és hogy Orbánnak van hozzá köze."

Erre most nem térek ki. Eleve nem erkölcsös, hogy felemelték a nyílt pályázat nélküli, meghívásos megbízások értékhatárát. Az, hogy a közérdekű adatokat, mint például a pályázatok, szerződések nem hozzák nyilvánosságra automatikusan, sőt még fizetni is kell érte egy oknyomozónak baromi sokat. Épp ellenkezőleg! Azt tartanám korrektnek, akár jobboldali, akár baloldali kormány van, hiszen korrupció ha nem is ekkora mértékben, de mindig is volt, és szememben a kisebb korrupció is korrupció, aminek végső soron az adófizetők látják kárát, hiszen nem szakmai vagy gazdasági szempontból bírálják el a szerződést, hanem mert ez a döntéshozó érdeke (vagy a döntéshozó nagyon meg akar felelni az istenfőnöknek, akár azzal is, hogy a barátainak kedvez, és így túlárazással is nyerhetnek.


Mondom, szerintem épp az lenne a korrekt dolog, ha a jogszabály úgy lenne, hogy aki közbeszerzési stb. pályázaton indul, eleve hozzájárul ahhoz, hogy pályázatát nyilvánosságra hozzák akár győztes, akár vesztes, és ezt meg is teszik. Ezzel a lépéssel pont a bizalmat lehetne elnyerni, hiszen nem lehetne ok nélkül gyanakodni: össze lehet hasonlítani a pályázatokat, kiderül, hogy valóban Mészáros Lőrinc pályázata mindig mindenkiével szemben a legjobb.

Na meg ha a politikusi vagyonnyilatkozatok kint lennének az interneten és a politikusi adóbevallások is nyilvánosak lennének, amik a vagyonnyilatkozatok mellett is ott vannak, netán az összes politikussal szemben évente automatikusan vagyonosodási vizsgálat indulna.


Az átláthatóság kormánypárttól függetlenül közérdek, hiszen nagyon erős bűnmegelőzési hatása van. Az átláthatatlanság erősíti a bizalmatlanságot. A bizalmatlanság nem az ország érdeke. Egyetértesz országtól, kormánytól függetlenül ezekkel az állításokkal vagy nem? Javult az átláthatóság a Fidesz ideje alatt, vagy romlott?


Arra visszatérve, hogy kormánykrtikus oldalt nem vagy hajlandó elolvasni, hát úgy nem csoda, hogy nem értesülsz a kormány visszás dolgairól, A kormánypárti oldalak túlzottan is lojálisak a kormánnyal szemben - főleg 2010 óta. Erről szólt a cikk még csak hazugsággal se lehet vádolni, hiszen teljes egészében és részletekben is csak a köz(lakály)médiát idézte egy kis médiaelemzéssel.

2018. okt. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Magyarul semmi bizonyítékod nincs arra hogy szabálytalanul nyert volna pályázatokat az illető.


Az lenne a szomorú ha egy ország miniszterelnöke olyan csoró lenne hogy nem közlekedhetne repülővel amikor egy átlagember is azzal megy már mindenhova.


Ha nem ingyen menne (magánpénzből) akkor kerülne közpénzbe. Pl. emelni kéne a fizetését.


"kormánykrtikus oldalt nem vagy hajlandó elolvasni"


Olvastam régen aztán amikor sorozatos, nyilvánvaló hazugságok jelentek meg agymosottaknak tálalva akkor inkább maradtam a független médiánál.

2018. okt. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Ne játsszad már a hülyét, szerintem te ennél sokkal értelmesebb vagy, de bocs, ha tévedek!


1. NEM állami pénzből fizetett útról van szó (Helyes, pipa, nincs miről beszélni ezen a téren, hurrá!)

2. NEM SAJÁT MAGA FIZETTE AZ UTAT!!! Ez a baj! ha ő fizette volna AKKOR NEM LENNE MIRŐL BESZÉLNI! Akkor felőlem űrhajóval is mehetne, nem vetném a szemére.

3. Egy olyan barátja gépén ment térítésmentesen, aki sorra nyert pályázatokat, vagyis különösen nagy értékű ajándékszolgáltatást fogadott el, ami törvénytelen, és gyanús, összefonódások vannak.


Az, hogy nekem nincs bizonyítékom, az nem jelent semmit! Nem vagyok se nyomozó, attól még vannak nyilvánvaló tények. '56-ban sem voltál ott, mégsem cáfolható, hogy volt '56-os forradalom. Ez egy tök hasonló érvelési hiba, bár itt szerintem nem hibáról, hanem szándékosságról van szó. Ha érdekelnek bizonyítékok, tényfeltáró cikkek, akkor használd a googlet, és merj a lakájmédián kívül mást is olvasni! A lakájmédia nem fogja a főnökét leleplezni soha.


MARADJUNK AZ EGÉSZSÉGÜGYNÉL ÉS AZ OKTATÁSNÁL!

Szerinted ennyire töketlen a Fidesz, vagy szándékosan ku-rják el az oktatást és az egészségügyet? Szerinted mi lehet az indíték?

2018. okt. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

A nyugati miniszterelnököknek van állami pénzen üzemeltetett magángépe amivel bárhova mehetnek. Teljesen jó hogy a miniszterelnök veszi a fáradtságot és külföldön képviseli Magyarországot. Így utazva ráadásul nem közpénz fogy hanem valaki magánvagyona. Mellesleg nem nagy értékű az ajándék mivel a gép ment volna amúgy is egy plusz utas nem dob a költségeken.


"oktatást"


Semmi gond nincs az oktatással egyedül azt vettem észre, hogy a több tesivel van baja annak akinek van, mást nem tudtak felhozni, gondolom mert a super skinny farmerből nehéz átöltözni.


"egészségügyet"


Sokkal több pénz megy az egészségügynek mint a Fidesz előtt nézd meg a költségvetést.

2018. okt. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ja és ott a diákhitel amit a Fidesznek köszönhető, így mindenkinek lett módja továbbtanulni, előtte nem volt.
2018. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!