Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldali pártok, szavazók...

A baloldali pártok, szavazók rendszeresen hangoztatják, hogy katasztrófa az oktatás, és katasztrófa az egészségügy helyzete, miért?

Figyelt kérdés

Állandóan hallom ezeket az általánosításokat, hogy így meg úgy milyen rossz az oktatás is, de mi az ami konkrétan rossz?

Vannak svéd ismerőseim, barátaim, volt szerencsém még pár éve kint is eltölteni néhány hónapot, de konkrétan már kézzel írni sem tanítják meg a gyerekeket. már középiskolában is nyomatják a gender elméletet, meg az ilyen társadalom "tudományokat", noha a kémiaoktatás pl viszont siralmas. mindig is hülye voltam belőle, de konkrétan én többet tudtam, mint ott egy ismerős családnál a kémia szakra készülő 17 éves lány... szóval ez a szárnyaló nyugat, amit példának kell venni? ezt én nem szeretném követni.


mindig mondják, hogy de a problémamegoldó készség az nem fejlődik a hazai rendszerben? na de könyörgöm, ahhoz, hogy egy problémát meg tudjak oldani, ahhoz tárgyi tudás is szükséges, a megszerzett ismereteim alapján fogok tudni kérdéseket eldönteni, és nem a módszertanból fogom a konkrét megoldást megkapni... a módszertan legfeljebb eszköz lehet, de a megszerzett tárgyi tudás, a lexikális tudás az amit a felmerülő helyzetekben, problémák esetén elő tudok venni.


Feszült figyelemmel várom tehát, hogy bemutassátok nekem, miért csapnivaló ma az oktatás helyzete. Kifejezetten érdekelne diákok mai tapasztalata, véleménye.



#oktatás #ténylegrossz?
2018. márc. 30. 23:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, még mindig várom a kórházas példának pontos megnevezését.


"En nem akarok a sok nyugati agymosott peldajara jutni,"


Érdekes módon sok nyugati országban a lexikális tudás középiskolás szinten alacsonyabb, mint a magyaroké, aztán jön az egyetem és nem csak behozzák a lemaradást, hanem túl is szárnyalják azt.


"Hat na pont ezert kell egysegesiteni az anyagot, h ne mesefilmeket nezzetek oran, hanem nagyjabol mindenki ugyanazt tanulja, es a gimit ne lemaradassal kezdje a tarsakhoz kepest."


Magyarul mégis csak a fejlett nyugati ország, Finnország oktatási rendszerét kellene behozni, ahol fővárostól kezdve a legkisebb lélekszámú iskoláig ugyanazt oktatják általános és középiskolában.

Most akkor mégsem olyan rossz a nyugati oktatási rendszer?

2018. márc. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

A magyar oktatás kizárólag a lexikális tudást helyezi előtérbe, amelynek a XXI. században semmi értelme nincsen. Minek kellene fejből tudnom Petőfi születési évét, ha 2 másodperc alatt utána tudok nézni az internet segítségével? Arról nem is beszélve, hogy mivel leszek több, ha ezt az infót fejből tudom?!

Ehhez képest egy bankban kezdtem dolgozni diákmunkásként, s szégyenszemre szinte semmilyen pénzügyi ismereteim nem voltak, hiszen a magyar oktatás ilyen gyakorlati dolgokra egyáltalán nem készít fel, holott ez egy olyan terület, amely minden ember életében jelen van. Szerencsére aztán a bankban sikerült felzárkóznom, de úgy gondolom, hogy ezt nem ott kellene megtanulni.

A politikai kultúra itthon a béka segge alatt van. Habár a "történelem és ÁLLAMPOLGÁRSÁGI ISMERETEK" az egyik legfontosabb érettségi tárgy, elég ritkán van szó ténylegesen állampolgársági ismeretekről. Nálunk például annyiból állt, hogy a tanárunk büszkén hirdette szélsőjobbos nézeteit és a Trianon- és franciaellenes lózungjait. Holott éppen itt lenne szükség arra, hogy tudatosságra neveljük a jövő szavazóit. Németországban pl. tudják, hogy hülyeség az a mondás, hogy a politika maradjon az iskola falain kívül (úgysem lehet megvalósítani). Igenis fontos róla beszélni, hogy ki tudjon alakulni egy egészséges, színvonalas vitakultúra az ellenkező nézetet vallók között, s ne csak az anyázásról legyen szó.

Az egészségügyhöz pedig annyit fűznék hozzá, hogy egy 80 ezres budapesti kerületben lakom, ahol már szeptember óta nem jutok be a bőrgyógyászatra, ugyanis azóta nem lehet időpontot foglalni. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, s közölték velem, hogy az egész kerületre EGYETLEN EGY bőrgyógyász maradt, ennélfogva megszűnt az időpontkérés, hetente egyszer szerdánként lehet elmenni, s aki bejut az bejut, aki nem az meg így járt. Ha szerinted ez normális, akkor elég súlyos problémáid lehetnek, már ne is haragudj.

Az egészben tudod az a legszomorúbb, hogy a Fidesz lassan egy évtizede kormánypárt, ráadásul gyakorlatilag teljhatalommal irányíthatja az országot, s ezt mégsem Magyarország fejlesztésére, hanem kizárólag a saját maguk javára fordították.

2018. márc. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!