Ha holnap a Fidesz 39%-os eredménnyel 2/3-ot kap, akkor mi lesz a teendő?
Nem lehetne népszavazással/tüntetéssel kikényszeríteni hogy vezessék vissza a régi választási rendszert? Vagy a Német rendszert?
Nem tartom igazságosnak, hogy '14-ben is az ellenzéki szavazatok 55%-nyi aránya csak 33%-nyi mandátumot ért... Régi rendszer jobban működött, senki nem került tejhatalomra, és mindenki rá volt kényszerítve adott esetben arra, hogy ellenzékiekkel tárgyaljon. Jelenleg a Fidesz minden ellenzéki javaslatot lesöpör, és akkora ellentét van a Fidesz, és a többiek között az illegitim karaktergyilkosságok miatt, hogy elképzelhetetlen hogy az 55%-nyi ellenzéki szavazó részt vegyen a demokratikus döntéshozatalban.
# 3/4 Időpont ma 15:26
De miért kellene az a Jobbik összefogjon azzal az MSZP-vel, aki ellen 2006-ban fizikai épségüket kockára téve harcolt? Miért vannak rákényszerítve az ellenzéki pártok erre az undorító visszalépkedésekre, és kiegyezésekre? Régi kétfordulós rendszerben nem volt ilyen. Minden ment demokratikusan, most meg azt várjátok el, hogy az egyik véglet a másikkal egyezkedjen?
# 6/6 Időpont ma 15:32
Szóval szerinted teljesen normális, hogy a szavazópolgárok 55%-ának szavazólapja fenéktörlésen kívül semmire nem jogosítja fel a támogatott képviselőiket?
A német rendszerben, a franciában vagy akármelyikben is mindig a kormányzó pártok döntenek.
A választáson az fog eldőlni, hogy ki lehet majd aki kormányoz!!!!!
Nincs olyan, hogy kissebbség vagy többség szavazta meg - a parlamenti helyeket kell megszerezni és ha azokból az egyik oldalnak van 50%-nál több, akkor ők fognak kormányozni és ők fognak az ellenzékkel szemben, ellenükben is dönteni.
Mert a választók azért rájuk szavaztak legtöbben, hogy ne az legyen kormányon, akikre kevesebben szavaztak és ne azok döntése, akarata érvényesülhessen.
Mi a fenének lennének pártok, programok és választások, ha utána mindez nem számít, azt kell csinálni amit az ellenzék mond?????
Európában minden országban más a választási rendszer, a magyaron kívül mégis mindet demokratikusnak és elfogadhatónak tartod. Miért is?
A briteknél csak egyéni képviselői helyek vannak, az a szavazat, ami a körzetben a vesztesekre lett leadva, az megy a kukába és nincs sem lista, sem kompenzáció. Vagy győzött, vagy nem szólhat bele 4 évig az ország irányításába. Akkor sem, ha majdnem ugyanannyi szavazó van mögötte, mint a győztes mögött.
A németeknek szerinted olyan nagyon jó és demokratikus, hogy megbüntették a szavazók a migrációpárti pártokat, mégis újra összeálltak az akaratuk ellenére és folytatják tovább azt, ami ellen szavaztak????
Amúgy jobban megnézhetnéd a szavazatarányokat.
A listás szavazatokhoz képest az ellenzék nagyobb arányú képviselethez jutott éppen a kompenzációs rendszer miatt.
Ne azt nézd, hogy összesen mennyien nem szavaztak a fidesz-kdnp-re, mert köztük vannak a kiesett, parlamentbe be nem került, 5% alatti pártok is. Egyenként az ellenzéki pártokat nézd meg!
Az Összefogás 26%-ot szerzett a szavazatokból listán, de 30%-t kapta a listás helyeknek, a jobbik a 20%-ért cserébe 25%-nyi képviselői mandátumot kapott, egyedül az lmp-nek maradt az 5%-ért 5%-nyi képviselő.
A fidesz azonban a 45%-nyi listás szavazatér csak 40%-t kapta a listás helyeknek.
Nem az a demokrácia, ha mindegy ki nyeri a választás, akkor is a ballibeknek kell elfogadni az akaratát. Ha a fidesz-kdnp kerül minimális kisebbségbe, gondolom akkor természetesnek vennéd, hogy többet ne az történjen, amit ők akarnak, akkor sem ha a képviselőknek majdnem a fele ellenezné.
Nagyon kis előnnyel (pl. hogy egy párt kapja a szavazatokat és nem széttöredezetten) nagyon sokat lehet nyerni.
Itt a magyar virtust látom megint az oknak, mivel 2010-ben mindenki fel volt buzdulva hogy a Fideszre szavaz aztán ez lett belőle.
Széjjelverték önhatalmúlag a korábbi választási intézményrendszert.
Meg kell nézni hogy a korábbi rendszerben milyen arányok születtek volna.
Az angol választási rendszer az egyik leg elavultabb ezt hozták be idehaza.
Még így is nyerni lehet az ellenzéknek persze.
De 5 pártnak nagyon nehéz koordinálni a rájuk szavazókat hogy mikor kire hova x-eljenek.
Nagyfokú szerencsés együttállás kell hogy nyerjen az ellenzék pl. hogy minnél több párt bejusson. És egyéniben pedig csoportos átszavazások legyenek.
Aztán a megállapodás kényszere ott lesz a rezsim lebontásában és a demokrácia visszaállításában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!