Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az gáz, ha nem megyek el...

Az gáz, ha nem megyek el szavazni?

Figyelt kérdés

Nem azért nem megyek, mert telibesz*rom az egészet, hanem mert úgy érzem, hogy jelenleg nincs egy olyan párt sem, amelyiknek valóban lehetne hinni, és amelyiknek egyetértek a törekvéseivel. Mindegyik párt csak ígérget, szapulja a többi pártot, és konkrétan idiótáknak nézik a választópolgárokat. Tudom, hogy fontos lenne elmenni, hogy változtassunk a helyzeten, de egyszerűen nem érzem azt, hogy bármiféle változást el lehetne érni jelenleg.

Nagyon sokat vívódtam ezen , de egyszerűen úgy érzem, bárkire is adnám le a voksomat, az rossz döntés lenne. Ez lenne az első alkalom, hogy szavazhatok, és régebben nagyon vártam, mikor leszek 18, hogy szavazhassak, de egyszerűen most úgy érzem, egyik pártra sem akarok szavazni. :/



2018. ápr. 7. 16:28
1 2 3
 11/23 meszike91 ***** válasza:
68%

# 10/10 Időpont ma 18:02


"Ha otthon maradsz, akkor is szavazol. A Fideszre.

Meg sem adod az esélyt, hogy válassz, így hát "automatikusan" szavazol, ha otthon a fotelben csücsülsz."


Ez nem igaz, aki nem megy el az nem mond véleményt, tehát a fideszre sem szavaz.

2018. ápr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
53%
Dehogynem, a nem szavazók voksa is a Fideszhez mászik, ezért az a céljuk, hogy kicsi legyen a részvételi arány.
2018. ápr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 meszike91 ***** válasza:
70%

# 12/12 Időpont ma 18:15


Te tényleg ilyen hülye vagy? Csak az számít fidezses szavaztatnak, ha valaki arra ikszel! Aki el se megy szavazni, az NEM a fideszt támogatja!


A fidesznek azért kedvez az alacsony részvétel, mert van egy nagyjából fix kétmilliós táboruk. Csak nem mindegy az hogy négymillió szavazatból az övék kétmillió vagy mondjuk hatmillióból. A százalékszámítás megy?

2018. ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy a hülye, hogy az utolsó mondatoddal pont elmondtad, a nem szavazók miért a Fideszt támogatják. :D
2018. ápr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 meszike91 ***** válasza:
25%

# 14/14 Időpont ma 19:52


Aki nem szavaz, az még mindig nem támogat senkit, az támogatja a fideszt aki rájuk teszi az ikszet. Ha igaz lenne amit mondanál, akkor a fidesz nem mozgósítaná a saját szavazóit, mert nekik úgyis az alacsony részvétel kedvez.


Ezzel a baromsággal csak a balos politikusok szoktak kampányolni...

2018. ápr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem is nagyon mozgósítanak...:)
2018. ápr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
38%

Milyen sok határozott ember van itt aki megmondja a tutit. Én megmondom őszintén, hogy én nem vagyok ennyire határozott. Hogy miért is? Mert rohadtul nem tudom, hogy mi lenne a helyes és nem azért mert halvány fing fogalmam sincs a politika jelenlegi helyzetéről. Nem az vagyok aki minden nap nézi a híreket, de nagyjából tisztába vagyok, hogy mi a jelenlegi helyzet.

Azt látom, hogy szinte mindenki csalódott a Fideszben de észrevételem szerint ez a csalódás nem akkora mint ami anno az MSZP idején volt. De ez az én nézőpontom, ettől még lehet, hogy mások másképpen látják.

Tehát lehet itt vitatkozni, hogy mi lenne itt a jó megoldás, de itt kőkeményen bejött egy másik sztori is a képbe. Ez pedig nem más mint a Migráns téma. A jelenlegi állás szerint a FIDESZ az egyetlen párt aki eddig azt szorgalmazná, hogy a Migráns (alkalmazkodásra képtelenek) bevándorlásától elhatárolná Magyarországot. Ha jól tudom a többi párt pedig beengedné őket (Még a Jobbik is), de ha tévednék javítsatok ki. Lehet, hogy a Fidesz ezt csak azért állítja mert meg akarja nyerni a választást de ha belegondolunk eddig végig az mellett voltak, hogy a migránsok ne jöjjenek be, tehát meg van a valószínűsége annak, hogy továbbra is kitartanak ez mellett az állásfoglalás mellett. Gondolom nem kell részletezni, hogy miért is lenne rossz ha elkezdenének beözönleni ide. Meg kell nézni pl. Németországot.

2018. ápr. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom mikor ébredtek már rá arra, hogy a magyarországi választásoknak semmi értelme, nem is nagyon értem miért kérdeznek meg minket olyanról, amire úgysincs hatással a magyar. A dolgok globális szinten a nagytőke kénye-kedve szerint dőlnek el és nem holmi "magyar kormány" döntései szerint. Tök mindegy, hogy Momentum, Fidesz, Jobbik. Megsúgom: nem lesz változás. Van most mint szórakozni két három hétig a választás előtt meg után, aztán szépen bekussol mindenki. Pont úgy, mint eddig.
2018. ápr. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
64%
Hát, amikor 800 ezer migráns kezébe nyomtak ingyen vonatjegyet Szegedtől Bécsig, akkor nem nagyon tűnt úgy, hogy bármennyire is próbálták volna megakadályozni a tömeges vándorlást. Sőt, az EU tagállamai között ők segítették a legjobban. Leszámítva az olasz embercsempészeket a Földközi-tengeren, természetesen.
2018. ápr. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

#17, rosszul tudod. Ezt csak a Fidesz terjeszti, de valójában pl. a Jobbik sem támogatná, sőt, saját állításuk szerint az ő ötletük volt a kerítés, és még határőrséget is telepítenének oda.


Amúgy nagyon jó, hogy így összevesztek a kérdésem alatt, és lehülyézitek egymást. Szomorú, hogy manapság ezt hozza ki a politika az emberekből. Még mindig nem tudom, hogyan döntsek.

2018. ápr. 8. 07:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!