Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erről, amit...

Mi a véleményetek erről, amit a hozzászóló írt?

Figyelt kérdés

"Az egészségügyről annyit, hogy Páromékhoz tegnap hoztak be a kardiológiára egy retket, mert megállt a szíve.

Volt már nem tudom hány abortusza, másik négyet lefialt.

Most kap PM készüléket.

Eddig ahogy számoltak, kb 10-12 millióba lesz a "hölgy".

Ki lehet számolni, hogy hány minimálbéresnek kell dolgoznia egész hónapban, hogy ennek a reteknek legyen ellátása, mert egyébként nyilván nincs, segélyen tengődő.

Ezer embernek, ha esetleg valaki nem venné a fáradtságot.

Magyarul a gyöngyösi Bosch kettes csarnoka egész hónapban az ő TB-re dolgozott.

Remélem most már mindenki érti, hogy miért szar az Eü."


Ezt így végiggondolva, tényleg gáz.


2018. ápr. 4. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Ez a legprimitívebb felfogás.

Tipikus példája annak amikor valaki csak azt látja amit közvetlenül megtapasztal, de a nagy egészre nincs rálátása.


A 2016-os kormányjelentés szerint (nem "ballipsisorosbérenc" propaganda) évi 32 ezer magyar hal meg az alulfinanszírozott és rosszul szervezett egészségügy miatt.


És akkor erre az a válasz, hogy rohadt cigányok. Gratulálok.


Abba amúgy belegondolt a kedves hozzászóló, hogy Vizes VB-re 180 milliárd ment el, az egyházak pedig 90 milliárd bónuszt kaptak tavaly év végén miközben kórház felújításokra egész évben 45 milliárd jutott?

2018. ápr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát szerintem sokat nem változtatna, ha beletennének plusz pénzt, mert ezek szerint nagy pénzek mennek el egy ilyen beavatkozásra. Tehát 90 milliárd kb kajacsekk.
2018. ápr. 4. 13:57
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Az én anyám 78 éves és gyesen is 2 hétig volt, utánna orvosnál soha, szerencsére. Az ilyen kaliberű emberek 45 éven át tartó befizetése hova lett?
2018. ápr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Lehet, hogy a kommentelő eléggé vulgárisan fogalmazta meg a véleményét, de azért van igaza: minek fizessem én egy olyan embernek a TB-jét, ellátását, aki kerüli a munkát, tengődik a segélyen, 0 TB-t fizet? És ha én ellátásra szorulnék, akkor meg akár fel is dobhatnám a pacskert a váróban, holott hosszú évek óta fizetem a TB-t és közel sem "vettem igénybe" olyan mértékben, mint amennyit fizettem.
2018. ápr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Nehogy már 10-12 000 000-ok ne legyenek, amikor 1300 000 000 000 -okat lopnak.
2018. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

"És akkor erre az a válasz, hogy rohadt cigányok. Gratulálok"


Másfél millió van az országban amelyeknek 90% éltetükben nem dolgozott,számold össze mennyi kidobott pénz ez havonta hogy ezeket kell eltartani teljesen feleslegesen, nem volna jobb helye ennek a pénznek az egészségügyben?


Persze rasszistázhatsz egyet de ez a tényen nem változtat hogy milliárdok mennek a semmire havonta

2018. ápr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
"Tehát 90 milliárd kb. kajacsekk." Azért ez rossz duma. Épp az ilyen felfogással van a baj. "Ugyan már, az a 90 milliárd nem old meg semmit, meg a 180 milliárd sem, meg a másik 50- 100 milliárd sem, stb, stb. Hát persze, csak közben nem egyszer úgy mentem szakrendelésre, hogy vittem a kötszert, mert a kórház szrul áll vele...
2018. ápr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szolidaritás elvű egészségügyi rendszernek megvannak a maga bajai. A lakossághoz képest nagyon kevesen fizetnek TB-járulékot. Nem fizetnek a gyerekek, a diákok, a nyugdíjasok, és azok sem, akik feketén keresik a pénzt. Gyakorlatilag 2 millió ember tartja el mind a 10 milliót. Ellenben az eü ellátást a szükségleteidnek megfelelően kapod, nem pedig a befizetett összeggel arányosan. Ha neked 10 millió forintos műtét kell, akkor megkapod (más kérdés, hogy esetleg mennyit kell rá várni).

És ugye tudjuk, hogy jellemzően az alacsony színvonalon élőknek, akik ugye nem dolgoznak és adót sem fizetnek, sokkal rosszabb az egészségügyi állapotuk...

Ez pedig még tovább rontja a helyzetet.

Előbb-utóbb össze fog omlani a rendszer, de ezt a szolidaritáselvű egészségügyet semelyik kormány nem meri felszámolni, mert kitörne a lázadás.

2018. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!