Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz-szavazók, meséljetek!...

Fidesz-szavazók, meséljetek! Elégedettek vagytok az egészségüggyel? Elégedettek vagytok az oktatással? Nem zavarnak a korrupciós ügyek? Nem zavarnak a lopások? Nem zavar, hogy folyton hazugságokat tettek nyilvánossá?

Figyelt kérdés

Más:

Tegnap delegáltként benne voltam az egyik szavazatszámláló bizottságban Budapesten. Volt egy idős nő, egy választópolgár. Az egyik bizottsági tag leszavazta a kérelmét, hogy a férjéhez kimenjen a mozgóurna (vitathatóan töltötték ki). Csak nagyon nehezen született döntés, hogy menni fogunk hozzájuk. Már ment el, kinn az előtérben azt kérdezte tőlem: "Ki az a szőke? Biztos Jobbikos!" Végül nem feleltem semmit, minek? Az a nő nem volt Jobbikos, én voltam a Jobbik delegáltja. Én, akinek a segítségéért hálás volt, akinek többször megköszönte, hogy segítettem. De nem mondtam neki.


2018. ápr. 9. 20:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
25%
Igen elegedett vagyok köszi, a korrupcio nekem se tetszik, de ez ellen a baloldal szajabol hallani bagoly mondja verebnek
2018. ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

"nincs egy lakasom ahol lakhatok"


A lakáshitel kamata 1%-kal sincs az infláció felett, ha lakástakarékot is kötsz mellé akkor majdnem 0% a kamata a hitelnek.


Kb. 11 ezer forint a havi kamata egy budapesti hitelre vett lakásnak. Ez aztán nagy összeg.

2018. ápr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
66%

Bár értem a kérdésed többféle interpretációját, most mégis a szó szerintit választom, válaszolok a kérdéseidre.


Az egészségügyet disznófejű Horvát Ágnes miniszterásszony tette tönkre még az "eemútnyócév" gyurcsányizmusa alatt.

Akkor történt a vizitdíj (ami nem oldott volna semmit, kivéve a mszp-sógorkoma automatgyártásbóli gazdagodását) bevezetése, akkor az összevonások, a betegágyszám csökkentése, sajnos a fidesz alatt még mindig nem elég jó az egészségügy, de ehhez hozzájárul, hogy a sok orvos és nővér elment már 2005 utántól fokozatosan. Nem látom a fideszt egyértelműen hibásnak ebben, abban igazad van, hogy sokkal többet kellene végre költeni egészségügyre, minden rendelőben kellene ultrahang, helyben vérvétel, és sok CT, MR gépek.


Az oktatásról, hát a nulladik órát már eltörölhetnék, és nem kellene mindennapos torna, lehetne rajta javítani, de nem úgy, ahogy a rossztanuló hőbörgő kis korlátozottan cselekvőképes diákocskák tüntetésen akarták. Nem én mondom ezt a státuszt, hanem a törvény, nem csak itt, mindenhol.

Nem véletlenül korlátozottan cselekvőképes egy ember 18 éves koráig, nehogymár ő döntsön, hogy mit kell tanulni amikor most jött ki az általánosból.

Érdekes módon a jótanulók nem mennek tüntetni. Miért? Mert aki elég okos, annak nem okoz problémát a tanulás. Ez ennyi, vannak okosak és kevésbé jó felfogásúak, akik nem buták, de nem annyira alkalmasak arra, amit egy jótanuló csuklóból megold.

Tehát van javítanivaló, de nem úgy, ahogy a libik gondolják.


A korrupciós ügyek és a lopások, hát, de, zavarnak.

Viszont sok mindent nem tudnak bizonyítani, és a népesség többsége tévés és internetes hirekből alkot világnézetet, ezzel nem mennek sokra.


Mit értesz hazugság alatt? A migránsokat? Hadd mondjam el neked, hogy miattuk jöttem haza, ahol mi laktunk, ott erősen megváltozott a mindennapi környezet, nekem ez nem kellett. Szeretem a kebabot, a dönert, de alapvetően nem ebből táplálkozunk, mi magyarok vagyunk, magyar ételeket és magyar alapanyagú reformkonyhát viszünk. Nekem sok volt, hogy mindent elborít az arab zene, az arab kajaszag.

Nincs vele bajom a helyén. De a saját otthonomban nem akarom ezt látni, mert ennek megvan a maga megbecsült helye, ha arab országbeli kultúrát akarok, akkor elmegyek oda turistáskodni, ott arra vagyok kiváncsi, és nem a rántott csirkére. Ott az a jó, ott ő van otthon.

Itt pedig mi. És felháborít, hogy a balosok többsége egyszerúűen megkérdőjelezi azt, amit én megéltem, és úgy próbálja megmagyarázni, mi az, hogy életében nem tette ki a lábát a városából.


A választási bizottsági tapasztalataid, az írt előítéletesség azonban ugyanolyan káros, mint amit fentebb írtam. Szőke alapján jobbikosozni ugyanolyan butaság, mint megmagyarázni egy külföldön lakónak, hogy nincsenek migránsok és nem igaz, ami külföldön történik.

2018. ápr. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Kérdező; meg kellett volna mondanod, hogy te vagy a Jobbikos! Mi az, hogy minek feleltél volna? Azért mert vállalnod kell magadat és most taníthattál volna valamit a néninek.


Sőt, ha szabad, akkor ki is kellett volna magadra tenni.

2018. ápr. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy ha az ellenzék nyert volna, akkor sem kellett volna félniük a migráncsoktól, hiszen azt se a Jobbik, se a Fidesz nem akarja állítólag. A baloldal se, de feltételezzük, hogy ők igen. Akkor is élből leszavazzák. Annyi a különbség, hogy talán nem lett volna egy tolvaj maffia bandának kétharmada, nem nevezhetnek ki mandátum lejáratakor egy annyira elfogult főügyészt, mint poltpeti, aki minden mutyijukat elsimít. Nem nevezhetnek ki egyeztetés nélkül alkotmánybírákat, hogy minden úgy legyen, ahogy ők akarják, nem nevezhetnek ki egyeztetés nélkül államfőt, aki csak a gerinctelenségéről híres, nem változtathatják meg kényük, kedvük szerint a választási törvényeket... az alaptörvényt, az Alkotmányt.

Régen benne volt a magántulajdon szentsége, most nincs

Régen benne volt az állam nyugdíjellátási kötelezettsége, most az sincs

régen benne volt a TB-ellátási kötelezettség, mér az is csak kegy. Majd ha már kiépítette mészáros a jó kis egészségügyi hálózatát, amivel csak fizetős szolgáltatás lesz, illetve Mészáros Egészségbiztosítás (MEB) akkor már végkép ellehetetlenítik, sőt bezárják, felszámolják a TB-t.


Addig is rettegjetek a migráncsoktól, még akkor is, ha 90% közületek egyet sem látott, rettegjetek a terrorizmustól, még ha egész Európában sokkal kevesebb ember sérül meg terrortámadástól, mint ahányan Magyarországon az elégtelen egészségügyi rendszer miatt meghalnak, rettegjetek, hogy Párizsban megfogták egy nőnek a fenekét a migráncsok (szerintem is felháborító) de nincs arányban azzal, hogy Magyarországon hány házasságon és házastársi kapcsolaton belüli erőszak és gyilkosság van, és ezekkel szemben nem tesz semmit az állam, még egy nyamvadt törvénymódosítást nem hoz, tisztességesen nem tárgyalják meg a parlamentben a témát, csak hogy "szüjjé' többet, akkor majd lesz miért tisztelni téged, és akkor nem kapol", nemhogy az isztambuli szerződést aláírtuk volna. Na ennyit a nagy nővédelemről, ennyit a nagy erkölcsiségről, az élet értékéről!

2018. szept. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

"Kérdező; meg kellett volna mondanod, hogy te vagy a Jobbikos! Mi az, hogy minek feleltél volna? Azért mert vállalnod kell magadat és most taníthattál volna valamit a néninek."

Mint rendszeresen szavazatszámláló személy mondom, hogy jól tette, hogy nem mondta meg, azzal szabályt szegett volna. A szavazatszámlálók nem utalhatnak a pártszimpátiájukra. Se előtte, se utána, de esetében az volt a pálya, hogy a nő a szavazóhelyiség közelében való "propaganda", amit ráadásul szavazatszámláló követett el befolyásolhatta volna a másik szavazót. Szóval két szabályt is szegett volna egyszerre, és nem arra esküdött fel, hogy tágítja valakinek a világszemléletét, hanem hogy betartja és betartatja a szavazás tisztaságát. Megtartotta az esküjét nagyon helyesen.

2018. szept. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

#13; ápr. 10. 00:37

Ritka elfogult vagy, és ez nem csak a politikusok személyeskedő jellemzéséből látszik, az a legkevesebb.


"Akkor történt a vizitdíj"

Igen, akkor volt a vizitdíj és a kórházi napidíj, amit manapság még a fideszesek többsége is visszasír, ha csak olyan szintű lenne az egészségügy, amilyen akkoriban volt. Arról nem beszélsz, hogy ezért a plusz kiadásokért cserébe plusz szolgáltatásokat is adtak volna, pl. a kórházakban minőségibb kaját, most meg csak mégmoslékabb annál is ami eredetileg is volt. Amúgy aki vette volna a fáradságot, és megismerte volna a részleteket is, az tudta volna, hogy egyáltalán nem lett volna olyan hú de nagy kiadás, annak a maximális többletköltségét (mert ilyen plafon is volt, de ezt csak nagyon kevesen érték volna el még a krónikus betegek körében is) most sokkal többet fizetnek éves szinten.


"akkor az összevonások, a betegágyszám csökkentése,"

Érdekes módon a Fidesz kormányzása alatt is tovább csökkentek a kórházak száma, ahelyett, hogy újranyitották volna a régieket. Ez az MSZP-t igazolja. (

Érdekes módon tovább csökkent a betegágyak száma, ez is az MSZP-t igazolja.


" de ehhez hozzájárul, hogy a sok orvos és nővér elment már 2005 utántól fokozatosan. "

- amit a Fidesz-kormány ideje alatt mégfokozatosabban tesznek. Nézzél már utána, hogy melyik évben hány orvos, nővér hagyta el a pályáját, és nem csak a külföldre távozást nézd, bár az is van szép számmal, hanem azt is, aki pl. inkább az IKEÁ-na megy, vagy villamosvezetőnek, szóval pályát módosít, mert az kevésbé stresszes, kisebb felelősség és nagyobb fizetés, ráadásul a pótlékokkal se játszanak, amikor nagyban döngetik a mellüket a kedves fideszesek, hogy mennyire megemelték az alapbérüket, tessenek örülni! Ja, csak éppen a kézhez kapott fizetés cafeteriával együtt nem lett több, így szétalázták őket, és a reményüket is elvették a nagy beharangozott életpályamodellel. Ne szépítsed maszatolással a tényeket! Éves lebontásban eseményeket figyelembe véve a nagyságrendeket nézzed!

Magyarország a GDP hány százalékát fordította 2010 ig eü-re, és hányat 2010 után?


"minden rendelőben kellene ultrahang, helyben vérvétel, és sok CT, MR gépek."

Én sem vagyok egy nagy egészségügyis de azért ennyire... Azt még én is gyanítom, hogy a szemészetre nem kell ultrahangos diagnosztikai eszköz?


"lehetne rajta javítani, de nem úgy, ahogy a rossztanuló hőbörgő kis korlátozottan cselekvőképes diákocskák tüntetésen akarták."

Miből gondolod, hogy csak rossztanulók voltak, és hogy hőbörögtek? Mit jelent ez számodra? És van fogalmad egyáltalán arról, hogy mit követeltek? Leírnád ide a pontokat, és elemeznéd, hogy miért rossz és alaptalan a követelésük, és miként lenne jó, netán indokolt?!


"Nem véletlenül korlátozottan cselekvőképes egy ember 18 éves koráig, nehogymár ő döntsön, hogy mit kell tanulni amikor most jött ki az általánosból."

Hát azért egy 17 éves fiatalnak már lehet kritikus szemlélete, egyetemisták is szoktak tüntetni, és bizony teljesen joggal, hiszen fizetnek, sok évig tart, amíg megszerzik a diplomát, és nagyon sok szakon teljesen elavult ismeretekhez jutnak, mert az oktatók nem haladnak a korral.


"Érdekes módon a jótanulók nem mennek tüntetni. Miért?"

Ezt az állításodat mire alapozod? Mire alapozod, hogy csak rossz tanulók mennek tüntetni, és jó tanulók meg nem?! Mindtől elkérted az ellenőrzőkönyvüket? A személyit, hogy hány évesek? Nem lehet, hogy egy kicsit elvakult vagy véletlenül?!


"A korrupciós ügyek és a lopások, hát, de, zavarnak. Viszont sok mindent nem tudnak bizonyítani"

Főleg nem lehet bizonyítani, ha törvényekkel átláthatatlanná teszik a rendszert. Ha ahelyett, hogy nyilvánosságra hoznák a szerződéseket nyertes és vesztes pályázatokat maguktól (és csak azzal az engedéllyel lehetne pályázni, hogy ehhez hozzájárulnak) mennyivel tisztább lenne minden?! Miért olyan nehéz ez? Nem bírja el az internet a sok adatot?! Ehelyett már pénzt kérnek a közérdekű adatért, hogy ne lehessen nyomozni, amit ki kellene adni többségében csak perre adják ki, vagy úgy sem, de most már erre is külön elfogult bíróságot hoznak létre, nehogy nyerjenek, ahogy eddig. Taps!


"a népesség többsége tévés és internetes hirekből alkot világnézetet, ezzel nem mennek sokra."

Ebben igazat adok neked. A legtöbb helyreigazítási kötelezettséget a kormányközeli lakájmédia kapja, nem a kormánykritikus.


"Nekem sok volt, hogy mindent elborít az arab zene, az arab kajaszag."

Még nem hallottam olyat, hogy valakit a kajaszag üldözött haza, köszi! :D Szerintem a kebabos kajáldának nincs nagy szaga, bezzeg ha elmegyek egy meki mellett, ami itt minden sarkon van, hát elhányom magam.

Számomra meg a kajabűz akármilyen is, kajabűz. De tudod mit? Nem kérdőjelezem meg emiatt a szavadat, elhiszem, hogy ez üldözött haza, csak hát azért valamit mégis megkérdőjeleznék, de nem írom le, mert sértőnek találnád.


"És felháborít, hogy a balosok többsége egyszerúűen megkérdőjelezi azt, amit én megéltem, és úgy próbálja megmagyarázni, mi az, hogy életében nem tette ki a lábát a városából."

Ezt az általánosítást is mire alapozod, hogy a balosok többsége életében nem tette ki a lábát a városából? A kivándorlók nagy többsége kifejezetten nem fideszes. Nem véletlen, hogy a kivándorlók nem szavazhatnak levélben úgy, ahogy a határon túli magyarok, amelyek fidesz-pártiak többségében.

2018. szept. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Még egy kis érdekes adalék, ami a közmédia "elfogulatlanságát" és a közérdek szolgálatát mutatja be:

[link]

2018. szept. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Azt pont leszarom, hogy magángépen (nem állami pénzen) ki utazik és hova.
2018. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem is ezen volt a hangsúly, de ezt te is tudod. Ha nem, akkor az szomorú, de sok dolgot megmagyaráz.


A hangsúly azon van, hogy van egy milliárdos, aki állami megrendelésekből gazdagodott meg, Orbán nagy haverja, és AKÁRMILYEN FORMÁBAN, de KUR-VA értékes szolgáltatást vagy ajándékot vagy egy rakás pénzt ad neki. Mellékes, hogy ezek közül melyiket. Ezt úgy hívják, hogy korrupció. Törvény tiltja az értékes értékes ajándékok elfogadását, márpedig egy magánrepülős utazásra való meghívás nagyon is értékes ajándék még akkor is, ha történetesen nem úgy történt a korrupció, hogy 25% a tiéd lesz, vagy hasonló. Nagyon jó régi haveroknál ez mehet totál átláthatatlan módon, két évvel korábbi ügyért hálából, és más gesztusok reményében cserébe.


Nem az a lényeg tehát, hogy szereti-e a focit vagy sem, hova ment a szabadidejében... hanem az, hogy törvényesen járt-e el, vagy nem.

A cikk meg nagyon is elmagyarázza a számodra, hogy mi a visszás a Fidesz-párti KÖZMÉDIA híradójában. Az, hogy mennyire erőlködve próbálják védeni a védhetetlent.

2018. szept. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!