Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki magyarázza el, mert...

Valaki magyarázza el, mert nem értem?

Figyelt kérdés

Az egyénire a szavazás megvolt, oké. Most jön majd a listás, 8.-án.

Az egyéninél matekoztak, hogy ki kinek a javára lépjen a vissza a választókerületben, azt értem.

Azt nem értem, hogy ha már megvan a lista, hány párt fog indulni, akkor most milyen összefogáson matekoznak? Az MSZP-PM összefogott, és ennyi, a listán is így szerepelnek.

Most ha pl ide még beszállna a DK, akkor átírják a szavazólapokat, hogy MSZP-PM-DK?

Bocs ha hülye kérdés, de nem értek a politikához.

Köszi a segítséget!


2018. márc. 16. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyénire a szavazás megvolt, oké."


Mikor volt meg? Én miért nem tudtam róla?

2018. márc. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő jellegű választ, hasonlókat.
2018. márc. 16. 16:10
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Pedig én sem értem, hogyan erted azt, hogy "az egyénire" szavazás megvolt.
2018. márc. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyénire a szavazás megvolt, oké. Most jön majd a listás, 8.-án. "


Elmagyarázom azt, hogy egyéni szavazás legutoljára 2014-ben volt országosan, persze voltak időköziek is. Azóta eltelt 4 év ezért új választást vagy szavazást(kinek melyik tetszik) kell kiírni.

Ez fog most következni.

2018. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs, azt hiszem, megis értem. Igen, ha valamely partok meg változtatnának és a közös lista mellett döntenének, átírják a szavazólapot.
2018. márc. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

8.-án kapsz két lapot. Egyiken az országos listán kell x-elni, másik lapon hogy ki legyen a választókörzeted egyéni képviselője. (Tehát nem jól írod hogy már megvolt az egyénire szavazás, mindig egyszerre van a kettő.)


Az MSzP és PM közös országos listát és közös egyéni jelölteket állít.


Közben megállapodtak a DK-val, hogy nem indulnak egymás ellen egyéniben. Megállapodtak hogy melyik választókerületben lépjen vissza az MSzP-PM jelöltje a DK-s javára, és hol fordítva.


Itt találsz infót arról, hogy a te körzetedben kik indulnak:

[link]

2018. márc. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

#6 vagyok.


Mármint nincs minden egyes induló feltüntetve, mivel van egy rakat kamupárt, csak a fontosabbak.

2018. márc. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
#7: Azért az elég erdekes lenne, ha csak a "fontosabb" indulók lennenek feltüntetve. Ilyen nincs. Minden egyéni kepviselőjelölt és minden országos listát állító párt szerepel a szavazólapon. Az más kérdés, hogy sokkal több párt van, amelyek nem tudnak listát állítani.
2018. márc. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A celebünk valószínűleg az önkormányzati választást keveri a parlamenti választás egyéni részével. De ezt már a kérdésben is leírta, hogy köze nincs a politikához.
2018. márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!