Mi a véleményetek az eddigi kormányok szociális érzékenységéről/érzéketlenségéről?
Akár a jelenlegi keresztény akár a megelőző szocialista vagy polgári kormányok tevékenységét nézem, egyik sem szakadt meg az igyekezettől a szegény polgárok megsegítésére.
Kardcsörtetés mindig volt de aztán amikor igazán tenni kellett volna valamit akkor valahogy mindig más volt a fontos a politikus uraknak.
Miről beszélsz? Kósa is támogatni készült kisnyugdíjas anyukáját 800 millióval!
ez mi neked ha nem szociális érzékenység?!?
Egy társadalom fejlettsége többek között abban mutatkozik meg, hogyan bánik a rászorulókkal. Ebben nem állunk túl fényesen.
Egy dolgot senki se felejtsen el. Egyik pillanatról a másikra bárki kerülhet szociálisan kiszolgáltatott helyzetbe. Elég egy autóbaleset egy bénulás és oda az addigi élet. Aztán a tolókocsiban végig lehet gondolni, hogy mennyiben segítettél eddig magadon és ezután isten hogyan fog segíteni.
Jelenleg az Obán féle munka alapú társadalomban a kormány lehetővé tette a csökkent munkaképességűeknek is hogy 8 órában akár több műszakban dolgozzanak. A felvételi elbeszélgetésen a munkáltató értetlenkedve kérdezte, hogy miért akar a jelölt csak 4 órában dolgozni, amikor a jogszabály már nem korlátozza a 8 órás foglalkoztatást.
Mondjuk azért, b..meg mert beteg a szerencsétlen és az egészségi állapota miatt örül, ha 4 órát tud dolgozni.
Általában a szocialista kormányok politikája erről kellene, hogy szóljon. Sajnos a gyakorlat elmarad az ígéretek mögött. De a fidesznél teljesen tönkretette/szétlopta a szociális/ellátó szférát. A tanári óraszámok felemelése, túlórák ki nem fizetése, a Híd a munka világába pénzének ellopása. Bármennyire is hihetetlen, az MSZP legalább a túlórákat kifizette, és volt, hogy 20 órája volt egy tanárnak, a jelenlegi 26 helyett, ami otthoni készüléssel és plusz munkákkal (napközi, beszámolók, stb) együtt 60 munkaóra. És a juttatásokról nem is beszélve, egy csomót megszüntetett. Az egészségügybe nincs ekkora belelátásom, de emlékezzünk vissza Sándor Máriára és társaira.
A szegényeket a fidesz által megvetett civilek segítik, kis falukba cigányt és nemcigányt, tanítják őket, mert csak így van kiút a szegénységből. Ki támogatja őket? Hát nem a kormány...
A közmunka csak tüneti kezelés, ezzel csak bebetinozzuk a helyzetüket. Ingyenes tanfolyamokra lenne szükség, meg tanulószobákra, hogy a cigány gyereknek ne a szülei legyenek a példák, akik sosem tanultak/dolgoztak!
A jelenlegi kormány megbukott e téren is! Nem tudom, ki lenne jobb, de kezdem azt érezni, hogy bárki más...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!