Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A média kisajátításán, a...

A média kisajátításán, a hazug propagandán és a lopásokon túl milyen "diktatorikus" intézkedései vannak/voltak a Fidesznek?

Figyelt kérdés
Valaki leírná összeszedve, hogy mikre is szoktak gondni, amikor azt mondják, kvázi diktatúra kezd kiépülni? Köszönöm! :)
2018. ápr. 2. 15:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
6%

Akkor tisztázzuk!


Az a hazug propaganda, hogy a fidesz kisajátította volna a médiát!

Vagyis nem a fidesznek van hazug propagandája, hanem ellene van.


A média nincs kisajátítva. Több szervezet is végez olvasószámokon, nézőszámokon alapuló összegzéseket és azok egyértelműen bizonyítják, hogy még akkor is a kormánypártokat támogató média van kisebbségben, ha oda vesszük a közszolgálati csatornákat.


Az, hogy a ballib médiatulajdonosok sorra eladják a lapjaikat, tévéjüket, mert a kutya nem fizet azért, hogy nézhesse, olvashassa - az nem a fidesz hibája. Ahogyan az sem, hogy a népszabadság becsődölt és bezárta a tulajdonosa. Ha egy lap pár év alatt elveszíti az olvasói 70%-t, akkor bizony elpártolnak tőle a hírdetők is és csődbe megy.


Mégis mitől lenne bármilyen intézkedés diktatórikus, amit egy demokratikus, szabad választáson megválasztott parlament képviselői és a kormány döntenek?????

Ha az emberek úgy döntöttek, hogy a szavazatukat olyan számban adják a kormánypártokra hogy az ellenzék alig 1/3-t teszi ki a parlamenti soroknak, akkor mégis mitől diktatórikus bármilyen intékedés, csak mert ennek a kisebbségnek nem tetszik????


Szerinted a német parlament kormánypárti többsége nem azt tette amit akart akkor is ha az ellenzék egyáltalán nem értett vele egyet? Vagy a francia, britt, holland, akármelyik?

Akkor azok a kormányok is mind diktatórikusak, csak mert azt csinálják amiért ŐKET választották meg és nem azt amiért az ellenzékre pedig nem szavaztak?????

2018. ápr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

#1-nek


Közel 15 évig hallgattuk minden parlamenti ciklusban minden párttól, hogy túl sok képviselő van, túl nagy a parlamenti létszám, túl drága a magyar parlamenti munka - csökkenteni kell a képviselői helyek számát.


Most volt egy olyan kormány, amelyik megtette és lecsökkentette.

2010-re a lakosságszámok annyira megváltoztak a választási körzetekben, hogy olyan abszurd helyzet alakult ki amiért a nemzetközi választási ellenőrök is többször figyelmeztették az országot. Budapestnek annyit csökkent a lakossága és annyian költöztek ki egyes kerületekből, hogy volt olyan budapesti körzet, ahol majdnem harmadannyi választó szavazott meg egy parlamenti képviselőt, mint az ország vidéki körzeteiben átlagosan.

Azaz annak a budapestinek a szavazata 3x annyit ért!!! Nemzetközi szinten kérték már a körzetek átalakítást a választási rendszer változtatása nélkül is.

A korábbi 176 egyéni képviselői (körzet) helyett most 103 van.

Vagyis át KELLETT alakítani a körzethatárokat.

A 2010-es és 2014-es választási arányok pontosan megmutatják, hogy nem lehetett volna olyan körzethatárokat kialakítani, ahol az ellenzék lett volna a győztes és nem a fidesz-kdnp.

2018. ápr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!