Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is igaz a megállap...

Szerintetek is igaz a megállapításom?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy minél inkább alulképzettebb az ember, annál inkább várja a megváltást a kormánytól. Sokan fenyegetőznek, hogy inkább kimennek külföldre mosogatni. Érdekes, hogy aki mérnök vagy pénzügyi szektorban dolgozik, az nem ír ki semmit facebookra, aki pultos vagy gyári meló az fel van háborodva. EZT FÜGGETLENÜL A POLITIKAI HOZZÁTARTOZÁSTÓL ÍROM.

Sokaknak nem tetszik, hogy azt mondom az ember a saját sorsának a kovácsa és én alakítom az életemet, mégis mekkora szakértelme lehet annak az embernek aki a kormánytól várja a csodát, kb mint aki a lottó nyereményre vár.

Én sok mindenkinek mondtam, nincs pénzed?

Akkor 2 lehetőséged van: Költsél kevesebbet vagy Keressél többet.

Többet akarsz keresni? Vagy legyen olyan képzetséged amivel többet keresel vagy ha nincs akkor menj el olyan országba ahol rossz az életszínvonal.

Sokan 20 évesen akarnak saját lakást, évente egyszer nyaralást és autót.

Nekem simán lehetne autó, inkább félretettem a pénzt, hogy X hónapig hogy tudjak tanulni.

Ha nincs pénzem nem járok el bulizni hanem vállalok hétvégi munkát, félreteszem a pénzt és csinálok egy szakmát, vagy nyelvvizsgát.

Szerintem rengeteg lehetőség van. Csak az a baj, hogy sok 20-25 éves, úgy akar élni mint aki 45-50 éves és van saját egzisztenciája, lakása, autója stb.

Szerintem igaz a megállapításom.


Én is máshogy gondolkodtam régen, de a sportban mondták nekem ami nagyon igaz az életre is: Te először akarsz játszani, és utána akarsz teljesíteni. Pont fordítva kéne, legyen jó a teljesítményed és akkor te fogsz játszani.


26 F



2018. ápr. 9. 14:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj, még a mai napig sokan vannak akik majmolják a Kádár féle rendszert, ahol az állam tartotta el az embereket.

Az idősebb emberek még a mai napig visszasírják Kádár elvtársat, mert hogy akkor milyen jó volt. Persze fingjuk sincs hogy ezt a látszat jólétet külföldi hitelekből fedezték, és most azért ilyen kevés a nyugdíjuk, mert lószart nem ért az akkori munkájuk, és még mindig nem zárkózott fel az ország gazdaságilag (mivel a rendszerváltás előtt nem is volt gazdasága).

Szóval vannak még generációk ahol a szülők a gyerekeikbe, ők pedig az ő gyerekeikbe azt tolták, hogy márpedig az állam kötelessége eltartani őket.

Másrészt a fiatalok mit látnak?

Minden tele van a nyugati szarral, ahol habzsidőzsi látszatot keltenek. Elég csak megnézni egy népszerű videó klippet, mi van benne?

Gazdagság, jólét, egzisztencia.

Vagy felmenni a közösségi oldalakra, ahol pózoló raj csávók meg insta cicák villognak az ájfón 100-al menő ruhákba öltözve, persze hogy a másik is egyből vágyik rá. De tenni semmit nem akar érte, hisz Kalányos Elemér se tett semmit a 15 éves BMW-ért meg az arannyal futtatott sárgaréz fukszért.

Leginkább hibás ebben a fogyasztótársadalomra épülő média is, hisz azt sugallják ha nem veszed meg ezt, nem veszed meg azt minden áron akkor fél ember vagy, és jobb ha elásod magad.

2018. ápr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
86%

Leszögezem, hogy nem fikázom az egyetemistákat, de sokuk el van szállva, de rettenetesen.

Volt egy felmérés ahol a megkérdezett (sok büfé szakos is volt köztük) egyetemisták 80%-a 500 ezer forintos kezdő fizetést tart reálisnak.

Persze minden tapasztalat nélkül, csak mert ők elvégeztek valamilyen szakot.

De mondom, nem bántani akarom őket, csak kicsit kurvärä el vannak tévedve, mert egy diploma önmagában nem kulcs a kacsalábon forgó palotához.

Azért teljesíteni is kell, nem csak elvárni alanyi jogon.

2018. ápr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Én egyetemet végeztem, 1 évig tartott mire találtam munkát addig dolgoztam gyárban 80-100 ezerért, dolgoztam feketén is engem is közvetítettek közmunkára, azt mondtam írja rá, hogy alkalmatlan, nem írta, oké akkor megvárjuk a következő embert aki elvállalja és ráírjuk, hogy én voltam a második. Persze van aki egyből elvállalja, de én nyitott szemmel járok.

Az orvosokhoz nem tudok hozzászólni, nincs rálátásom az egészségügyre.

De azt tudom, hogy az én végzettségemmel Pesten sokkal hamarabb találnék munkát és jól fizetőt is, Pesten nagyon sok munka van annak aki akar és tud is dolgozni.


Mint mondtam voltam gyárban rohadt egyszerű meló volt, 100 körül fizetett, főleg fiatalok de volt néhány idősebb is, otthagyták 2-3 nap után, a magyar emberek nagy része nem akar dolgozni, én 4 hónap után hagytam ott, mert választás elé kerültem akkor.


Be akartam kerülni egy komoly helyre, nem sikerült sokáig, mit csináltam? Egész nap tanultam, kerestem olyan embereket akik ebben dolgoznak és próbáltam tőlük tanulni. Interneten is nagyon sok okos dolog van, ha valaki nem csak az instát és a facet nézi.

És igen van ez a nyugati hype, hogy bmw csajok egész nap ne dolgozzunk éjjel nappal budapest meg a többiek....

2018. ápr. 9. 15:12
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!