Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 18 éves vagyok, most megyek...

18 éves vagyok, most megyek először szavazni, de nem értem az egyéni listás szavazást?

Figyelt kérdés

Tehát teljesen őszinte leszek,hogy megértsétek,és tudjatok segíteni.

Tehát,a Jobbikra fogok szavazni a pártlistás szavazólapon,mert őket szeretném kormányon látni.(Véleményt nem kérek,köszönöm szépen.) Ez tiszta sor. Viszont van a másik lap,az egyéni. Na már most nekem a célom ugye az,hogy a Fideszt leváltsák,ezért úgy hallottam hogy azt érdemes ezen a lapon bejelölni,aki a legesélyesebb nálunk,még akkor is,ha ő nem olyan nézeteket vall,mint amit én. Pécsi vagyok,és a legesélyesebb sajnos Fideszes (Csizi), tehát nem értem hogy ilyenkor mit kéne csinálnom?:D Szavazzak a második legesélyesebbre?(Fogarasi Gábor azt hiszem,de ebben sem vagyok biztos.)

Szóval a kérdésem röviden tömören az,hogy kire szavazzak egyéniben (pécsiként),hogy minél nagyobb esély legyen arra,hogy ne a Fidesz nyerjen?

Köszönöm a válaszokat,és ne nézzetek hülyének,csak pár hónapja foglalkozok a politikával,mióta betöltöttem a 18-at és eljutott a tudatomig,hogy szavazhatok!:)



#szavazás #Mészárosújabbháromszállodatulajdonosa
2018. ápr. 5. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A legeselyesebbet úgy kell érteni hogy az ellenzék közül
2018. ápr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Pécsen a legesélyesebb Mellár Tamás, független jelölt. Ha kormányváltást szeretnél, rá szavazol. Listán pedig arra, akire gondolod.


Fogarasi legalább 10%-kal le van maradva Mellár után.

2018. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Használd ezt az oldalt: [link]
2018. ápr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Legesélyesebb a Fideszesen kívül. Tehát arra szavazz aki a Fideszes mögött áll a második helyen.


[link]


Ezen az oldalon azt mutatják meg hogy a Fideszen kívül ki a legesélyesebb tehát ezen Fideszest nem látsz.


Listásnál meg arra szavazol akire akarsz de célszerű a legesélyesebb pártokra szavazni tehát Jobbik, MSZP-PM, DK. LMP-re is lehet de azzal az a baj hogy eléggé a Fidesznek kedvez tehát vagy MSZP-PM vagy Jobbik. Igazából mindegy kire csak ne a Fideszre és ne kis pártra szavazzunk.


Én is a Jobbikra fogok, független attól hogy nem teljesen értek egyet az elképzeléseikkel ahogyan a többi másikkal sem, de a Fideszen kívül akármelyik nagy párt a jó. Lényeg hogy a kis pártokat mellőzzük a listás szavazásnál, de valakire szavazzunk mindenképpen.


Az egyéni szavazásnál meg arra aki a te körzetedben a legesélyesebb. Javarészt mindenhol a Jobbik a legesélyesebb tehát szerintem felétek is az, de nézd meg.

2018. ápr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

"Javarészt mindenhol a Jobbik a legesélyesebb tehát szerintem felétek is az, de nézd meg."


Ezzel azért vitatkoznék. Jellemzően Budapesten és más nagyvárosokban a Jobbik jelentősen le van maradva a 2. helytől. Mivel írta a kérdező, hogy pécsi, ott minden nem Mellárra leadott szavazat olyan, mintha a fideszre szavazott volna.

2018. ápr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors és hasznos válaszokat!:) Minden világos,a linkek is hasznosak voltak! Felpontoztalak titeket.

Kedves 4-es! Érzed,hogy kicsit megingott a léc a kiskirályaid alatt? Vagy mi frusztrál?:) Egyébként nincs ok az aggodalomra,nyerni fognak,csak 2/3-uk ne legyen!

2018. ápr. 5. 18:17
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapsz véleményt. A vélemény arról szól, hogy én, a saját nézeteim alapján mit gondolok rólad.


Az érvelés nem vélemény, hanem egy állapot feltárása. HA egy pártot kormányon akar látni az ember, akkor úgy gondolja, amit terveznek, az jó az országnak, jó neki, és végre is hajtható. Ha ez mind megalapozott, akkor rendben. Ha nem, akkor az az ember téved. Hogy mi alapján, azt csak konkrétan lehet tisztázni, de maga a tévedés az, ha kiderül, nem valósul meg az elképzelés (már ha a kormányzás lehetősége bekövetkezik). Általában ezen szoktak elbukni országok. Itt például 2010-ben. Mert akkor nagyon sokan elhitték a párt állításait. Mondom, elhitték és nem értették. Ez két dolog.

A szépség az, hogy akik ma utálják a Fideszt, de akkor rá szavaztak (ezzel egy lavinát elindítva), ma, 8 év után, tagadják akkori énjüket. Te mit teszel 26 évesen?


Hogy nálad konkrétan mi a helyzet, nem megmondható. Nagyon sokan vannak veled hasonló helyzetben. Nem tudják kire szavazzanak, nem is értik, de majd valakinek hisznek. Ha te ma X-re gondolsz, és sokan lesznek, akiket erre beszélnek rá, akkor utólag mondhatod: jól döntöttem. Ha viszont sokan sokfélét hallanak, és egy részük, Y-ra, másik meg Z-re szavaz, az is lehet, hogy X lesz az utolsó. És vered majd a falba a fejed. Pedig nem te tehetsz róla. Hanem az a helyzet, hogy ma annyi a hamisság, hogy csak nagyon tapasztalt emberek látják meg a sok szemét között az igazgyöngyöt, de miért pont nekik higgyenek? A hit mindig esetleges. Csak a tudás tud valódi választ adni. Én például tudom, hogy olyanra szavazok, aki biztosan nem jut be. Nem azért, mert rossz vagy gyenge, hanem mert a többinek sokkal több pénze van a kábításra. Az ellenzékből is. Az én környékem hagyományosan fideszes, a többi meg össze vissza szavaz. Véletlenül. Sokakat ismerek.


Tehát tömören, ezt senki nem tudja megmondani, se a te körzetedből, se máshonnan. Aki azt állítja, tudja, hazudik. Bejöhet neki, de a lottón is van ötös találat. Egyetlen lehetőséged, hogy mérlegeled, ki a legbecsületesebb, és arra szavazol. Akkor legalább önmagaddal szembe tudsz nézni utána is. Az eredményt a tudatlan tömeg dönti el. Ma senki nem tudja, merre.

2018. ápr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem frusztrál különösebben semmi, csak időnként megdöbbenek, milyen segghülye emberek vannak.

Mi lenne, ha nem foglalkoznál hónapok óta a politikával? :)

2018. ápr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3%
Rosszul tudod, arra kell igazából rakni az X-et aki ki szeretnél ejteni a parlamentből, tehát mindkét lapon a fideszre kell behúzni és akkor kiesnek.
2018. ápr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

10

Ne zavard össze a kérdezőt

2018. ápr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!