Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki nem ment el ma szavazni?

Ki nem ment el ma szavazni?

Figyelt kérdés
(Főleg fiatalokat kérdezem)

2018. ápr. 8. 23:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mentem.
2018. ápr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Waff ***** válasza:
67%
Én sem mentem. Nekem alpjában a demokráciával van bajom, szerintem egy rossz rendszer. Nem szeretnék a részese lenni.
2018. ápr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#12 tudsz jobb rendszert a demokráciánál, ami neked is tetszene? Kíváncsi vagyok rá.


(Jobbikos vagyok, jöhetnek a mínuszok barik :D)

2018. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Waff ***** válasza:

Nem tudok jobbat. Ha tudnék már rég megosztottam volna másokkal is :)

Viszont azt tudom hogy ez a demokrácia NEM JÓ.

2018. ápr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A demokrácia a jelen formájában többségi erőszak. Az állam 90%-ban nem közügyekkel foglalkozik (a szociális rendszer pl nem közügy). A demokrácia csak akkor működik sikeresen és morálisan, ha a népakarattal felruházott állam csak a közügyekkel foglalkozik (jogalkotás, közbiztonság, nemzetbiztonság, katasztrófaelhárítás, talán még a járványügy ide tartozik). Az összes többi szerepkört a privát szektor sokkal jobban kezeli. Azokban az országokban a legnagyobb az általános jólét, ahol az állam a legkevésbé avatkozik bele az emberek életébe.

Továbbá, cenzus nélküli választójog elég modern és ostoba találmány és semmi mást nem garantál, mint a mennyiségi döntést a minőségi felett. Sokat dobna a demokráciák minőségén ha legalább érettségihez vagy valamilyen értelmes ember teszthez kötnék a szavazójogot.

2018. ápr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk én már nem vagyok fiatal, de én se mentem és soha nem is voltam, pedig a második szavazáson már ott lehettem volna 90 után, mert elmúltam 18.

A mostani produktum pedig bebetonozta gyökeresen, hogy nem is fogok elmenni szavazni soha többet már, én leélem az életemet ilyen szenny nélkül is...

2018. ápr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Én is úgy érzem, hogy se jobb se rosszabb nem lesz, tök mindegy ki van hatalmon, mit csinál, akkor is xar.

Párom se ment el szavazni ugyan ezen okból.

2018. ápr. 10. 09:18
 18/18 anonim ***** válasza:
64%
Én se mentem. Letojom az egészet. Mire ez a nagy felhajtás??! Szánalom...
2018. ápr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!