Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vidékről Budapestre költözők...

A vidékről Budapestre költözők általában hozzák magukkal a vidékre oly jellemző fideszes-jobbikos értékrendet vagy inkább szépen lassan "betagozódnak" a főváros baloldali-liberális miliőjébe? Változtat a nagyváros az ember mentalitásán?

Figyelt kérdés
2018. febr. 7. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Szóval vidéken nem élnek balosok, Budapesten meg mindenki balos? Érdekes...


Amúgy tapasztalataim szerint inkább a külföldön élés változtatja meg az emberek politikai beállítottságát.

2018. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nem erre gondoltam, de azért a "vidéki" Magyarországra mégis jóval jellemzőbb a jobboldali értékrend, míg a fővárosra a baloldali.
2018. febr. 7. 21:15
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Attól hogy valaki felköltözik a fővárosba nem jelenti autómatikusan azt hogy elmegy az esze.
2018. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
Ki annyira fogyatékos hogy Büdöspestre költözik?
2018. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Először is: A baloldaliság a népiesség. Ezt röviden úgy értem, hogy az 1789-es francia forradalom után a francia parlamentben ültek jobb oldalon a girondiak (akik a régi feudális rendszer hívei voltak) a bal oldalon a jakobinusok. Tehát ebből következik, hogy ma gyakorlatilag nincsenek jobboldali pártok. Magyarországon legalábbis nincsenek. Amúgy meg a köznyelvben használt "oldalaktól" függetlenül azt gondolom, hogy akinek pusztán egy költözés akár pro akár kontra megváltoztatja a véleményét annak addig se volt túl szilárd
2018. febr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

4-es

az aki szeretne magasabb bért és több munkalehetőséget például

2018. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.


Igazad van, csak arra akartam kilyukadni hogy Budapesten is meg tudja találni az ember simán a saját politikai közegét akkor is ha fideszes vagy jobbikos. (Én budapesti jobbikos vagyok ami egy ritka konstelláció, de így is van hasonló értékrendű társaságom.)

2018. febr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Én azt tapasztalom, hogy a felköltöző jobbikos fiatalok pillanatok alatt betagozódnak, mivel a jobbikos fiatalok többsége liberális (szólásszabadság stb, nem a neoliberális migránsos-melegjogi baromság), csak utálja a cigányokat.

A Fideszeseknek egy része betagozódik mivel fideszesnek lenni égő, mert hülyének néznek. Legalábbis az egyetemen. A másik részük meg ilyen szempontból elszigeteli magát.

Aztán vannak a vidékről jövő vallásosak. Na ők kialakítanak ilyen kis közösségeket maguknak és ott el vannak.

2018. febr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10%
Simán elképzelhető, hogy egy vidéki idővel ugyanúgy meghülyül a szmogtól, mint egy átlagos butapesti...
2018. febr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Én éltem mindenhol, leginkább az utóbbi 18 évben csak vidéken. Kb 3-4 évvel ezelőttig szélsőbalos voltam, nagyonliberális, stb.

Mostanra szélsőjobbossá váltam, pedig pontosan ott vagyok, ahol eddig.

Nem a lakóhelyem miatt lettem ilyen, hanem amik mennek a világban, a liberlizmus túltolása, ez az, ami miatt sokszor a hányinger kerülget.

2018. febr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!