Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is igaz a megállap...

Szerintetek is igaz a megállapításom?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy minél inkább alulképzettebb az ember, annál inkább várja a megváltást a kormánytól. Sokan fenyegetőznek, hogy inkább kimennek külföldre mosogatni. Érdekes, hogy aki mérnök vagy pénzügyi szektorban dolgozik, az nem ír ki semmit facebookra, aki pultos vagy gyári meló az fel van háborodva. EZT FÜGGETLENÜL A POLITIKAI HOZZÁTARTOZÁSTÓL ÍROM.

Sokaknak nem tetszik, hogy azt mondom az ember a saját sorsának a kovácsa és én alakítom az életemet, mégis mekkora szakértelme lehet annak az embernek aki a kormánytól várja a csodát, kb mint aki a lottó nyereményre vár.

Én sok mindenkinek mondtam, nincs pénzed?

Akkor 2 lehetőséged van: Költsél kevesebbet vagy Keressél többet.

Többet akarsz keresni? Vagy legyen olyan képzetséged amivel többet keresel vagy ha nincs akkor menj el olyan országba ahol rossz az életszínvonal.

Sokan 20 évesen akarnak saját lakást, évente egyszer nyaralást és autót.

Nekem simán lehetne autó, inkább félretettem a pénzt, hogy X hónapig hogy tudjak tanulni.

Ha nincs pénzem nem járok el bulizni hanem vállalok hétvégi munkát, félreteszem a pénzt és csinálok egy szakmát, vagy nyelvvizsgát.

Szerintem rengeteg lehetőség van. Csak az a baj, hogy sok 20-25 éves, úgy akar élni mint aki 45-50 éves és van saját egzisztenciája, lakása, autója stb.

Szerintem igaz a megállapításom.


Én is máshogy gondolkodtam régen, de a sportban mondták nekem ami nagyon igaz az életre is: Te először akarsz játszani, és utána akarsz teljesíteni. Pont fordítva kéne, legyen jó a teljesítményed és akkor te fogsz játszani.


26 F



2018. ápr. 9. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Jó, de te egészségesen gondolkodsz, nem baloldali vagy.

A balosok viszont segélyen akarnak tengődőni.

Annak ilyeneket hiába írsz, lepereg róla.

2018. ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is igazad van.:)
2018. ápr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

off: a mosogatós kérdés egyértelműen viccelődő kamu kérdés volt.

Többen írták, hogy csak a lökést adta meg nekik az eredmény, mert már régóta tervezték a kimenetelt.

Jobban kereső ismerőseim sokkal jobban ki vannak borulva, mint itt bárki az oldalon.

2018. ápr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Miėrt gyárimelósozod az orvosokat?
2018. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs azzal gond, ha valaki pultos, vagy gyári melós, hiszen ezekre is éppen olyan szükség van. A gond az, hogy kritikán alul keveset keresnek, amiből ha három életük lenne, akkor sem tudnának egzisztenciát teremteni.


Nincs mindenkinek lehetősége tanulni és nem is mindenki akar. Azt kellene elérni, hogy tisztességes munkával tisztességesen meg is lehessen élni és félretenni a nyugdíjas évekre. Na ez, ami itt lehetetlen.


A másik pedig, hogy egy 50 év körüli nehezen lesz a saját életének kovácsa, mert szinte sehol nem talál munkát és már külföldre sem szívesen megy. Meg hát miből is, hiszen nincs tartaléka.


Szerintem ez sokkal összetettebb, mint ahogy te írtad. De az igaz, hogy a régiek olyan korszakban nőttek fel, ahol az állam fogta a kezüket és ebből a körből nehéz kitörni.

Majd ha lecserélődik az a generáció és az oktatási rendszerünk is lehetővé teszi, hogy máshogy gondolkodó, kreatív korosztály nőjön fel, talán máshogy lesz.

2018. ápr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Ebből látszik, hogy neked nincsenek képzett ismerőseid. Az én facebook falam ponthogy az egyetemista/diplomás társaim, ismerőseim kiakadt posztjaival volt tele. Aluliskolázottakról nemis tudok nyilatkozni, mert nem érintkezek ilyenekkel, de úgy látszik te igen.


Amúgy meg nem lehetetlen dolog az, hogy 25 évesen már legyen lakasod és autód, nyugatra tőlünk ez teljesen megszokott dolog, pont ezért mennek az értelmesebbek oda, ahelyett, hogy itthon annak az összegnek a töredekéért gürcöljenek :) És nem, nem mindenki mosogatni megy.

2018. ápr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudok mit hozzátenni. Igazad van.
2018. ápr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Egyk oldalról igazad van, az ember szereti ha mások gondoskodnak az ő biztonságáról, jólétéről.

Ez amúgy nem igazán az iskolázottságtól, inkább a személyiségétől függ.


Azonban az alapokban szerintem tévedsz.

Az, hogy az ember gondoskodjon a maga boldogulásáról nem ütközik azzal, hogy a kormánytól várja, hogy boldogulni tudjon, hogy stabil legyen a környezete, biztonságos az élete és legyen munkája.


Ugyanis nem mi vagyunk a kormányért, hanem azért van az emberekenek - a társadalomnak - kormánya, mert őket bízzuk meg azzal, hogy mindezek érdekében döntéseket hozzon.

Mi mindannyian - az egyszerű kisember és a sokdiplomás értelmiségi is - azzal járulunk hozzá mindenhez, hogy dolgozunk és adót fizetünk, betartjuk a törvényeket, majd elmegyünk szavazni és megfontolt döntést hozunk kire is bízzuk a kormányzást.

Azért pont rájuk szavazunk, akire szavazunk, mert őket bízzuk meg a feladattal, tőlük várjuk el, hogy megfelelő életkörülményeink legyenek.


Ebbe pedig beletartozik az is, hogy olyanokat teszünk meg vezetőinknek, akik elérik, hogy az emberek dolgozzanak, ne csak a segélyt várják, tanuljanak, ne csak melegedjenek az iskolában és odafigyeljenek a takarékosságra, a jövőjükre is.

A korábbi balliberális kormány éppen az ellenkezőjét tette, ezért jött be a "megélhetési bűnözés" fogalma és ezért lett olyan sok gyermekkorban is terhes roma lány közöttük - mert elhitették a romákkal, hogy nekik nem kell betartani ugyanazokat a törvényeket, mint másnak.

Ezért jött, hogy legalizáljuk a drogokat - mert nem kell megszabni, hogy mit teszünk, mindenkinek joga van magát és a környezetét tönkretennie a kábítószerrel, nem kell ingyenes állami egészségügy, jobb a magán-fizetős, mert majd a biztosításokkal meg lesz oldva ki hogyan tudja stb. stb.


Most pontosan emiatt ment a fröcsögés, hogy ez a kormányzat utat mutat, elvárásokat fogalmaz meg már az óvodától. Mert már 3 éves kortól közösségbe kell vinni minden gyereket, hogy ne csak az otthoni rossz helyzet tanítsa, nem lehet dohányozni az iskolákban, krházakban, közterületeken, munkahelyeken, a segély helyett közmunkát kell elvállalni, a gyerekenek kötelessége gondoskodni az isős szülőkről, erkölcstan oktatás van az iskolákban stb. stb.


Vagyis igen, egyik oldalról az emberek szeretik elvárni, hogy a kormány gondoskodjon róluk - ugyanakkor most felelős döntést hoztak és azt a kormányt választották újra, amelyik nem rossz nagybácsiként, hanem felelős szülőként teszi ezt meg.

2018. ápr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

"Amúgy meg nem lehetetlen dolog az, hogy 25 évesen már legyen lakasod és autód, nyugatra tőlünk ez teljesen megszokott dolog,"


Ahha, azért élnek még 50 évesen is albérletben.:D

Apám ekkorát hazudni :D

Kint egy szar lyuk is 100-120 millió forint :D

Szerinted az 1200 eurós minimálbéres szarból(kb350ezer forint) te tudsz venni? 30 milla az önerő te nagyon hülye :D

2018. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

Hidd el sokan vannak akik felülképzettek és segélyekre kényszerülnek illetve alantas alulképzett munkára (akár segédmunkára stadionépítkezésnél) mert másképp (önhibáján kívül) idehaza éhenhalna.

Ezt mondom úgy hogy jobboldali vagyok és tulajdonképpen ebben a helyzetben vagyok.

2018. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!