Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok e két szakma...

Mit gondoltok e két szakma párosításhoz? Vagy tudtok jobbat? (részletezem, hogy gondoltam)

Figyelt kérdés

Tehát én pszichológia szakon szeretnék majd tanulni. de előtte elvégeznék egy OKJ-s képzést vagy valami más szakot is.... és a gyógy- és sportmasszőrire gondoltam a pszichológus szakma mellé. mi a véleményetek?

vagy tudtok más ötletet adni, ami illik a pszichológiához... pszichológusként, terveim szerint magánpraxisom lenne és emellett dolgoznék még... és a másik szakot szeretném kitalálni ,hogy mi legyen.. engem elég sokminden érdekel. érdekel a művészet, jól is rajzolok, jó a kézügyességem... leginkább emberekkel, gyermekekkel szeretek foglalkozni.. .érdekel az egészségügy... de se orvos sem ápoló nem lennék... nem lennék jó a halál esetek megszokásában... de a vér látványától nem vagyok rosszul.. csak érzékeny vagyok és pl nem lennék ápoló, mert sajnálnám egy aprócska kis gyerkőcbe bökni a tűt...stb...

Érdekelne a tanári pálya is... csak hát a mai világban, s a későbbi világban ( ami valószínűleg csak ennél rosszabb lesz) egyre nehezebb.. vagy tanár ismerősöm, nem egy, és panaszkodnak ,hogy már nagyon nehéz a gyerekekkel...

és az irodalom is érdekel egyébként...

most főként a gyógymasszőri jutott eszembe, hogy ezt a szakmát illeszteném a pszichológusihoz... de mivel elég sokminden érdekel ,szívesen fogadok ötleteket, ha tudtok valami jót.



2016. máj. 16. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
magán praxisa nem csak pszichiáternek lehet? Bocsi ha buta a kérdés.
2016. máj. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a pszichológia, akkor bátran válaszd azt is. Miért kell összepasszolni a a két dolognak?

De ha mindenképpen hozzá való szakmát akarsz, akkor a masszőri mellé még végezd el a fizikoterápiás asszisztensit. Ha érdekel. Sok kórházban egy és ugyanazon helyen csinálják, a rehabilitációs részlegen.


Üdv: Egy gyógy-és sportmasszőr

2016. máj. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Magánpraxisa pszichológusnak is lehet.

Viszont a magánrendelést nem érdemes azonnal elkezdeni, inkább érdemes sok-sok helyen gyakorlati tapasztalatokat gyűjtened, pár évig, az egyetem elvégzése után.

Az egyetem elvégzésétől még nem lesz azonnal profi gyakorlati tudásod, de szerintem ezt te is gondolhatod.

Egyáltalán nem az a lényeg, mi illik a pszichológiához és mi nem. Bármilyen OKJ-s képzés jó, amihez neked kedved van!

A pszichológus ugye halálesetek átbeszélésével is szokott foglalkozni, ami nem kis lelki megterhelés a szakember számára sem.

A pszichológus nagyon sok fóbiával is találkozik, pl. tűfóbia, kórházfóbia és a pszichológus feladatai között van pl. a beteg támogatása, deszenzitizálása (hozzászoktatja a tűhöz, kórházhoz a klienst), sajnálat nélkül.

A pszichológus nagyon sok lelki és testi fájdalommal is találkozik, gyerekekkel és felnőttekkel is dolgozik, utolsó stádiumban lévővel is fogsz találkozni, szenvedőkkel, igen beteg emberekkel, de tudd, ez a mostani sajnálatod nem maradhat meg, mert akkor nem tudsz jó segítő lenni. Vagy odafigyelsz, támogatod, megérted, segíted a klienst vagy ha sajnálatot is érzel és akár kimutatod, akár nem, szakmai hibába fogsz beleesni és a kliens sem fogja jobban érezni magát.

Azt írod, sok minden érdekel. Azt tanácsolom, az iskolaválasztásig menj el jó pár helyre, tölts el egy-két napot (több helyen megengedik ezt) vagy a neten keress olyan embereket, akik X helyen tevékenykednek, ami téged érdekel és beszélgess velük.

Most nyáron is elmehetsz pl. segédápolónak kórházba, mert a kórházi munka igen jól megalapozhatja az egyetemi tudásodat és ráadásul beteg emberekkel, betegségekkel, pszichés fájdalmakkal is fogsz találkozni, amik vagy eltántorítanak vagy megerősíthetnek téged a pszichológusi pályán.

Elméletben tudni, vagy pár barátnői beszélgetésekből eldönteni, vagy egy-két kórházi tapasztalatból / látogatásból következtetéseket levonni, hogy jó mentális segítő lehetsz, egyáltalán nem ugyanaz, mint beteg emberek lelki gondjaiban, folyamatosan, kreatívan segíteni és kórházi tapasztalatokat szerezni.

Egyébként egyesével is átnézheted az OKJ-s szakmákat és ami tetszik, mint azt írtam, keress itt / máshol olyan embereket, akik konkrétan arról beszélgetnének veled.

Sok sikert, akármiben is döntesz.

2016. máj. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

azt, hogy nem bírnám meg szokni hogy meghalnak a betegek. azt úgy értettem, hogy pl orvoskét, vagy ápolóként... Elkezdtem az ápolói OKJ-s képzést tavaly, aztán rájöttem ,hogy nem az én szakmám.

meg előfordul ápolóként, hogy pl van egy idős nénike, akit minden reggel mosdatok, meg beszélgetek vele..stb... és valamilyen szinten közel kerülök a beteghez és amikor meghal ez az idős nénike, akkor nagyon rossz.... lehet, hogy amúgy azért mert még csak 19 éves vagyok, és nem nagyon tapasztaltam ilyet.... de pszichológusként majd nem nekem kell mosdatni a halott nénikét és nem nekem kell visszamennem a kórterembe ahol meghalt.... azért az a helyzet teljesen más...

és a pszichológiának rengeteg területe van, nem kell minden féleképp klinikai esetekkel foglalkoznom. de ez majd úgy is elválik később, hogy a pszichológián belül milyen szokott választanák. de pl. egy iskolapszichológus, mikor találkozik halál esettel? mert ilyenről nem halottam még...

2016. máj. 16. 17:30
 5/9 A kérdező kommentje:
egyébként arra már gondoltam ,hogy elmegyek önkéntes ápolónak... mert az már azért , meg jó a tapasztalat szerzéshez. de úgy tudom, hogy azzal már elkéstem, mert márciusig kellett volna jelentkeznem... leghamarabb jövőre tudnék jelentkezni, nem?
2016. máj. 16. 17:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Értem én, de akkor is fogsz találkozni sokféle halál-esettel, mert a hozzátartozó "eszétvesztve" rohangálhat a folyosón, mert éppen akkor halt meg a gyereke, a magzata, az édesanyja, akárkije vagy akkor hoztak be a mentők egy anyát égési sérüléssel, de a gyerekei a lakásban haltak meg és a férje is.

Aztán kirendelnek utolsó stádiumban lévőhöz, akit megszeretsz, majd rövid időn belül meghal, akár a te kezed között. Nekem is volt már ilyen és nem egyszer, de a kollégáimnak is

Sok területe van a pszichológiának, ez igaz. De neked az összes területet kell majd ismerned valamennyire a szakosodásod előtt és vizsgázni is kell belőlük, ill. gyakorlatra nemcsak egy helyre kell majd menned.

Iskolapszichológus is közvetett úton sok halálesettel találkozik...mert meghalt a gyerek hozzátartozója és beszélgetned kell a gyerekkel vagy a szüleivel erről.

Önkéntes ápolónak bármikor elmehetsz, csak az ápolási igazgatóval kell beszélni a feltételekről, lehetőségeidről.

19 évesen természetesen van lehetőséged lelkileg erősödni, de még 90 évesen is.

Ha elhatározod, hogy jó pszichológus szakember szeretnél lenni, akkor bizony át kell tudni alakítani a kellemetlenségeidet, félelmeidet, rossz érzéseidet, halállal -, vérrel-, tűvel stb. való kapcsolatodat és erre képes is lehetsz, ha ezt a hivatást választod, mert az iskolában megtanulhatod ezeket kezelni. Azért írtam feltételes módban, mert nem egy pszichológus hallgató esett már ki az egyetemről, mert nem volt képes átalakítani a saját félelmét, fóbiáját, kényszerét, mást. Ezt csak azért írtam le, mert muszáj leszel önfejleszteni, átalakítanod a nézőpontodat pl. a halállal, elvesztéssel kapcsolatosan, mert ezek nélkül nem fogsz tudni hatékony segítővé válni.

Viszont megtanulhatod a suliban a saját problémáid megváltoztatását, hatékony átalakítását és ez is alapja annak, hogy jó segítővé válj.

2016. máj. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az más, hogy a hozzátartozóval foglalkozok, de az elhunyttal nem voltam korábban semmi véle kapcsolatban, tehát az nem olyan... nálam csak abban az esetben jelent gondot, amit már leírtam az előbb is.
2016. máj. 16. 20:10
 8/9 A kérdező kommentje:

ja egyébként addig még rengeteget fejődök, mert nem holnap után kezdem az egyetemet...

és egyébként az egyetemi időszak alatt is rengeteg mindent lehet tanulni ,tapasztalni, és sokat lehet fejlődni! ezért ettől nem is félek!

2016. máj. 16. 20:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Látom, egyelőre nem sikerült jól és teljesen értelmezned az írásomat. Ez egyáltalán nem gond.

De amit utoljára írtál és én is beszéltem neked erről korábban, az egyetem úgyis egy nagy önismeret-fejlesztő időszak is lesz és akkor már fogod tudni jobban értelmezni a válaszaimat, méghozzá egy másik szemszögből nézve és nem arról, amiket válaszoltál.

Sok sikert mindenhez.

2016. máj. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!