Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szeretik úgy általáb...

Miért nem szeretik úgy általában ha az ember politizál?

Figyelt kérdés
Miért olyan csúnya dolog a politika? Azért mert megosztja az embereket vagy miért? Mert akkor ennyi erővel mondjuk a zenéről sem szabadna beszélgetni nem? Ott is van bőven ember akiket legalább annyira megoszt mint a politika. Ugyanez igaz a vallásra is, hogy azt sem szeretik ha arról beszél valaki.

2018. ápr. 2. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. ápr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Zenéből ritkán vannak éles viták...
2018. ápr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ÉN már voltam olyan társaságokban ahol a zenén vitatkoztak elég rendesen, bár tény, hogy nem a legintelligensebb emberek voltak ők...
2018. ápr. 2. 18:35
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Jó, de a politika az életünket befolyásolja, közvetlenül.


Én azért nem szeretem, mert a vita sokszor jellemharc, nem hagynak szóhoz jutni, nem jól érvelnek de támadnak, hangjukat emelik, türelmüket vesztik és személyeskednek is esetleg. Utána meg még sértődés is lehet.

Fideszesként olyan szívesen megvitatnám, hogy én miket látok jónak most, mik a félelmeim és miket rossznak az előzőből, de az ember, mint "olyan" hajlamos türelmét veszíteni. Inkább meghallgatom az ellenzékieket.

Félre ne értsetek, nem az ellenzékiekkel van bajom, hanem a vitával, mint olyannal és az emberi jellemmel, mint olyannal.

Ha pl LMP-s lennék, akkor a fideszesekkel nem szívesen vitáznék.



Ugyanígy elvonulok, ha tehetem, ha a környezetvédelemről vagy az egészséges életmódról van szó.

2018. ápr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Politikánál a másik véleménye kihatással lesz a saját életünkre (szavazás). Míg zenénél felőlem hallgathat bárki K-popot meg amit, akar az nem befolyásolja az én zenei világom.
2018. ápr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azért nem szeretem úgy általában ha az ember politizál, mert nem ért hozzá. Önálló gondolkodásra képtelen lévén irányultságának megfelelő kedvenc médiumait, megmondó embereit szajkózza, azt is pontatlanul, rosszul.


Nézd meg mondjuk az Echo az Angardot. De nézheted a Hír tv-n a Csörtét is. Ellenkező politikai oldalon álló, politikában kompetens személyek "beszélgetnek", "vitatkoznak". Ezek az átlagembernél politikailag jóval képzettebb és naprakészebb szakemberek is majdnem megölik egymást időként, és még véletlenül sem tudnak semmilyen kérdésben közös nevezőre jutni. Mita várjak akkor egy átlagembertől?


Nem szeretem, ha egy átlagember politizál, és engem terhel vele!!!

2018. ápr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Míg a zene szórakoztat, és azért hallgatja az ember, mert szereti, addig a politika nélkül az emberek többsége tökéletesen meglenne, és akik foglalkoznak vele azok nagy része sem azért mert annyira szórakoztatja, hanem csak mert " muszáj ".


Ebből kifolyólag meg nem kell csodálkozni rajta, ha sokan utálják mikor beszélgetnek valakivel vagy épp csak egy beszélgetőtársaság egyik tagja politikát hoz fel.

2018. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!