Hogy és mi alapján zajlik egy közvéleménykutatás, és miért tekintik szentírásnak? + Valaki közületek vett már részt ilyen közvéleménykutatásban? Mennyire gondoljátok megbízhatóra ezeket?
Most megint jön, hogy mennyire hiteltelenek a közvélemény kutatók.
Csak ez ott bukik meg, hogy az esetek 90%ában bizony hibahatáron belül, de eltalálják a várható eredményt.
Például hiába ismerek több LMP és Jobbik szimpatizánst mint fideszest garantálom, hgy nem az LMP-Jobbik fog kormányozni a következő négy évben.
1. a közvéleménykutatást csak az tekinti "szentírásnak" akinek éppen előnyös az eredménye.
Maguk a közvéleménykutatók az elsők, akik kihangsúlyozzák, hogy egy kis mintán végzett felmérés csak arra jó, hogy változásokat, irányultságokat mutasson be.
Pl. azt nem fogja megmondani ki nyeri a választást, csak azt, hogy a VÁLASZOLÓK közül mennyien MONDJÁK, hogy erre vagy arra a pártra fognak szavazni.
Aztán vagy elmennek szavazni vagy nem, vagy oda szavaznak, vagy nem.
2. Engem már kérdeztek, egyszer 25 évvl ezelőtt személyesen és egyszer vagy 10 éve telefonon.
A közvéleménykutatás kérdéseinek csak egy része volt a pártról, politikáról szóló, a nagyobb része a reklámokról, háztartásunk vásárlásairól, üdülési szokásokról szólt.
Gondlom 3-4 cég megbízását egyszerre végigkérdezték.
Köszönöm a válaszokat!
Ha egyetlen ember se írta volna hogy részt vett politikai közvélemény-kutatáson akkor nyilvánvalóvá vált volna hogy ez egész kamu, így viszont elgondolkodtató, bár egy határozott embert ilyen dolog el nem téríthet az akaratában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!