Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Máshol is ilyen katasztrófa...

Máshol is ilyen katasztrófa az egészségügy?

Figyelt kérdés

Erdélyben élek, és 7 hetes terhes vagyok. Dolgozom, ezért a munkáltatóm fizeti értem az egészségügyi hozzájárulást. Háziorvosom küldőpapírt adott a kötelező vizsgálatok elvégzésére, amit a 12. hétig el kell intézni (vérvizsgálat, stb.) Megadott 7 klinika elérhetőséget, ahol elfogadják az állami betegbiztosítást, én pedig azonnal telefonálni kezdtem időpont foglalásért. Jelzem mindez június 8-án volt. Mindenhol kivétel nélkül azt a választ kaptam, hogy erre a hónapra már elfogyott a keret, hívjam júliusban.

Amennyiben pedig nem kapok max. július elejére időpontot kifutok a 12 hétből. Marad tehát a magánklinikai megoldás, ahol fizetek a vizsgálatokért egy szép kis summát.


Máshol is ilyen katasztrófa a helyzet? Mi van azokkal, akiknek nincs lehetőségük kiadni 60.000 Ft-ot egy vizsgálatsorért, plusz a rendszeres ellenőrzéseket fizetni szintén magánklinikán?


2016. jún. 15. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Azok várnak. Akár hónapokat is 1-1 vizsgálatért. Itt (Magyarország, Pest megye) pl. a kardiológiára 6 hónap múlva kap időpontot az ember. Addig meg vagy megdöglik vagy nem. Senkit nem érdekel. Hiába fizeti az egészségügyi biztosítást egész életében.
2016. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon is egyes vizsgálatokra 2-3 hónapot kell várni.vagy többet.és ami a legjobb,hogy kivárod a 3 hónapot.elmész az időpontodra. és még akkor is vársz 4-5 órát, mert érdekes mód mindig csúszásban vannak. és ha végre valahára bejutsz a rendelőbe,akkor 5 perc alatt lezavarnak,sokszor még receptet sem kapsz,hanem egy sima vény nélküli gyógyszert ajánlanak. úgyhogy tényleg bicskanyitogató.

megéri magánhoz menni,akkor szinte azonnal fogad és jó eséllyel figyelmesebb.

persze itt felmerül akkor a kérdés,hogy minek a tb?

2016. jún. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Áprilisban kaptam beutalót egy speciális vizsgálatra egy eredetileg jónevű fővárosi intézménynél. Hívogattam, hívogattam, volt, hogy nem kapcsolt, vagy csak kicsöngött és föl sem vették. Pár hét múlva végre fölvették, közlik, hogy nincs időpont, hívjam újra egy hét múlva, addigra visszajön a doktornő. (?)

Megint hívogatom egy hétre meg utána, ugyanaz, mint először max kicsöng, de nem veszik föl. Kínomban már a férjemet is megkértem, hogy segítsen hívogatni, hogy több esélyünk legyen elérni, mert ugye nem ülhetek folyamatosan a telefonon. Másodjára neki sikerült, május végén, közlik, hogy nincs időpont, mert mind elfogytak júliusig, és augusztusban meg egész hónapban szabi lesz. Férjem kibukik, hogy de akkor mégis mit tegyünk, erre jó, megpróbálnak mégis egy időpontot megbeszélni, talán lesz még egy, ha jövő héten bejön a doktornő (?), hívja újra rá hét szerdán.

Hívta, nem vették fel...

2016. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Olvasni is szörnyű a tapasztalatokat...


Egyszer egy iszonyatos szédülés és kettős látás tört rám, elég sok ideig tartott. Az orvos MR vizsgálatra küldött, nehogy daganat álljon a háttérben. Sok hónapra rá kaptam volna időpontot állami helyen, addig egy valóban daganatos beteg akár meg is hal.


De a legjobb még mindig az, hogy anyukám amikor várandós volt, ultrahangra a 11. terhességi hónapra kapott időpontot :D Azóta eltelt egy kis idő, de lényegében semmi nem változott...

2016. jún. 15. 14:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan várj, amíg kapsz időpontot, a várandósság nem betegség, nem kell folyton brahiból vizsgálgatni. Persze ha problémáid vannak (szédülés, kettős látás), azt jól lenne kideríteni, hogy mi.
2016. jún. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!