Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha holnap a Fidesz 39%-os...

Ha holnap a Fidesz 39%-os eredménnyel 2/3-ot kap, akkor mi lesz a teendő?

Figyelt kérdés

Nem lehetne népszavazással/tüntetéssel kikényszeríteni hogy vezessék vissza a régi választási rendszert? Vagy a Német rendszert?


Nem tartom igazságosnak, hogy '14-ben is az ellenzéki szavazatok 55%-nyi aránya csak 33%-nyi mandátumot ért... Régi rendszer jobban működött, senki nem került tejhatalomra, és mindenki rá volt kényszerítve adott esetben arra, hogy ellenzékiekkel tárgyaljon. Jelenleg a Fidesz minden ellenzéki javaslatot lesöpör, és akkora ellentét van a Fidesz, és a többiek között az illegitim karaktergyilkosságok miatt, hogy elképzelhetetlen hogy az 55%-nyi ellenzéki szavazó részt vegyen a demokratikus döntéshozatalban.



2018. ápr. 7. 15:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Ha megnyugtatlak, 39%-kal nem fognak kétharmadot szerezni. Az sem igaz, hogy nem lehet nyerni. Hogy lejt-e a pálya a fidesz felé? Jelenleg igen. Kinek a hibája? A szétszabdalt ellenzéké. Ha 4 éve egy párt indult volna csak a fidesz ellen, akkor más színű kormány alakul. Amíg 3 pólusú a rendszer (ráadásul ebből 2 jobboldali!), addig így is marad. Ha csak nem ábrándulnak ki tömegesen a fideszből, erre sok esély nincs.
2018. ápr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

# 11/11 Időpont ma 15:45


Csak a győzteskompenzáció miatt idén 700.000 többletszavazatot fog kapni a Fidesz, listás választások közel sem érnek annyit, mint az egyéni, "2. forduló".


Nem értem ezt a földhöz ragadt, magyar felfogást sem. Mi a baj a sok párttal? Szerintem sokkal demokratikusabb az a választás, ahol többrétű világnézetet és értékrendet képviselnek a jelöltek. Akihez az LMP áll legközelebb, az a döntését rájuk bízza, akihez a Momentum, az rájuk. Persze, jelenleg számotokra elképzelhetetlen, hogy a kormány egy ellenzéki javaslatot megszavazzon, de így lenne ez normális, hisz az ellenzéki pártok is a dolgok 2/3-ában egyet értenek, és pont a kompromisszumok lennének a lényeg, hogy ne egy ember akarata érvényesüljön mindig.


Nem értem miért vágytok mindig egy tejhatalmú kormányra, aki mindenben dönthet. És annak a tejhatalmú kormánynak az élén is mindig egy karakteres, erős akaratú ember kell legyen, aki mindent diktál. Ez kell a magyarnak? Lényegében a diktatúra felé húz a szívetek?

2018. ápr. 7. 15:55
 13/25 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy miért nekem szegezed amiket írtál. Én sosem szavaztam a fideszre és sosem akartam őket kormányon látni. De ez nem teszi tényszerűbbé vagy igazabbá a te állításaidat. A választók (igen, elsősorban a választók) vagy alkalmazkodnak a jelenlegi választási rendszerhez, vagy fanyalognak még néhány cikluson át.
2018. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Legelöször is tanulmanyozd a mostani valasztasi rendszert, mielött kerdeseket teszel fel. A jelenlegi rendszerben ket szavazatot adunk le egyet, a körzeti kepviselöre (egyeni mandatau,) mig egy masikat egy partra(partlista). összesen 199 kepviselöt valasztunk, ebböl 106-ot valasztunk az egyeni körzetböl, a fenntmarado 93-at a partlistarol.

Az egyeni mandtumok tekinteteen 96 helyen a fideszes jelölt nyert, tehat ö kapta a legtöbb szavazatot,(tehat az egyeni jelöltek tekinteteben 90%ban nyert a fidesz. Mig az orszagos partlistan, amiröl te beszeltel ott kapott 43%-ot tehat nem igaz, amit mondasz, hogy 39% vagy 43%-kal volt 2/3, mert az egyeni mandatumok 90%at ök vittek el. A regi valasztasi rendszert pedig marcsak azert sem lehetne visszahozni, mert az alkotmanybirosag is alkotmanyellenesnek nyilvanitotta. Egyebkent ha a partok nepszerüsgi mutatoit nezzük, most sokkal könyebb helyzetben tudna az ellenzek nyerni, mint egy ketfordulos rendszerben. Ha ketfordulos rendszer lenne, az azt jelentene, hogy ha egyik kepviselöjeölt sem eri el az 50%-ot akkor azon ket jelöltnek aki a legtöbb szavazatot kapta, megkene meredtetni magat egy masodik fordulon. Jelenleg a fideszes jelölt mindehol kijutna az elsö forduloba, csupan Budapesten es Szegeden vannak olyan kölrzetek, ahol valamelyik masik part jelöltje nyerhet 1-2 szazalekkal, meg talan 1-2 körzet van videken, ahol a Jobbikos jelölt 1-2 szazalaekkal lehagyhatja a fideszt, de a fideszes jelölt mindehol kijutna a masodik forduloba valoszinüleg. Na most, ha a mostani valasztasi rendzserben pl Pesten az MSZP-Dks jelölt kap 40%ot a fidesz 38%ot, az LMp 10%, a Jobbik 5%ot, a momentum 4%ot, akkor az mszps jelölt vinne akörzetet, tehat nyerne, de ha a ketfordulos rendszer lenne, akkor megkene meretetni magat egy masodik forduloban a fideszes jelölttel, es lehet, hogy pl az LMPs valasztoinak nem szimpatikus az MSZPs jelölt igy ök otthon maradnak, mig a jobbikosok valasztok elmennek es a fideszes jelölre szavaznak a masodik forduloban, igy a vegen ö nyerne. Eppugy megtörnethet videken is, hogy pl egy körzetben a jobbik kap 35-ot a fidesz 33-at a z Mszps jelölt meg 25 szazalekot kap, az lmp jelölt meg 30at. A a mostani egyfordulso rendszerben a jobbikos jelölt vinne a körzetet, azonban ha ketfordulos rendszerbenn, egy masodik forduloban is megkne magat merettenie a fideszes jelölttel, azonban lehet az MSZPs vagy az LMPs valasztok nem szavaznakak a jobbikos jelöltre valameliyen okbol, igy otthonmaradnak, igy vegül a masodik forduloban fidesz kerülne ki gyöztesne. Ugyhogy a mostani rendszerben sokkal könnyebb lenne az ellenzeknek mandatumokat szerezni, mint a regihez hasonlo ketfordulos rendszerben, mert ebben a rendszerben pont, hogy nem kene összefogniuk. Böven eleg lenne, ha valamelyikük 1 db szavazattal többet kapna mint a fidesz es mar vinnek is a körzetet

2018. ápr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Nincs tejhatalma a kormánynak, teljhatalma van.
2018. ápr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
14# nem hallottál még a választókerület manipulációról. A kubatov-lista segítségével nagyon pontosan be lehet regionálisan határolni, hogy hogy tömörülnek az emberek pártpreferencia alapján, amivel gyakorlatilag bármilyen kisebbségben le lehet tarolni az egyéni listát. Akkor is, ha csak 1 ellenzéki párt lenne. Ez a rendszer nem a legerősebb pártnak kedvez, hanem az aktuális kormánypártnak, aki a kerületek meghatározása fölött gyakorol hatalmat.
2018. ápr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Amugy pedig a regi magyar ketfordulos rendszer is a legröseb partot preferalta, nem ugy, mint a nemet egyfordulos, ahol a gyenge partok vannak preferalva. ha megnezed minden kormany kitöltötte a ciklusat a rendszervaltas ota, viszont Nyugat-Europaban, ahol gyakran 3-5 part együtt kormanyazott, az is elöfordul, hogy honapokig nincs kormany, meg elröehozott valasztast tartanak 1-2 evente, mert valamelyik kis part kilep a koaliciobol (lasd Olaszorszag) Vagy pl a nagy koalicioban kormanyzott Nemetorszagban is több mint felevig tartott mire megegyezett Merkel a szocialistakkal, meg is latszott az euro arfolyaman....
2018. ápr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
"ki a kerületek meghatározása fölött gyakorol hatalmat." Ha olyan elegedetlenseg lenne az orszagban a kromanynal szemben, akkor akarmelyik kerületben veszithetne a fidesz. ugyhogy hülyeseg amit mondasz.
2018. ápr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"senki nem került tejhatalomra"


He? Már a tejipar is Orbáné?


"Nem lehetne népszavazással/tüntetéssel kikényszeríteni hogy vezessék vissza a régi választási rendszert?"


De. Holnap.

2018. ápr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Az eredeti kérdésedre válaszolva, de tüntetéssel, sztrájkkal meg lehet fúrni egy kormányt, de ahhoz sok ember kell és jól kell csinálni (és nyilván nem menne áldozatok nélkül, mert ugye, ha összecsapás még nem is lenne, a sztrájk is követelhet áldozatokat).
2018. ápr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!