Valaki magyarázza már el, mire jó ez a visszalépősdi? Tényleg nem értem, laikus vagyok a politikához. Komolyan közvéleménykutatás alapján döntik el, hogy ki indulhat?
Hogy az ellenzéki szavazatok egy jelöltre koncentrálódjanak, így nagyobb esély mutatkozik a körzet megnyerésére.
De ha nem is sikerül nyerni, a győztes kompenzációból több szavazatot vegyen el a fidesz-től.
#2
Köszönjük a tanító jellegű példát, ezért kell a kormány ellen szavazni. (ha iróniának szántad, elnézést).
Kedves kérdező,
mint ahogy az első hozzászóló is írta, ne oszoljon meg az ellenzéki szavazat, egy jelölre összpontosuljon. Sok olyan körzet van, ahol két lehetséges ellenzéki képviselő is van, tételezzük hogy 20-20%-ban, ha már az egyik visszalép, a másik javára, azzal konkrétan megnyerték a körzetet, de a valóságban nem ilyen egyszerű persze, de remélem jól szemlélteti a problémát.
Valahol a közvéleménykutatás, valahol pedig pusztán emberi bölcsesség hajtja ezeket a cselekedeteket, hiszen volt olyanra is példa, hogy az egyik esélyes képviselőjelölt lépett vissza pont azért, mert a másik nem volt hajlandó (második esélyes), de ugye közös a cél és ilyenkor bölcsnek kell lenni, még a másik helyett is.
lényegében az amit az első írt de visszájárá is fordulhat a dolog mert az egyénin lehet csak így trükközni a pártlistán nem.
Megeshet az hogy tegyük fel az x visszalép az y javára na a x képviselőre szavaznak az y-sok viszont pártlistán az y-ra fognak szavazni úgy is. A végeredmény pedig lehet az hogy ha nem lépett volna vissza az y-s jelölt akkor lenne elég mandátumuk kormányalakításhoz
Elölröl kezdem, ha tényleg laikus vagy.
A fidesznek jelenleg kevesebb szavazattal van kétharmada, mint amennyivel megbukott 2002-ben.
Ennek az egyik oka az az, hogy az ellenzék iszonyuan széthúz, a másik ok az az, hogy igazságtalan a választási rendszer.
Ha Esélytelen jelöltre szavazol akkor a szavazatod ugymond pocsékba megy, ha a jelölt nem nyer.
A két fordulós választási rendszer lényege, hogy az elsö fordulo után megbizonosodjanak, hogy kik az esélytelen jelöltek, és azokat a pártjaik visszaléptették. Így a szavazóik másik ellenzéki jelölthöz át tudtak pártolni a második fordulon.
A fidesz megszüntette a kétfordulós választási rendszert. Ugyhogy most az a helyzet, hogy egyéniben a legerösebb ellenzékire akarok szavazni, de egyszeruen nem tudom, hogy a szoci vagy a jobbikos jelölt az esélyesebb-e :( muszáj vagyok a statisztikát nézni
Köszönöm a válaszokat.
Nekem, mint laikus, csak egy gondom van ezzel az egésszel:
"Csak abban a statisztikában hiszek, amit magam hamisítottam." Churchill
Tehát már megint az van, h valaki eldöntötte felülről, h hol ki fog nyerni. És ha elég ügyesen mahinálnak a számokkal, még az is kijöhet, hogy a végén MSZP-Momemtum-DK koalíció lesz a végeredmény, esetleg a totális Fidesz győzelem. De SEMMIKÉPPEN sem egy olyan Parlament összetétel, amit a nép választott.
Nem tartom jó ötletnek a demokrácia befolyásolását olyan "adatokra" alapozva, amit már pár millió Ft-ból meg lehet hamisítani. Olcsóbb mint kiküldeni pár röplapot!
Aki meg nem hiszi, hogy ezek is meg vannak hamisítva, manipulálva, az nagyon barlangban él. Az utóbbi évek történései senkinek nem nyitották fel a szemét, Sno wden, a Facebook botrány, vagy épp h a Fidesz h manipulálja kénye kedve szerint az embereket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!